آیا خوردن سیاه دانه باعث سقط جنین میشود؟

طرز مصرف سیاه دانه برای بارداری,روش مصرف سیاه دانه برای قاعدگی,طریقه مصرف سیاه دانه در بارداری,خوردن چقدر سیاه دانه باعث سقط جنین میشود,آیا خوردن سیاه دانه باعث سقط جنین میشود؟

سیاه دانه مزاج گرم و خشک درجه 3 دارد یعنی داروی بسیار گرمی است و مصرف خودسرانه آنها می تواند تاثیرات بسیار شدیدی را بر سلامت افراد بگذارد.

 

آیا چقدر سیاه دانه باعث سقط جنین میشود

اسیدهای چرب ضروری فراوان موجود در سیاهدانه آن را به‌ نوعی مواد غذایی ضدسرطان تبدیل کرده که در حفظ سلامت پوست و مو مفید است.

 

سیاه دانه و سقط جنین

سیاهدانه آهن و پتاسیم فراوانی دارد و علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، باعث رفع مسمومیت خونی و یبوست می‌شود. مصرف روغن سیاهدانه در برنامه غذایی به‌دلیل امگا 6 فراوان آن در کاهش قندخون، تعادل فشارخون، بهبود آرتروز و التهاب لثه مؤثر است و کلیه و مجاری ادرار را تصفیه می‌کند.

 

سید مهدی میرغضنفری درباره سیاه‌دانه اظهار کرد: حتماً در فضای مجازی و در این غوغای اطلاع‌رسانی‌های غیرعلمی در مورد اثرات شفابخش سیاه‌دانه یا ترکیب سیاه‌دانه و عسل مطالبی خوانده‌اید, نقل‌کنندگان این مطلب غالباً به روایتی استناد می‌کنند که در آن برای سیاه‌دانه تأثیر شفابخش در بیماری‌ها نقل شده است.

 

وی افزود: در مورد شفابخشی سیاه‌دانه نیز صرف‌نظر از دقت در حدیث‌شناسی که باید توسط بزرگان این علم صورت گیرد، از دیدگاه طبی حداقل این نکته قطعی است که باید بحث نوع مزاج را در اثر‌بخشی سیاه‌دانه مدنظر قرار داد و تجویز همگانی مصرف سیاه‌دانه توسط برخی از فعالان طب سنتی امری غیرعلمی و نادرست است.

 

این پژوهشگر طب سنتی تصریح کرد: نخستین و مهمترین نکته این است که سیاه‌دانه دارو است نه غذا بنابراین هرگز نباید برای خوردن سیاه‌دانه اصرار و مداومت کرد مخصوصاً با عسل, مگر اینکه به‌دلیلی خاص توسط طبیبی حاذق و با توجه به مزاج تجویز شود.

 

میرغضنفری خاطرنشان کرد: سیاه‌دانه در درجه سوم گرمی از چهار درجه است و مصرف خودسرانه و بدون نظارت متخصص همچنین تجویز فله‌ای و عمومی آن می‌تواند عوارض نامناسبی داشته باشد.وی اضافه کرد: موارد زیادی مخصوصاً در افراد گرم‌مزاج وجود دارد که مشکلات متعدد جسمی بر اثر مصرف افراطی سیاه‌دانه و عسل عارض شده است زیرا اعضا و بافت‌های مختلف این گروه استعداد ذاتی بیشتری برای عارضه‌دار شدن نسبت به داروهای گرم به‌ویژه داروهای درجه سه و چهار دارند.

  طریقه مصرف و عوارض قرص اورژانسی - قرص ضدبارداری اورژانسی

 

این پژوهشگر طب سنتی بیان کرد: مصرف خودسرانه سیاه‌دانه موجب سقط جنین و کاهش قدرت جنسی می‌شود, سیاه‌دانه از داروهای قاعده‌آور است و باعث شروع قاعدگی می‌شود پس در زمان حاملگی منع مصرف دارد زیرا داروهای قاعده‌آور می‌توانند موجب سقط جنین شوند, استفاده بدون تجویز سیاه‌دانه می‌تواند موجب کاهش حجم منی در گرم‌مزاجان شود لذا گرم‌مزاجان باید از مصرف خودسرانه آن پرهیز کنند.

 

میرغضنفری یادآور شد: سیاه‌دانه و روغنش در بعضی از انواع زکام مورد توصیه است اما نمی‌توان از آن به‌عنوان یک داروی عمومی برای زکام و سینوزیت استفاده کرد همچنین گاهی اوقات در نان‌ها و خوراکی‌ها مقدار کمی از سیاه‌دانه به‌عنوان مصلح استفاده می‌شود که این مقدار کم باعث ایجاد عوارض نمی‌شود.

 

به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله طبع سیاه دانه را نیز از دست ندهید.

 

 

ممنوعیت مصرف روغن سیاه دانه در دوران بارداری و شیردهی

مقادیر بالای روغن سیاه دانه می تواند باعث کاهش انقباضات رحمی شود. تحقیقات نشان داده که مقادیر کم روغن سیاه دانه می تواند باعث افزایش جریان شیر در دوران شیردهی شود اما با توجه به مطالعات کمی که در این زمینه صورت گرفته بهتر است از روغن سیاه دانه در دوران بارداری و شیردهی استفاده نکنید.

مصرف سیاهدانه در دوران بارداری ممنوع و مضر هست .

 

 

 

عوارض و مضرات سیاه دانه

منبع: niniban.com

 

4.4/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *