طبع اسطوخودوس و عرق آن چیست؟

طبع گیاه اسطوخودوس,طبع عرق اسطوخودوس,طبع دمنوش اسطوخودوس,طبع چای اسطوخودوس,طبع اسطوخودوس گرم است یا سرد,طبع روغن اسطوخودوس در طب سنتی,طبع شربت اسطوخودوس

اسطوخودوس که به نام های اسطوقدوس یا لاواندولا (لاوندر) هم شناخته می شود یکی از بهترین گیاهان دارویی در طب سنتی برای لاغری، درمان فشار خون بالا، دیابت و بی خوابی محسوب می شود.

طبع اسطوخودوس و عرق آن چیست؟

موارد استفاده از اسطوخودوس

رایحه درمانی (آروماتراپی) : رایحه اسطوخودوس منجر به احساس سلامتی و آرامش در فرد شده، علاوه بر این در کاهش استرس، اضطراب و دردهای خفیف نیز نقش دارد. همچنین موجب تسکین درد کرامپ های ناشی از قاعدگی می شود.

کاهش علائم سرطان و افسردگی : انجمن ملی سرطان آمریکا اعلام کرده است که رایحه درمانی با اسطوخودوس می‌تواند برخی علائم مربوط به شیمی درمانی را تقلیل دهد. همچنین اسطوخودوس در درمان افسردگی نقش کمکی را ایفا می‌کند . البته برای اثبات نقش اسطوخودوس در درمان افسردگی و تسکین درهای شیمی درمانی نیاز به تحقیقات بیشتری وجود دارد.

درمان بی خوابی و استرس : از دیر باز اسطوخودوس برای افرادی که از بی خوابی یا بد خوابی رنج می برده‌اند تجویز می‌شده است. استعمال موضعی روغن اسطوخودوس برای برطرف کردن سردردها از دیگر کاربردهای این گیاه است. علاوه بر این در آلمان از مکمل آن برای درمان بی‌خوابی و کمک به ایجاد حس آرامش استفاده می شود .

درمان زخم دهانی : استفاده از ۲ قطره روغن اسطوخودوس سه بار در روز در قسمت ضایعه می تواند زخم های دهانی را بهبود ببخشد .

کاهش درد بعد از سزارین : استشمام بوی اسطوخودوس در کنار مسکن ها ی تزریقی می تواند درد بعد از عمل جراحی سزارین را نیز کاهش دهد.اگر به دنبال اطلاعات بیشتر درباره خواص اسطوخودس هستید مقاله اسطوخودوس را مطالعه کنید.

  خواص بخور اسطوخودوس برای سرماخوردگی، پوست صورت ، سینوزیت و کودکان

طبع اسطوخودوس

طبع عرق اسطوخودوس

طبیعت عرق اسطوخودوس گرم دارد.

 

طبع گیاه اسطوخودوس

طبیعت گیاه اسطوخودوس گرم و خشک است.

از اسطوخودوس بیشتر برای تهیه ی چای و دمنوش اسطوخودوس، روغن اسطوخودوس و در آروماتراپی استفاده می شود.  طریقه مصرف  اسطوخودوس

 

طبع روغن اسطوخودس

طبیعت روغن اسطوخودوس گرم و خشک می باشد.

سخن آخر

با مطالعه مقاله مضرات و عوارض اسطوخودوس می‌توانید درباره این ماده غذایی دانش بیشتری کسب نمایید.

  طرز تهیه و خواص شربت اسطوخودوس
پرده بکارت چیست محاسبه طول عمر پریود قاعدگی یا عادت ماهانه یعنی چه

4.5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *