نقش ویتامین ث در پیشگیری از بیماری کرونا

پیشگیری از بیماری کرونا و ویتامین ث C

 

یکی از ویتامین های بسیار ضروری برای درمان بیماری های مختلفی همانند بیماری کرونا ویتامین ث یا ویتامین C می باشد.

 

در واقع ویتامین های زیادی برای بدن مفید هستند، اما ویتامین ث با یک درجه اختلاف در بالاترین جای این جدول جای گرفته است. زیرا اغلب بیماری ها توسط این ویتامین قابل پیشگیری هستند. از بیماری هایی که شاید این روزها به وفور نام آن را به گوش می شنویم بیماری کرونا است. بررسی ها و توصیه های انجام شده از سوی who به ما این نکته را گوشزد می کند که برای پیشگیری از ابتلا حتما از ویتامین ث کمک بگیرید.

 

اما سعی کنید تا در زمان مصرف حتماً از دستور پزشک کمک بگیرید. زیرا براثر مصرف زیاد این ویتامین احتمال مسمومیت هم وجود دارد.

 

نقش ویتامین ث در پیشگیری از بیماری کرونا
منبع ویتامین ث

 

خلیل رازقیان متخصص ریه و بیماری های تنفسی در گفت و گو با جام جم آنلاین، عنوان کرد: چیزی که در ابتدا باید روی آن تاکید شود دور شدن از هرگونه استرس و نگرانی در رابطه با بیماریهای کرونا است. فقط با هوشیاری و منطق می توان این بیماری را ریشه کن کرد و نه با استرس و نگرانی و ترس و یا هر عمل غیرمنطقی دیگر.

 

دکتر رازقیان افزود: موثرترین روش پیشگیری از کرونا قرنطینه است. تا زمانی که در جمع قرار نگرفته اید و به اماکن عمومی نروید هیچ خطری شما را تهدید نمی کند اما به محض اینکه تصمیم گرفتید به خارج از منزل بروید خطرات زیاد می شوند پس پیش از هر موضوع دیگری نظیر تغذیه و یا مصرف هرگونه ویتامین فقط باید به این نکته اهمیت داد که قرنطینه در این برهه بسیار مهم و حیاتی است و زنجیره انتقال را قطع می کند.

 

این پزشک متخصص گفت: نوع تغذیه برای افراد در این روزها بسیار مهم است. مصرف غذاهای سنگین، پرچرب و دیرهضم در این دوران توصیه نمی شود. مصرف فست فود هم باید به طور کلی قطع شود.

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ویتامین C نقشی در پیشگیری در از کرونا دارد یا خیر گفت: این حرف کاملا غلط است که گمان کنیم ویتامین C و یا هرگونه ویتامین دیگری در تقابل با بیماری کرونا نقش پیشگیرانه دارند. آنچه که نقش پیشگیری را ایفا می کند قرنطینگی، شستن مداوم دست ها ، فاصله گرفتن از افراد بیمار و رعایت بهداشت و ضدعفونی کردن وسایل مختلف است. اما با این حال ویتامین C نقش های دیگری می تواند داشته باشد.

 

این پزشک تاکید کرد: سیستم ایمنی بدن با مصرف ویتامین ها تقویت می شود. خوردن منابع غذایی که سرشار از ویتامین C هستند را توصیه می کنم نظیر میوه ها و سبزیجات.

 

نقش ویتامین ث در پیشگیری از بیماری کرونا
علائم کبودی ناشی از کمبود ویتامین

 

وی در ادامه گفت: مصرف این نوع ویتامین در دوزهای بالا باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و از بیماری های نظیر سرماخوردگی جلوگیری می کند.

 

دکتر رازقیان یادآور شد: این روزها بسیار می گویند ویتامین C بدن را مقابل ویروس کرونا دفاع می کند. این فرضیه به واقعیت نزدیک است. از این لحاظ می گویم فرضیه که تحقیقات در این رابطه هنوز تکمیل نشده است.

 

این پزشک در خاتمه گفت: البته در مصرف این ویتامین باید مراقب بود. دوزهای مصرف بالای آن می تواند باعث درد معده، اسهال و نفخ شکم شود.

 

منبع : kargaronline.ir   jamejamonline.ir

 

  روش نگهداری آجیل و نکات خانه داری در نگهداری از آجیل در عید
پرده بکارت چیست محاسبه طول عمر پریود قاعدگی یا عادت ماهانه یعنی چه

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *