هر درد قفسه سینه ای به کرونا مرتبط نیست!

امروزه با وجود بیماری کرونا توجه به بعضی اتفاق های کوچک در زندگی ما همانند درد قفسه سینه ناگهانی پررنگ تر می شود.

قفسه سینه بخشی از بدن ما محسوب می شود که در اطراف و داخل آن اعضای دیگری هم وجود دارند. درد ریه، درد قلب، درد معده ، درد دنده ها، گرفتگی عضلات و . . . همگی به عنوان درد قفسه سینه مطرح هستند. بنابراین اگر دردی دارید در ابتدا باید خونسردی خود را حفظ کنید. سپس به دنبال علت درد باشید. اگر بیماری زمینه ای دارید و به پزشک می روید، این درد را تا حد امکان به صورت تلفنی با او درمیان بگذارید.

درد قفسه سینه مبتلا به کرونا

یک متخصص عفونی گفت: درد قفسه سینه یکی از علائم کرونا است اما دلیل محکمی برای ابتلای فرد به کرونا نیست.

به گزارش بهداشت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جمال میرزایی فوق تخصص بیماری های عفونی در پاسخ به این سوال که آیا درد قفسه سینه نشانه کرونا است، گفت: یکی از علائم کرونا درد قفسه سینه است، اما دلیل قطعی برای ابتلای فرد به کرونا نیست؛ چرا که این درد می‌تواند به خاطر اسپاسم‌های عضلانی باشد.

هر درد قفسه سینه ای به کرونا مرتبط نیست
هر درد قفسه سینه ای به کرونا مرتبط نیست

او گفت: این روزها افراد با مشاهده هر علامت کوچکی که مربوط به ویروس کرونا باشد، آرامش خود را از دست داده و دچار اضطراب می شوند که این خود سیستم ایمنی بدن را تضعیف کرده و ریسک ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد.

گفتنی است؛ متخصصان و کارشناسان مردم را به آرامش دعوت کرده و از آن ها می خواهند در کنار رعایت اصول بهداشتی، در خانه مانده و تا زمانی که دچار علائم شدید این بیماری نشده اند به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

علائم اسپاسم عضلانی قفسه سینه

اسپاسم می‌تواند بر روی همه افراد با سن و جنس متفاوت، تاثیر بگذارد. این حالت بسیار دردناک است و عضله محل درد، تنها پس از برطرف شدن اسپاسم آزاد می‌شود.

اسپاسم عضلانی با دردی که به واسطه حرکت سینه یا قسمت بالایی ستون فقرات و دردی که هنگام تنفس عمیق، عطسه و سرفه تشدید می‌شود، همراه است. همچنین کبودی، وجود منطقه ای دردناک هنگام لمس آن در دیواره سینه، درد قسمت بالایی پشت بدن و اسپاسم عضلات بین دنده ای، از علائم اسپاسم عضلانی قفسه سینه است. در صورت داشتن چنین علائمی به دکتر مراجعه کنید.

درد قفسه سینه کرونا

تب، سرفه شدید، درد قفسه سینه و تنگی نفس همگی از علائم ویروس کرونا هستند، اما به دلیل شباهت این علائم با بسیاری از بیماری‌های دیگر، تنها راه قطعی تشخیص کرونا، تایید آزمایشگاهی است. در نتیجه تنها راه معقول برای کنترل این بیماری در حال حاضر، پیشگیری از ابتلا به آن با رعایت نکات و اصول بهداشتی است.

استراحت، مصرف مایعات، قرنطینه خانگی و رعایت بهداشت فردی، مهمترین نکات درمان و پیشگیری از انتقال بیماری برای افراد مبتلا و یا مشکوک به کرونا در خانه است. اما اگر افراد عادی که مشکلات زمینه‌ای ندارند دچار این علائم شدند، تنها در منزل مانده و نکات بهداشتی را رعایت کنند. همچنین مراقب باشند ترشحات بینی و دهانشان با سایر افراد خانواده تماس نداشته باشد. افراد دارای این علائم در منزل از ماسک استفاده کرده واستراحت کنند. اما اگر افراد دچار تنگی نفس شده و تنفس برایشان سخت شد، سریعا با اورژانس تماس گرفته و از نزدیک شدن به افراد دیگر اجتناب کنند.

منبع:behdasht.news

 

  آیا واقعا تزریق دوز سوم واکسن کرونا ضروری است؟
پرده بکارت چیست محاسبه طول عمر پریود قاعدگی یا عادت ماهانه یعنی چه

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *