ساده ترین اما مهم ترین راه در ریشه کنی کرونا

jjjراههای ریشه کنی کرونا , جلوگیری از انتقال ویروس کرونا , متوقف کردن انتشار کروناویروس, ساده ترین راه جلوگیری از انتشار کرونا , مبارزه و ریشه کن کردن کرونا , ساده ترین راه ریشه کنی کرونا

کرونا ویروسی منتشر از سوی فرد آلوده در هوا بوده که انتقال آن از طریق فرد به فرد صورت می گیرد، بنابراین راه هایی برای ریشه کنی آن وجود دارد.

 

راههای ریشه کنی کرونا

 

توصیه های بسیار زیادی صورت می گیرد که افراد از خانه بیرون نیایند، شاید کمی فکر کردن به این توصیه جدی بد نباشد. در خانه ماندن و بیرون نیامدن یعنی تماس های انسانی در خیابان، تاکسی، مترو و . . . به نسبت گذشته کمتر شود تا انتقال ویروس کرونا از فرد آلوده میزبان اول در دوره ابتدایی بیماری کمتر از قبل شود. بنابراین رفته رفته ویروس ضعیف تر خواهد شد و اثرگذاری و تظاهرات بیماری کرونا هم کمتر از قبل می شود.

 

ساده ترین اما مهم ترین راه در ریشه کنی کرونا

 

متخصص بیماری‌های عفونی بیمارستان خاتم الانبیاء ابرکوه افزود: به منظور کنترل اپیدمی کرونا ویروس از تمام شهروندان انتظار می‌رود تا حتی‌الامکان از منزل خارج نشوند؛ چراکه در شرایط کنونی شرکت در مراسمات و هر گونه تجمعی به شدت می‌تواند عامل انتقال و گسترش ویروس منحوس کرونا باشد.

 

ساده ترین اما مهم ترین راه در ریشه کنی کرونا
راه های مؤثر از بین رفتن کرونا

 

عمیقی با تأکید بر ضرورت قطع کردن زنجیره انتقال ویروس کرونا، تصریح کرد: بر خلاف توصیه‌های مؤکد متأسفانه در این روزها تردد در سطح شهر به‌طورمعمول در جریان است، درحالی‌که شهروندان باید تنها برای انجام امور بسیار ضروری از منزل خارج شده و به‌هیچ‌عنوان در فکر خرید پوشاک و لباس و کالاهای غیرضروری نباشند.

 

وی با بیان اینکه ما با بحرانی مواجه هستیم که جهت کنترل آن نیازمند همکاری تمامی شهروندان هستیم، افزود: افراد مسن و کسانی که دارای بیماری زمینه‌ای مانند دیابت، مشکلات قلبی، سرطان، پیوند عضو، مشکلات ریوی هستند و جانبازان شیمایی باید در قرنطینه خانگی قرار گیرند.

 

این متخصص بیماری‌های عفونی تصریح کرد: مردم حتی امکان از مراجعات غیرضروری به مراکز درمانی اجتناب کرده و درصورتی‌که دچار علائم تنفسی مثل تب، تنگی نفس و سرفه شدید هستند به بیمارستان ابرکوه که کادر درمانی آن شبانه‌روز پاسخگوی مراجعات آنان هستند، مراجعه کنند.

 

عمیقی با تأکید بر اینکه رعایت نکات بهداشتی توسط افراد در کاهش این بیماری و انتقال ویروس بسیار مؤثر است، ادامه داد: افراد در کوچه و خیابان و حتی اجتماعات دو سه نفره شرکت نکرده و در صورت اضطرار برای خروج، هنگام بازگشت پیش از ورود به منزل شستن دست‌ها را فراموش نکنند.

 

ساده ترین اما مهم ترین راه در ریشه کنی کرونا
راه های مؤثر از بین رفتن کرونا

 

این پزشک متخصص خاطرنشان کرد: شهروندان ضمن رعایت نکات و توصیه‌های بهداشتی، به شایعات کذب نیز توجه نکرده و سعی در حفظ آرامش خود و خانواده‌هایشان داشته باشند.

 

وی اضافه کرد: افراد دچار علائم تنفسی در صورت لزوم به بیمارستان مراجعه نماید در غیر این صورت حداقل 14 روز در قرنطینه خانگی بمانند. ضمن اینکه اگر فردی مشکوک به کرونا است تمامی اطرافیان او نیز باید حداقل 14 روز در قرنطینه بمانند و در صورت بروز علائم تنفسی به بیمارستان مراجعه نمایند.

 

منبع:khabaronline.ir

 

  آیا تزریق واکسن کرونا ضروری است؟ همه چیز در خصوص تزریق واکسن کرونا
پرده بکارت چیست محاسبه طول عمر پریود قاعدگی یا عادت ماهانه یعنی چه

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *