آیا در دوران بارداری مجاز به مصرف روغن عرق و گیاه آویشن هستیم؟

شربت آویشن در بارداری,,مصرف آویشن در ماه ششم بارداری,بخور آویشن برای سرماخوردگی در بارداری,آویشن برای باردار شدن,طریقه مصرف آویشن برای سقط,عسل آویشن در بارداری,گیاه آویشن بارداری

آویشن گیاهی است که خواص طبی زیادی است و به صورت عرقیات، پودر و بخور استفاده می شود در دوران بارداری مصرف آن با ملاحظاتی همراه است و ممکن است برای جنین خطراتی ایجاد کند.

در گذشته، از گیاه آویشن برای خوشبو کردن آب حمام هم استفاده می شد. مصرف آویشن در بارداری را به صورت عرقیات می توان انجام داد و هم به صورت بخور که در درمان بیماری های تنفسی استفاده می شود.

آیا در دوران بارداری مجار به مصرف روغن عرق و گیاه آویشن هستیم
آیا در دوران بارداری مجار به مصرف روغن عرق و گیاه آویشن هستیم ؟

این گیاه از گروه گیاهان نعناع است که در موارد روزمره و برای از بین بردن بوی نامطبوع دهان از آن استفاده می شود.

طبیعت گیاه آویشن به طور کلی گرم است و در انواع مختلف دمنوش، روغن، آویشن تازه و خشک، استفاده می شود. آویشن ، سرشار از تیمول است که این ماده با خاصیت ضد میکروبی و ضد عفونی کننده ، از بدن در برابر بیماری ها محافظت می کند.

عطر و بوی مطبوع گیاه آویشن در دمنوش ها و چای ها کاملا مشخص است . گیاه آویشن با گل های کوچک و زیبا، همواره در درمان های مختلف به کار می رود. مصرف آویشن در موارد عادی مشکلی ایجاد نمی کند اما سوال اینجاست که آیا می توان در دوران بارداری مخصوصا در اواخر دوران بارداری آن را مصرف کرد و آیا عوارضی به دنبال دارد؟

استفاده از آویشن و خوردن آویشن در بارداری ویژگی های خاص خود را دارد. پاسخ این است که دوران بارداری ، از دوران حساسی محسوب شده و مصرف برخی مواد غذایی و یا گیاهان دارویی و روغن ها، باید با مشورت پزشک صورت گیرد.

خوردن آویشن در دوران بارداری به دلیل مواد فعال و غنی در گیاه آویشن، مصرف آن مخصوصا در اواخر بارداری ممکن است تاثیر نامطلوبی بر شرایط زن باردار گذاشته و یا باعث حساسیت شود. با توجه به ویژگی های فردی در هر زن باردار، واکنش های احتمالی در هر فرد ، متغیر است.

با توجه به مطالعات انجام شده ، مصرف میزان کمی آویشن در دوز پایین، مشکل خاصی ایجاد نمی کند اما پیش از مصرف بهتر است با پزشک مشورت کنید.

مضرات مصرف آویشن در بارداری

بر طبق مطالعات و تحقیقات انجام شده می توان گفت که خوردن آویشن در بارداری و یا مصرف دمنوش های آویشن در زنان باردار باید با احتیاط انجام شود.

  آشنایی با طریقه مصرف روغن، عرق و گیاه آویشن

به این معنی که میزان مصرف آویشن حتی به صورت بخور، باید طبق نظر پزشک باشد تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود. در برخی موارد، مصرف آویشن و یا بخور آن سبب سقط جنین و یا اختلال در روند بارداری می شود.

صرف نظر از خواص بی شمار آویشن در کاهش فشار خون، خاصیت ضد میکروبی، خاصیت ضد قارچی، تقویت کننده اعصاب، ضد التهابی، ضد آلزایمر ، ضد افسردگی و از بین بردن زخم ها و آسیب ها، باید گفت که بخور ، دمنوش و مصرف آویشن در دوران بارداری، توصیه نمی شود زیرا گیاهی است قابض که سبب انقباضات رحمی شده و همین انقباضات ممکن است خطر سقط جنین را افزایش دهد.

به طور کلی، تمام گیاهان دارویی و درمان های خانگی در دوران بارداری باید تحت نظر پزشک صورت گیرد تا سلامت مادر و جنین با خطر مواجه نشود.

در صورتی که از طریقه مصرف آویشن اطلاع ندارید پیشنهاد می‌کنیم مطلب «نحوه‌ی استفاده از آویشن» را در سایت ما مطالعه کنید.

فواید خوردن آویشن در بارداری

آویشن دارای خواص بی شماری است که در درمان اکثر بیماری ها کاربرد دارد. مصرف آویشن در زمان های عادی مشکلی ندارد .

در دوران باردای ، مصرف آویشن به میزان بسیار کم و در غذا مشکلی ندارد اما به دلیل آن که آویشن نوعی گیاه قابض است و ممکن است رحم را تحریک کند، در مصرف آن و حتی بخور آن باید احتیاط کرد.

اما به طور کلی، بخور آویشن در دوران بارداری به میزان خیلی کم، باعث نشاط و تمدد اعصاب شده و همچنین باعث بهبود گردش خون و بهبود وضعیت کم خونی در دوران بارداری می شود.

گیاهان مانند تمام داروها اگر در جای مناسب و برای فرد مناسب مصرف نشوند عوارضی به دنبال خواهد داشت. قبل از مصرف اویشن در دوران بارداری حتما با پزشک خود مشورت نمایید .

همچنین مطالب عوارض مصرف آویشن و طبع مصلح آویشن را بخوانید.

منبع:

nabzema.com

5/5 - (27 امتیاز)

یک نظر

  1. یک کاربر

    دوران بارداری حساسه
    اگر آب هم بخواهیم بخوریم باید مواظب باشیم و قبلش مشورت کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.