تاثیر خودارضایی بر مغز حافظه قلب و مفاصل

خودارضایی مغز حافظه,تاثير و عوراض خودارضايي بر قلب,تاثير خودارضايي بر مغز,اثرات خود ارضايي بر مفاصل,تاثير خودارضايي بر حافظه,خودارضايي و تپش قلب,عوارض خودارضايي بر مغز,تاثيرات خودارضايي بر مغز

خود ارضایی از جمله پدیده هایی است که تعداد زیادی از انسان ها در طول زندگی تجربه می کنند ولی همواره توسط عموم با انکار روبرو می شود.

تاثیر خودارضایی بر مغز حافظه قلب و مفاصل

آمار خود ارضایی

آماری که توسط تحقیق و نظرسنجی یک دانشگاه در آمریکا صورت گرفت نشان می دهد که ۷۰% مردان خودارضایی می کنند. اما خود ارضایی برخلاف تصور برخی افراد که فکر می کنند یک عمل مردانه است در زنان نیز وجود دارد و برطبق همان آمار۶۰ درصد از خانم ها نیز این عمل را در طول زندگی خود حداقل یکبار انجام داده اند.

 

کاهش سلامتی بدن

حدود 4 تا 8 روز طول می کشد تا منی تولید شود؛ البته این موضوع به خود فرد هم بستگی دارد. برای اینکه مایع منی کیفیت خوبی داشته باشد به مواد معدنی، پروتئین و مواد غذایی سالم و مقوی نیاز است. در صورتی که فرد به طور مداوم خودارضایی کند، سطح عمومی سلامتی اش به خاطر از دست رفتن این مواد مغذی کاهش پیدا می کند.

 

کاهش سلامتی استخوان ها

اگر کسی به طور شدید به این کار مبتلا شود و این عمل را 8 تا 10 بار در هفته به مدت 6 ماه ادامه بدهد بدون شک دچار مشکلات استخوانی می شود. خودارضایی مکرر در بازه های زمانی کوتاه باعث می شود بخشی از استخوان که شامل فسفر، کربن و سایر مواد معدنی استخوانیست با کاهش کیفیت روبرو شود و در نتیجه فرد احساس کند که زانوها و مفاصلش موقع راه رفتن صدا می دهند یا دچار درد می شوند.

 

تغییرات چهره

این عمل می تواند روی چهره شما هم اثر منفی و نامطلوبی بگذارد. معمولا کسانی که به دفعات زیاد این عمل را انجام می دهند بعد از مدتی دچار کوچک شدن گونه ها و باریک شدن صورت می شوند. از طرف دیگر، با اینکه جوش جوانی مساله طبیعی و نرمالی محسوب می شود اما افرادی که خود ارضایی می کنند بیشتر دچار آکنه می شوند. استمنا می تواند باعث بروز لکه هایی روی پوست صورت بشود و در برخی موارد تقارن چهره را هم از بین ببرد.

 

تاثیر منفی روی روند طبیعی زندگی

افرادی که به استمنا اعتیاد پیدا می کنند تمرکزشان را از دست می دهند و اعتماد به نفسشان هم کاهش پیدا می کند. معمولا این افراد از جمع گریزانند و ترجیح می دهند تنها باشند. نشان داده شده است که دانش آموزان مبتلا به خودارضایی نمی توانند به خوبی روی درس و فعالیت های مدرسه تمرکز کنند و بزرگسالانی هم که دچار این مساله هستند در کار و عملکرد اجتماعی شان با مشکل مواجه می شوند.

 

آسیب دیدن آلت تناسلی

استمناء مکرر و مداوم می تواند باعث آسیب دیدن واژن خانم ها یا آلت تناسلی آقایان شود. در برخی موارد حتی ممکن است مردانی که زیاد استمناء می کنند دچار نوعی بیماری اکتسابی به نام پیرونی شوند که در آن آلت تناسلی انحراف پیدا می کند و کج می شود.

 

افزایش استرس

خودارضایی می تواند زندگی اجتماعی شما را تحت تاثیر قرار بدهد. اعتیاد به این عمل در دراز مدت شما را به فردی گوشه گیر و منزوی تبدیل می کند که مدام تحت فشار و استرس قرار دارد. در صورتی که احساس می کنید دچار این عوارض شده اید بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا به شما کمک کند استمناء را ترک کنید.

 

تاثیر روی روابط جنسی

خودارضایی عملی انفرادیست که در صورت تکرار و تداوم بیش از حد می تواند زندگی جنسی‌تان را با اختلال روبرو کند. اگر عادت کنید که خودتان به تنهایی به ارگاسم برسید، ذهن و بدنتان فقط به واکنش های انفرادی پاسخ می دهند و در نتیجه ممکن است در روابط زناشویی با همسرتان دچار مشکل شوید و نتوانید از فعالیت جنسی دو سویه لذت ببرید.

 

وابستگی و اعتیاد

نه فقط درباره استمناء، بلکه اعتیاد از هر نوعی که باشد اثرات مخربی به جا می گذارد. اگر احساس می کنید که نمی توانی جلوی خودتان را بگیرید و مدام باید خودارضایی کنید بهتر است هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید تا به شما کمک کند از وابستگی و اعتیاد به انجام این عمل رها شوید.

 

خودارضایی و اضطراب

در برخی افراد خودارضایی باعث ایجاد تنش و اضطراب می شود. تحقیقات نشان می دهند مردانی که بیش از حد خودارضایی می کنند استرس و اضطراب بیشتری را هم تجربه می کنند. علاوه بر این با توجه به اینکه استمناء و خودارضایی در بسیاری از فرهنگ ها عملی زشت و ناپسند محسوب می شود، احساس گناهی که به دنبال خودارضایی به وجود می آید این اضطراب و استرس را تشدید می کند.

 

استمناء در بسیاری از ادیان و فرهنگ ها گناه محسوب می شود و همین عامل باعث می شود فرد بعد از خودارضایی احساسی ناخوشایند و گناه آلود داشته باشد. استرس و اضطراب ناشی از این مساله در دراز مدت می تواند روی سلامت عمومی شخص تاثیر منفی بگذارد یا باعث افسردگی او شود.

 

اعتیاد به خودارضایی

احساس اعتیاد و وابستگی از طریق ترشح دو هورمون دوپامین و اندورفین در مغز ایجاد می شود. دوپامین نوعی انتقال دهنده عصبی است که باعث ایجاد احساس لذت در شما می شود. اندورفین نیز موقعی که دچار استرس می شوید و یا فعالیت بدنی می کنید آزاد می شود و باعث کاهش تنش و اضطرابتان می شود.

 

وقتی خودارضایی می کنید، بدن همزمان دوپامین و اندورفین آزاد می کند. هر چه دفعات استمناء بیشتر شود مغز نیز مجبور می شود مقدار بیشتری از این هورمون ها را ترشح کند. این هورمون ها سطح استرس و اضطراب بدن را کاهش می دهند؛ بنابراین افرادی که بیشتر اوقات با تنش و اضطراب مواجه هستند معمولا بیشتر از سایرین هم استمناء می کنند.

 

زمانی که فرد به خودارضایی کردن اعتیاد پیدا می کند و به طور مداوم آن را انجام می دهد در واقع به ترشح هورمون های دوپامین و اندورفین وابستگی پیدا کرده است. درست مثل هر اعتیاد دیگری، رفته رفته و با گذشت زمان، اثر اولیه ترشح این دو هورمون کمرنگ می شود و فرد برای اینکه به همان احساس لذت سابق دست پیدا کند مجبور است بیشتر استمناء کند تا دوپامین و اندورفین بیشتری در بدنش ترشح شود. آزاد شدن دوپامین در مغز، احساساتی مشابه با مصرف هروئین ایجاد می کند.

 

  عوارض خود ارضايي از نظر اسلام / عوارض خود ارضايي از نظر علمي

خودارضایی باعث عصبانیت و مشکلات عصبی می‌شود.

تاثیر خوارضایی بر حافظه و مغز

تاثير خودارضايي بر قلب

بعد از استمنا از یک طرف با اعصابی بسیار تحریک شده طرف هستید و از طرفی هم با بدنی که مقادیر مهمی از املاح و پروتین های ارزشمند خود را از دست داده جالب است بدانید تمامی مضراتی که در بسیاری از سایتها از این عمل خوانده اید فقط وفقط از این دو مورد ناشی میگردد. (یعنی اعصاب تحت فشار و املاح هدرفته)

 

چرا که اعصاب تحریک شده موجب تپش قلب می گردد و تپش قلب موجب بروز پدیده استرس پس تمام!!!

 

در علم پزشکی داریم استرس مادر تمامی امراض است !!!

استرس یعنی: ریزش مو، نابودی سلولهای عصبی، کاهش حافظه و قدرت یادگیری، تنش زیاد به قلب، بی قراری، زود رنجی، افسردگی و…

 

و هدر رفت املاح بدن یعنی: گودی زیر چشم، عدم رشد اعضای بدن، ضعف بینایی، لاغری مفرط و…

در ارتباط با همسر چون ارتباط عاطفی ایجاد می شود (از طریق ملاعبه و …) سیستم اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک به صورت متعادل تحریک گشته و اندام هایی که تحت تاثیر این سیستم ها هستند به صورت طبیعی فعالیتشان افزایش یا کاهش می یابند (تندی ضربان قلب، تندی تنفس و …)، اما در استمنا چون فرد از طریق خیالات و بدون وجود ارتباط عاطفی مستقیم خود را تحریک می کند.

 

تحریک اعصاب فوق به صورت متعادل صورت نمی گیرد و بنابراین فعالیت اعضای تحت تاثیر این اعصاب به صورت غیرطبیعی کاهش یا افزایش می یابد و خود باعث عوارض جسمی می گردد که فقط در استمنا دیده می شود. مانند لرزش اندام ها، عدم تمرکز حواس، کم شدن قدرت حافظه و …

 

از بین بردن مغز

فسادی که به واسطه خود ارضایی ایجاد می شود، قابلیت ها و توانایی های مغزی را به طور کامل از بین می برد. افراد باید توجه داشته باشند که ارتباط تنگاتنگی میان منی و مغز وجود دارد. مغز برای منی از اهمیت ویژه ای برخودار است و منی هم برای مغز مهم است. مغز برای منی انرژی ایجاد کرده و سبب انتقال آنها می شود، منی هم ذهن را تصفیه کرده و اگر در جهت درست هدایت شود، توانایی های آن را ارتقا میبخشد.

 

اثرات خود ارضايي بر مفاصل

کاهش انرژی جسمانی بدن از مضرات مهم و جبران ناپذیر خود ارضایی است. احساس خستگی عارضه طبیعی انزال است. اگر خود ارضایی در شبانه روز به دفعات تکرار شود این احساس خستگی در ساعات مختلف همراه انسان است. در نتیجه به مرور زمان ضعف و بی حالی در فرد تثبیت شده و یک طبیعت ثانوی برای او ایجاد می کند.

 

کاهش و تخلیه مکرّر قوای جسمانی به ضعف عمومی و دائمی بدن و بالاخره به پیری زودرس می انجامد.

لاغری، لرزش بدن، پژمردگی، ضعف مفاصل، تشنج، زردی و تیرگی چهره، از نشانه ها و عوارض ضعف جسمانی است.

متأسفانه ضعف جسمانی به همین جا ختم نمی شود بلکه کل بدن را ساقط می کند. شخصی که مبتلا به این عمل شوم شود، رفته رفته ضعف شدید در خود احساس کرده، کمردرد او را آزار می دهد تا این که به فلج عمومی بدن مبتلا می شود.

 

تاثير خودارضايي بر حافظه

همانطور که در مورد قبلی گفته شد خودارضایی عوارض زیادی برای مغز دارد. از جمله این عوارض تضعیف شدن حافظه فرد است.

افراد استمنا کننده حافظه ضعیفی دارند و دچار گیجی میشوند. گاهی اوقات آنها به فکر فرو میروند و اصلا دقت کافری را ندارند.

آنها به هیچ عنوان نمیتوانند مانند افراد عادی چیزی را در حافظه خود نگه دارند. ضعیف شدن مغز مساویست با ذهنی ضعیف که در مواجهه با مشکلات روزمره قادر به تصمیم گیری صحیح نیست.

آسیب های شدیدی که به نورون های مغزی وارد میشود، باعث میشود شخص مغزی آسیب دیده داشته باشد که به راحتی به حالت قبلی خود باز نخواهد گشت.

 

در صورتی که فکر می کنید خود ارضایی عوارضی ندارد، پیشنهاد می‌کنیم مطلب ضرر نداشتن خود ارضایی را در سایت ما مطالعه کنید.

 

 

راه‏های درمان‏ برای اعتیاد به خود ارضایی بیمار گونه:

۱- نخستین گام برای درمان خود ارضایی بیمار گونه ، اعتقاد و ایمان به درمان‏ پذیری آن و دوری از یأس و ناامیدی است.

۲- تلاش برای تقویت اراده از گام‏های مهم در امر بهبود است. نگویید اراده از ما سلب شده است! ممکن است اراده انسان ضعیف شود؛ ولی هیچ گاه از بین نمی‏رود.

۳- سعی شود شکم به هنگام خواب، بیش از حد معمول پر نباشد.

۴- از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب گردد.

۵- از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده، خودداری شود

۶- از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های تحریک‏ کننده و فکر کردن در این امور، دوری شود.

۷- از خوردن مواد غذایی محرک، مانند خرما، پیاز، فلفل، تخم ‏مرغ، گوشت قرمز و غذاهای پرچرب – اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا شود.

۸- قبل از خواب مثانه تخلیه شود.

۹- از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات پرهیز شود (به خصوص شب‏ها و قبل از خوابیدن).

۱۰- از دست‏ ورزی با اندام جنسی، باید اجتناب نمود و در هیچ شرایطی، نباید دست‏ ورزی کرد!

۱۱- هرگز نباید به رو خوابید.

۱۲- به منظور تخلیه انرژی – زاید بدن، به طور منظم و زیاد باید ورزش کرد.

۱۳-  برای اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و … پر کند.

۱۴- سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید.

۱۵- هرگاه  مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، باید بلافاصله از مکان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شود و خود را به کاری سرگرم کند. در این زمینه گفت و گو با دوستان، مشارکت در برنامه های جمعی  بسیار مفید است.

 

مطالبی که شاید بپسندید :

فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی / ایا عوارض خود ارضايي بعد از ترک از بین میرود؟

عوارض خود ارضايي از نظر اسلام / عوارض خود ارضايي از نظر علمي

بهترین خوراکی ها برای تقویت حافظه | برای تقویت حافظه چه بخوریم ؟

تغذیه برای جبران خودارضايي / خود ارضايی باعث لاغري ميشود؟

 

  چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

پرده بکارت چیست محاسبه طول عمر پریود قاعدگی یا عادت ماهانه یعنی چه

4.6/5 - (16 امتیاز)

227 نظرات

 1. سلام. من دختری 28 ساله هستم. با اینکه این عمل رو ماهی حداکثر سه بار، یا 2 بار انجام میدم. دچار ضعف مفاصل شدم. و دقبقا هم بعد از ارتکاب،مفاصلم به صدا در میاد، چیکار باید کرد برای تقویت مفاصل؟

  • پشتیبان

   سلام
   اگر ترک کنید اکثر عوارضش به مرور برطرف میشود
   شیر و کلسیم و ویتامین دی مصرف کنید
   روزی حداقل نیم ساعت آفتاب بگیرید
   مکمل غضروف ساز صرف کنید
   به متخصص ارتوپد مراجعه کنید

   • محمد رضا

    سلام جناب خواهشاً میشه جواب بدین ممنون میشم من مشکلی دارم حدود پنج ساله خود ارضایی میکردم و خیلی مشکلات زیادی دارم ینی زانو ها و تمام مفاصل بدنم صدا میده ترس از همه چی دارم خواب شلمن به هم ریخته و این مشکلات دقیقا زمانی شروع میشه که این کارو میزارم کنار
    تا ترک میکنم بعد از یه هفته همه ی درد ها شروع میشه و همش فکر میکنم بیماری های مختلف دارم میشه راهنمایی کنید علتش چیه

    • پشتیبان

     سلام
     مشکلات شما بخاطر ترک کردن نیست٬ اگر علت مشخصی نداشته باشه احتمالا از عوارض این کار هست. مثلی هست که قدیمیها می گفتند : ترک عادت موجب مرض هست. چون عادت کردید احتمالا بهش اعتیاد پیدا کردید و برای بدن و ذهن و بدن روال طبیعی پیدا کرده که اگر مدتی انجام ندهید ظاهراا برای بدن و مغز تغییر عادت محسوب میشه. اینکه مدتی ترک کنید و دوباره شروع کنید نمیتونه کمکی به حل مشکل بکنه.
     چون عادت کردید ابتدا باید عادت رو تغییر بدید. کاملا برای همیشه ترک کنید. به مرور هم بدن و ذهن و مغز به شرایط جدید عادت می کنند٬ اونوقت انجام ندادن این کار برای مغز عجیب نیست.
     وقتی کامل ترک کنید بعد از مثلا دو ماه خواهید دید که حالتون بهتر خواهد شد.
     برای مفاصل هم به متخصص روماتولوژی و متخصص ارتوپدی مراجعه کنید . همچنین پزشک متخصص طب سنتی میتواند لیست تغذیه و داروهای گیاهی خوبی برای درمان تجویز کند. که مواد غذایی را که مضر هست مصرف نکنید و موادد غذایی مفید را مصرف کنید.
     باید عادت را تغییر بدید و بدن و ذهن را مداوا کنید.

     • داداش ترو قرآن جواب بده ، من دو هفته هست که ترک کردم این کار کار رو ولی چرا حافظم و خوشم برنگشت ، به خدا شبیه اسکلا شدم ، حتی چیز های مفهومی رو هم نمیتونم بیاد بسپرم ، تمام امتحانام رو افتادم سر همین ، داداش درست میشه؟؟چقدر طول می‌کشه ، به خدا جوون هستم ۱۵ سالمه زندگیم داره نابود میشه ، حافظه من خوب میشه؟اخه دلیلی هم نداره که سر عوامل دیگه این طور بشه .

     • پشتیبان

      سلام
      عجله نکنید نامیدم نشوید. دو هفته زمان کمی هست.چند ماه باید بگذره. در این مدت هم مواظب باشید دوباره انجامش ندهید. سنتون کم هست و در دوران بلوغ هستید. انشالله خوب میشه
      اگر علتش فقط این مورد باشد به مرور بهتر خواهد شد.
      مواد مفید برای مغز مثل کلسیم، شیر، گردو، کندر و … هم مصرف کنید.
      استرس هم باعث افت کارکرد مغز میشه. نگران نباشید استرس نداشته باشید.

   • شهریار

    خیلی عجیبه من از ۱۰سالگی خود ارضایی کردم الانم ۱۷ سالمه ولی هیچیم نشده قیافم قبلا زشت بود ولی الان قشنگ تر شدم خیلی برام عجیبه تورو خدا یه راهنمایی کنین
    برا آزمایش اچ آی وی هم رفتم منفی بود مگه میشه ۷سال خود ارضای کنی حتی ایدز هم نگیری من باورم نمیشه

    • پشتیبان

     شما در سن بلوغ و شادابی بدن هستید طبیعیه اکثر عوارض با بالا رفتن سن آشکار می شوند. پس تا سنتون کم هست و عوارض آشکار نشده ترکش کنید و گرنه وقتی سن به بالای 25 و 30 رسید مجبورید با عوارضش دست و پنجه نرم کنید
     ایدز ربطی به خودارضایی نداره. در اثرا رابطه الوده یا تزریق لوده منتقل میشه

     • سلام خسته نباشید ، ببخشید من به هفته هست ترک کردم ، یه حس بدی دارم خیلی بد ، به قرآن مشکلات ترک این عمل بیشتر خودش، هی احساس میکنم در حالت معمولی که هیچ احساس شهوتی ندارم و هیچ چیز بدی ندیدم و فکر نکردم یه حس بدی میان اون لذت چند ثانیه ای و نداشتن اون حس دارم به قوای چند ثانیه قبل خودارضایی اون حالت رو دارم ، فراموشی هام داره بیشتر میشه ، سر درد دارم ، حس میکنم هی شرتم خیسه و منی میاد بیرون بدونه اینکه تو شهوت باشم ، ذهنم درست کار نمیکنه ، احساس احمقی دارم ، واقعا دارم دیونه میشم ، خواهش میکنم بگید چکار کنم ، هم جوونم هم اونقدر زیاد این کار رو انجام ندادم اصلا به یک سال نمیکشه ، ولی دارم دیونه میشم ، لطفا کمک کنید

     • پشتیبان

      سلام وقتتون بخیر
      این ها بیشتر زاییده فکر هست تا واقعیت. اینکار ربطی به احمق شدن ندارد. فقط روی حافظه تاثیر میگذارد.
      به یک هفته نمیتوان ترک گفت. شما اگر عادت کرده باشید هر روز راس ساعت 11 آب بخورید اگر یک روز نخوریید حس متفاوتی خواهید داشت. طبیعیه چون ذهن و بدن عادت کردند در روزهای ابتدایی فکر و جسم انسان عکس العمل نشان میدن. هیچ توجهی نباید بکنید فقط مصمم باشید که تکرارش نکنید و ترک همیشگی باشد. به مرور شرایط بهتر خواهد شد و وضعیت نرمال می شود.
      درر این مدت درس بخوانید مطالعه کنید ورزش کنید پیاده روی کنید. تنها و بیکار نمانید تا افکار غلط به ذهنتون هجوم نیاورند.

     • ببخشید من یه جواب کاملا منطقی می‌خوام لطفا بدون ایشالا ماشالا جواب بدید و از نظر علمی ، هوش و ضرر هوایی که به معذ وارد شده به طور کامل برمیگرده ؟؟؟

     • پشتیبان

      به جای اینکه چند بار یک سوال را بپرسید تمرکز را بذاریدروی ترک کامل.هر وقت دو ماه از ترک کامل گذشت لطفا پیام بدید و بپرسید

   • ببخشید بعد ترک هوش و حافظه درست میشه؟به طور کامل برمیگرده ؟ تا الان نزدیک صد بار این کار زشت رو کردم جدیدا به این مشکل خوردم که انگار آلزایمر دارم برای هر صفحه امتحان ده بار باید بخونم ، یادم می‌ره یک دقیقه پیش وسایلم رو کجا گزاشتم ، تازه ۱۶ سال سن دارم و وزنم هم زیاده، اگر ترک کنم حافظه و هوشم کامل درست میشه ؟لطفا برای امیدواری جواب ندید اگر میشه جدی جواب بدید ممنون ❤️

    • پشتیبان

     نکته اول. شما نباید سوال کنید و منتظر بمونید که حافظه درست میشه یا نه، شما باید آسیب رساندن به خود را متوقف کنید؛
     نکته بعدی اینکه ابتدا باید بررسی بشه علت مشکل حافظه دقیقا چیست. ممکنه دلایل دیگری هم داشته باشه. به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید بررسی کنند. همچنین نوار مغز و سی تی اسکن برای بررسی و مطمئن شدن بهتره بگیرید.
     اگر پس از بررسی و آزمایشات کامل مطمئن شدند مشکلی ندارید اونوقت اگر علت مشکلات حافظه باشه پس از ترک کامل وضعیت بمرور بهتر خواهد شد.
     استرس زیاد و اضطراب و … هم در این موضوع تاثیر دارند، نباید زیاد فکرتون را درگیر کنید داشتن آرامش باعث میشه وضعیت بدن و حافظه خوب باشه
     همینطور موادعذایی که باعثث تقویت مغز و حافظه می شوند مصرف کنید مثل گردو، کندر ، شیر و …
     تکنیکها و بازیهای فکری و تقویت مغز هم موثر هستند.

     • رفتم گفتن مشکل نداری ، پس طبق حرف شما میشه گفت سر این عمل کثیف ، شما گفتیم بهبود پیدا می‌کنه یعنی ممکنه کامل درست نشه؟

     • پشتیبان

      ممکنه علتش فقط این کار غلط باشه اما فعلا 100درصد نمیتوان گفت
      ابتدا ترک کنید بعد سر درصد بهبودی چونه بزنید:(
      جدا از شوخی ابتدا به طور کامل تر کنید سپس پیام بدید صحبت کنیم

     • خب نه ببینید من الان ترک هستم ولی حافظه من مشکل داره باز ، شما یه جا گفتید عوارض خودارضایی تعداد خیلی خیلی کمش غیر قابل برگشت به طور کامل ، اگر میشه فقط بگید هوش و حافظه ضعیف شدن و ناتوانی در اون ها هم جزو عوامل غیر قابل برگشت هست ؟

     • پشتیبان

      خیر نگفتم فقط خداوند میتونه با قطعیت بگه. موردی نیست انشالله بمرور خوب خواهد شد.

     • محمد جواد

      سلام ببخشید امکان این هست بدون اینکه شهوت بگیرد آب منی بیاد بیرون؟چون نمیدونم چرا ده روزه ترک کردم یه جوری شدم سرم هم یه جوری شده ، آخرین بار نمیدونم چرا احساس میکردم منی از بدن میاد بیرون بدون اینکه شهوت بگیردم، نمیدونم من توهمی شدم یا چی ولی احساس میکنم مایع میاد بیرون ، به نظر شما چکار کنم ، دکتر هم نمیتونم برم ، لطفا کمکم کنید ، حتی وقتی ترک کردم فکر میکنم این مایع میاد بیرون کمک کنید هرچه سریعتر هر کی راهکار داره من … بخورم دیگه از این کارا کنم ، کمکم کنید

     • پشتیبان

      سلام یک مقدارش فعلا طبیعی هست به دلیل اینکه قبلا این کار بارها انجام شده بدن عادت کرده و آستانه تحریک پایین آمده, بعد از ترک به مرور باید بهتر بشه . سعی هم کنید در این مدت کمتر به این مسائل فکر کنید و تحریک شوید. در مدت ترک بهتره مواد غذایی با طبع گرم نخورید یا کمتر بخورید مثل : خرما، کنجد و نارگیل، گردو بادام آجیل، موز و معجون، کباب گوسفندی …. اگر یک ماه بعد از ترک کامل هیچ فرقی نکرد حتما به پزشک متخصص اورولوژی (کلیه و مجاری ادرار) مراجعه کنید بررسی کنند.
      البته اگر چیزی که بیرون آمده مایع منی باشه نه چیزی شبیه به آب و شفاف , و بدون تحریک و انجام کاری بیرون آمده باشه

     • سلام خسته نباشید ، ببخشید من جدیدا ترک کردم ولی احساس میکنم بدون شهوت مایعی از بدنم خارج میشه ، نمی دونم چیه واقعا و میترسم تو این مدت ترک تاثیر بر عکس بزاره انگار من هیچ کاری نمیکنم ولی خودش خالی میشه

     • پشتیبان

      سلام در نظر قبلی جواب داده شد

 2. سلام من 18 سالم هست و هفته 3 الی 4 بار دست به این کار میزنیم یه سال شده هست که دارم این کارو میکنم آیا این کار روی حافظه میتونه تاثیر بگذاره

  • پشتیبان

   سلام
   قطعا تاثیرات بسیار مخربی داره. نه تنها بر حافظه بلکه بر تمام بدن از جمله مغز٬ قلب٬ مفاصل٬ سیستم گوارشی و ادراری٬ باروری٬ ریزش مو و …
   حتی برروی روح و روانم تاثیرگذار هست. افسردگی٬ گوشه گیری٬ انزواطلبی٬ کم تحملی و پرخاشگری و … از جمله عوارضش هست. که در هر شخصی بنا به وضعیتش به شکلهای متفاوتی بروز می کند.
   متاسفانه این روال یا اعتیاد هست یا منجر به اعتیاد به این عمل غلط میشه
   مخصوصا که در سن رشد هستید و تاثیر بدی روی رشدتون خواهد داشت.
   سریعا ترک کنید و دیگر این عمل غلط را انجام ندهید. ابتدا بمرور فواصل را بیشتر کنید سپس کامل ترک کنید. حتی یکبارش هم ضرر دارهه

   • دکتر ها هزار بار تایید کردن خود ارضایی هیچ عارضه جسمی نداره

    • پشتیبان

     دقیقا کدام دکتر؟!
     خیلی از پزشکان هزاران بار تایید کردن که عوارض دارد.
     ضمنا چرا پزشکان علت بسیاری از مشکلات و بیماریها را نمیتوانند تشخیص دهند؟!
     تجربه دیگران پیش روی شماست٬ میتوانید عبرت بگیرید و انجام ندهید. میتوانید هم انجام بدهید اما بعدا که عوارضهای متعدد آن نمایان شد و زندگی شما را مختل کرد دیگر نه اندوه و پشیمانی و حسرت سودی دارد. نه دکتری مسولیتی به گردن میگیرد و نه میتوانند برای شما کاری بکنند.

     • با عرض سلام میخواستم بگم هر دکتری که گفته خود ارضایی خوبه خیلی عسل خورد پدر آدم رو در می آورد کجا خوبه

     • ببخشید من نزدیک صد بار زدم الان شبیه کسایی شدم که آلزایمر دارم هیچی یادم نمی‌مونه هوشم هم حس میکنم کم شده چون هیچی رو نمیتونم درست بفهمم ببخشید من الان این کار رو بزارم کنار درست میشه حافظه و هوشم به طور تقریبا کامل؟اگر میشه واقعی نظر بدید و امید از الکی ندید شونزده سال سن دارم تقریباً ۷۵ وزن دارم و قدم هم ۱۸۰ اگر میشه جواب بدید، ممنون

     • پشتیبان

      در پاسخ قبلی توضیح داده شد. موارد را انجام دهید. بله پس از ترک کامل وضعیت به مرور بهتر خواهد شد قطعا

    • ابراهیم

     سلام عزیز چقدر خوب که شمارو پیدا کردم تا کمکم کنین من خیلی اعتیاد دارم و زانو هام واقعا عیبی شده جوری که حتی رو پا وایسادن هم برام سخت شده و دو بار هم زانوی چپم عمل شده واقعا خسته شدم از بس مطالب مزخرف کسایی رو خواندم که میگن خود ارضایی ربتی به زانو درد نداره من کاملا بعد از خود ارضایی احساس میکنم به زانو هام نیرویی وارد میشه دیگه روم نمیشه برم دکتر همه ی این چیز ها رو توضیح بدم لطفا کمکم کنید و بگین چه نوع غذا و سبزی جاتی رو مصرف کنیم تا علاعمش زود تر گم بشه 🙏.

   • سلام… ببخشید میشه یه راهنمایی کنید من الان نزدیک یه ماه هس زیر چشام یکم سیاه شده و همینطور سر گیجه دارم و احساس میکنم خسته هستم.همش خوابم میاد..یه هفته بود ک من این کار و نکرده بودم عوارضش اومد سراغم…لطفا میشه راهنمایی کنین. برا درمان این کار خسته شدم. بخدا.. همش خستگی و سر گیجه باید چکار کنم؟

    • پشتیبان

     سلام
     گودرفتن چشمها و سیاه شدن زیرچشم به احتمال زیاد از عوارض این کار هست٬ وقتی این عمل غلط انجام میشه علاوه بر اینکه فشار زیادی به ذهن و اعصاب و روان وارد میشه باعث تحلیل رفتن و ضعف عمومی بدن و خروج املاح و مواد مغذی بدن مثل کلسیم و ویتامینها از بدن میشه.
     ورزش کنید ٬ هرروز حداقل نیم ساعت در معرض تابش نور مستقیم خورشید باشید ٬و کلسیم و املاح مورد نیاز بدن و ویتامینها از جمله ویتامین دی مصرف کنید تا بدن بازیابی بشه.
     اگر کلا ترک کنید به مرور این مشکلات برطرف میشوند و با ورزش و تغذیه مناسب مثل قبل خواهید شد.

   • سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال دارم ، شما گفتید به نورون های مغذی آسیب می‌زند این عمل و نورون های مغذی هم درمان نمی‌شوند پس یعنی من خنگ میمونم؟ من صد بار این عمل کثیف رو انجام دادم و الان ۱۵ سال سن دارم و وزنم ۷۰ هست به نظر شما عقل و هوش و حافظه من مثل سابق میشه؟؟؟؟؟ترو خدا جواب بدید

    • پشتیبان

     سلام
     خیر این حرف را نگفتم. اشتباه گرفتید
     اصلا بحث مغذی را از کجا اوردید
     نگران هوش و حافظه هم نباشید اینها برداشت های غلطه. بعد از ترک بهبود خواهید یافت. به شرطی که برای همیشه ترک کنید از امروز

     • سلام خسته نباشید ، ببخشید یک سوال داشتم
      من یه هفته هست ترک کردم ، طبق چیز های که شما به بقیه جواب دادی میشه گفت گه یجورای جواب رو کامل نمیگید، الان به صورت بله خیر و بدون احتمال و ایشالا ماشالا و هر چی جواب بدید ، هوش و حافظه به طور کامل بر میگرده؟؟۱۶ سالم هست ، ممنون میشم جواب بدید

     • پشتیبان

      سلام بله انشالله

 3. سلام چطوری میشه عوارض خستگی.کم شدن حافظه ودرد چشم رو ازبین برد.کدوم ویتاوین یا غذایی درمانش میکنه؟واینکه توهمه ی سایت ها نوشتن یکی از عوارض ش کم خوابیه اما من بر عکس زیاد میخوابم .
  با تشکر از سایت فوق العاده تون

  • پشتیبان

   سلام
   با انجام ندادن این عمل غلط و نادرست و مضر و ترک کردنش میتوان عوارضش و ضعف حافظه را از بین برد. مواد غذایی هرچقدرم که مفید باشند نمیتوانند جلوی عوارض را بگیرند و ضعفهای اجزای مختلف بدن را جبران کنند.
   مضرات و عوارض این کار زشت برای همه یکسان نیست

   • ببخشید اگر این طور باشه توی مدت ترک بدن چجوری میخواد خودش رو درمان کنه ، به مواد غذایی نیاز داره دیگه؟، و یه سوال هم داشتم این باعث از بین رفتن هوش هم میشه منظورم اینه که سلول های مغذی رو از بین میبره؟؟چون سلول مغذی کم بشه برا همیشه آدم احمق میمونه

    • پشتیبان

     موها یا ناخن وقتی اصلاح می شوند دوباره رشد می کنند. میلیاردها سلول در بدن دائما در حال فعالیتند.
     وقتی آسیب رساندن و تضعیف و خروج املاح بدن متوقف میشه بدن بازسازی میشه. همانطور که وقتی پوست زخم میشه پس از مدتی ترمیم میشه
     بدن همیشه به مواد غذایی و مغذی نیاز داره. بعد از ترک هم بیشتر
     هربار که منی خارج میشه بدن بالای 200 کالری از دست میده که اون آب عصاره بدن هست و حاوی املاح و کلسیم و ویتامین ها و …

     • ببخشید الان طبق حرف های شما این به سلول های مغذی آسیب می‌زند چون سلول های مغذی از بین بروند آدم یه احمق میشه ، و اینکه از خودارضایی من شش روز یا پنج روز میگزره این که حافظه کوتاه مدتم خیلی خیلی مشکل پیدا کرده عادیه؟نکنه سلول های مغذی رو از بین برده و برای همیشه این طور بمونم ؟۱۶ سال سن دارم وزنم هم زیاده قدم هم معمولیه و نزدیک صد بار زدم ، برای من همه عوارض میره؟لطفا خواهش میکنم جواب بدید

     • پشتیبان

      نه برداشت شماست و درست نیست
      ترک که بکنید بازسازی خواهد شد. سنتون هم کمه زودتر ترمیم خواهد شد

     • ببخشید یه سوال شما میگی ترمیم میشه درست ، ولی مغذی اگر آسیب ببینه چجوری قرار ترمیم بشه مثلاً وقتی مغذی ضربه میبینه آدم اسکل میشه اگر ضربه بد باشه یا اگر سلول های مغذی که ترمیم نمیشه آسیب ببینه ، چجوری قراره ترمیم بشه لطفا اگر میشه خواهش میکنم چند شبه از عصبانیت این کار خواب ندارم لطفا هم جواب سوالای بالا رو بدید هم بگید چجوری آسیب میزنه ، خواهش میکنم ، لطفا جواب بدید دارم دیونه میشم

     • پشتیبان

      سلول مغذی دیگر چیست؟! این افکار و ذهنیت غلطه. ترک رو گه آغاز کنید بعد چند ماه تغییرات را احساس می کنید
      انسانی که معتاد هست و زخمی و ضعیف باز هم زخمهایش بعد از مدتی ترمیم میشه
      کلا خداوند جوری انسان را آفریده که دائم در حال بروزرسانی هست. پوست و موها و ناخن و …. وقتی سلولی از کار بیفته سلولهای دیگری جای اونها را میگیره
      به ظاهر انسان نگاه کنید، طی چند سال یک نوزاد تبدیل به انسان بالغ میشه، شکل صورتش چشمهایش و اندامها رشد می کنند و تغییر می کنند بدون اینکه متوجه شویم
      حتی وقت خواب هستید برای مثال موهای شما در حال رشد هستند
      کلا به چیزی غیر از ترک فکر نکنید، پس از ترک بدن شروع به بازسازی میکنه و پس از مدتی به حالت سابق بر می گردید

   • ببخشید سه سوال داشتم اگر میشه جواب بدید ، صادقانه جواب بدید من یک ماه هست ترکم و با نظری که حتی تلخ هم باشه کنار میام ، سوال اولم اینه بدون اینکه تحریک بشم حس میکنم چیزی از بدنم میاد بیرون و واقعا هم میاد به مقدار کم و این هم بگم چیز تحریک کننده ندیدم در حالت معمولی ، و ابن اذیت کننده اگر میشه بگید این عادیه ؟ نگران نباشم؟سوال دومم هم این هست شما تو نظرات جواب دادید فلان کار رو بکن برا مغذ خوبه ، شما دارید غیر مستقیم میگید که ترمیم اعضای بدن مخصوصا مغذ بعد ترک به صورت کامل خوب نمیشه و باید با کار های فرعی اون رو کمی بهتر کنیم به طوری کامل کامل خوب نمیشه،، و سوال سوم هم اینه چند روز طول می‌کشه که همه عوارض درمان سه و ترک به صورت کامل انجام شه ، اگر میشه به سوال دو و یک حتما جواب بدید ممنون

    • پشتیبان

     چند سالتون هست. چه مدت انجام می دادید. یک علت میتونه آستانه تحریک باشه که کم شده و سریعا تحریک می شوید. از اونجا که مدتی انجام می دادید بدن عادت کرده، چون تازه ترک کردید یک مقدارش طبیعی هست اما حتما پیگیری کنید و به متخصص اورولوژی باتجربه و حاذق و متخصص ظب سنتی مراجعه کنید بررسی کنند. نوار تست عضله و اعصاب هم شاید لازم باشه تا مشخص بشه اختلالی وجود دارد یا خیر.
     خیر بنده این را نگفتم، این فقط برداشت شماست و غلطم هست. مواد مقوی و ورزش و … اون کارهای فرعی برای همه لازمه، حالا برای فردی که آسیب دیده بیشتر لازمه، مثل دوران نقاهت بیمار که لازم هست مواد مقوی بیشتر بخوره تا سریعتر بهبود پیدا کند.
     هیچکس جز خداوند نمیتواند بگوید چند روز طول می کشد، بستگی به خیلی مسائل مثل سن، جثه، ژن، وراثت، مدتی که انجام شده و … دارد، اما اینکه بعد از ترک بمرور بدن بهبود پیدا می کند قطعی هست. پس به خدا توکل کنید و دیگر دست به این کار نزنید تا سریعتر بهبود پیدا کنید.

 4. پشتیبان

  ممنون

  • سلام آیا بعد یک دو هفته خودارضایی نکردن خود به خود خودارضایی از بدن ما دور میشه یا هنوز وسوسه میشیم!؟

   • پشتیبان

    سلام
    دو هفته زمان کمی هست٬ برای ترک کامل حداقل باید چندین هفته بگذره تا بتوان
    گفت ترک انجام شده.
    وسوسه هم مربوط به شیطان و نفس اماره هست که همیشه و تا آخر عمر انسان را وسوسه می کنند٬ اما موقعی وسوسه می کنند که انسان در مضوعی ضعف نشان بده٬ اگر ابلیس ببینه ما مثلا در موضوع دزدی هیچ رغبتی نداریم و سمتش نمیریم طبعا هیچوقت در این مورد وسوسه نمیکنه٬ اما اگر مثلا در موضوع شهوت ببینه رغبت و ضعف داریم سعی میکنه از راههای مختلف وارد بشه تا در انتها انسان مرتکب خطا بشه٬
    اگر همان موقع که شیطان فکری رو به انسان تلقین کرد و وسوسه کرد انسان محکم مقابله کنه٬ در این صورت شیطان و نفس عقب نشینی می کنند.
    در روزهای اول ترک طبیعتا وسوسه زیاده٬ اما بی توجهی و مقابله کنید و بیکار نمونید٬ به مرور از شدت وسوسه ها کم میشه٬ در یک کلام باید اونقدر محکم برخورد کنید که شیطان عقب نشینی کنهو جرات نکنه دوباره در این موضوع وسوسه کنه.
    برای مثال افراد بزرگ وقتی وسوسه و تحریک می شدند شروع می کردند به دویدن و یا سرگرم کاری شدن٬ آن موقع فکر منحرف میشه و وسوسه برطرف میشه

 5. پشتیبان

  سلام
  باید تصمیم بگیرید و اراده کنید که ترک کنید و دیگر انجام ندهید. هر چند این عمل زشت اراده را ضعیف می کند پس تصمیم جدی میخواهد.
  چون عادت کردید پس ترک کردن یک دفعه کمی سخت هست.
  ابتدا باید فواصل را کمتر کنید که بمرور ذهن و بدن آرام آرام عاددت کنند و خودشون را با شرایط جدید وفق بدهند. هر بار سعی کنید فاصله را بیشتر کنید. برسونید به ۱۵روز و ببعد ۲۰ روز و بعد ۲۵ روز و ….
  بمرور زمان با شرایط جدید عادت می کنید طوری که براتون عادی میشه
  عوارض هم بمرور زمان برطرف خواهند شد.
  ابتدا باید سعی کنید حتی الامکان تحریک نشوید یا کمتر بشه.
  مورد بعدی اینه که باید از وسایلی که تحریک کننده هستند دوری کنید یا اینکه کلا در دسترستون نباشه. برای مثال درعید و تابستان که نیاز به درس خواندن نیست گوشی را بفروشید که دیگر حتی اگر خواستید هم دسترسی به گوشی و ….نداشته باشید.
  انسان به هر کاری عادت کنه ترک کردنش براش سخت میشه. شما اگر عادت کنید هرروز بیرون برید اگر یک روز بیرون نرید براتون سخت خواهد بود. پس فکر نکنید چون دوبار خواستید ترک کنید اما نشده پس نمیتونید ترک کنید!
  حتما میتونید ترک کنید. اما هم اصولی داره هم بمرور و آرام آرام باید جلو برید. برفرض اگر ۱۰۰بار هم ظاهرا شکست خوردید ناامید نشین.
  ابتدا باید فواصل را بیشتر کنید٬ یعنی سعی کنید ابتدا بشه سه هفته. بعد ۲۵ روز. بعد ۳۰ روز. یعنی باید بمرور فواصل رو بیشتر کنید. چون عادت کردید و وسایل تحریک کننده هم زیاد هست ٬ اگر بخواهید یک دفعه ترک کنید سخت خواهد بود. پس ارام ارام جلو برید.
  مورد بعدی اینه که نباید هیچوقت تنها بشین. یعنی اگر در اتاق کسی نیست داخل اتاق نمونید. تنهایی و بیکاری بدترین چیز هست. انسان وقتی تنها و بیکار باشه افکار مخرب به سراغش میاد.
  نیازی به نگرانی و ناراحتی نیست. وقتی که فواصل رو بیشتر کردید اکثر عوارض بمرور از بین میرن . وقتی هم کامل ترک کردید که دیگه مثل سابق میشین
  ظاهرا اعتیاد پیدا کردید به اینکار و چون سنتون کمه و تجربه ندارید ممکنه به تنهایی از پسش بر نیایید. نیاز به یک مشاور خوب هست که هم راهنماییتون کنه هم کمکتون کنه. ببینید کی بهترمیتونه. موضوع مهمه٬ کسی که درکش پایین نباشه میتونه کمکتون کنه و زمینه رو فراهم کنه. مخصوصا خانواده که همیشه همراهتونه
  فعلا کارهایی که گفتم انجام بدید. هر جا هم به مشکل برخوردید پیام بدید
  این سایتم مطالب خوبی از تجربیاتش گذاشته

  dadashreza.com

 6. سلام آقای دکتر،من چند ساله که به این کار اعتیاد دارم و الان توی تقارن چهره ام مشکل پیدا شده سمته راسته صورتم افتاده ار شده تا سمت چپ صورت،آیا بعد از ترک این عمل،نا متقارن شدن صورتم از بین میرود؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا جواب بدید.

  • پشتیبان

   سلام
   چه کسی گفته علت مشکل صورت اینکار هست؟!
   ابتدا باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بررسی کند علت این موضوع چی هست.
   بعد از ترک هم بمرور اکثر عوارض از بین میروند.
   ترک را به فردا موکول نکنید٬ از امروز شروع کنید.

   • سلام، درسته من هم همین مشکل رو دارم و توی چند تا سایت خوندم ک با انجام این عمل زشت سمت راست بدن افتاده میشه و تقارن از بین میره، من هم سمت راست صورتم با سمت چپ صورتم عدم تقارن داره.

    بعد از ترک ممکنه برطرف بشه

    • پشتیبان

     سلام
     اگر علتش این عمل باشه بعد از ترک به احتمال زیاد برطرف میشه

    • سلام وقت بخیر خودارضایی به قلب صدمه میزنه؟؟

     • پشتیبان

      سلامم وقت بخیر. صدمه برای همه یکسان نیست بستگی به موارد متعددی دارد. اما بله کار غیرطبیعی باعث صدمه خواهد شد.

 7. امیر علی

  سلام خسته نباشید ببخشید من دو ماه هست خود ارضایی میکنم
  و هرچی درس میخونم یادم میره یا یاد نمیگیرم بنظرتون بخاطر خود ارضاییه؟ آیا اگه ترک کنم حافظم درست میشه خواهش میکنم جوابم رو بدید.

  • پشتیبان

   سلام
   بله تاثیر مخرب زیادی داره. بخصوص که در سن رشد هستید و باعث اختلال در رشد میشه. اگر بخواهم از عوارض و مضرات این کار غلط و زشت و نادرست بگویم دهها ساعت وقت لازمه.
   همین که مدت زیادی نگذشته خیلی خوب هست. عوارض هم بعد از ترک بمرور برطرف میشوند. راحت تر و سریعتر هم میتوانید ترک کنید و دیگر انجام ندهید.
   کندر هم برای تقویت حافظ خوبه

 8. امیر مهدی

  سلام من الان ۵ ساله به اینکار معتادم و هفته ای ۱۰ بار انجام میدم چشمام هم ضعیف شده و یکم هم افسرده ام آیا ترک کنم همه اینا درست میشه؟

  • پشتیبان

   سلام
   حرفم شاید تند باشه٬ اما رک و صریح بگم شما در حال کشتن و شکنجه خود هستید٬ با این سرعتی که می روید حتی خدای نکرده ممکنه باعث کوری بشه. عوارضش مختلف و بیشمار هست.
   شما اصلا نباید منتظر جواب باشید که ببینید درست میشه یا نه٬ باید ضرر و آسیب رساندن به خودتون رو متوقف کنید٬ مسلم هست که وقتی آسیب رساندن را متوقف کنید حال جسم و روان بهتر میشه٬ وضعیت جسم و روح شما ۳ ماه بعد از ترک با الان خیلی تفاوت خواهد داشت. خودتان تعجب خواهید کرد از دیدن خودتان. عوارض بمرور بعد از ترک ٬ بهتر و برطرف خواهند شد به شرطی که ترک را به تاخیر نیندازید.
   خواهش میکنم لطفا دیگر این کار زشت و غلط را انجام ندهید٬ در سن رشد هستید و حتما باعث اختلال در رشد میشود.
   چگونگی ترک هم در مطالب دیگر سایت و در بخش نظرات توضیح دادم جستجو کنید. در سایت
   dadashreza.com
   هم توضیحات کاملی برایی ترک گفته شده.
   با توکل و امید بر خدا بسم الله بگید و شروع کنید٬ از خداوند کمک بخواهید

   • سلام . من ۳ ساله از ۱۵ سالگی تا الان ینی ۱۸ سالگی مدام خودارضایی میکنم هفته ای ۴ یا پنج بار بنظرتون خودارضایی باعث بسته شدن صفحات رشد میشه ؟ اگر من ترک کنم رشد خواهم کرد؟

    • پشتیبان

     سلام
     با این سرعت قطعا در رشد و تمام اعضا و جوارح دارد. سریعا بصورت کامل ترک کننید تا هم اختلالل رشد و ضرر رساندن به خود را متوقف کنید.
     عوارضش بیشمار هست

 9. سلام من 1سالو نیمه خودارضایی میکنم زخم معده و سوزش سینه دارم اگه به این کار ادامه بدم مشکل گوارشیم بدتر میشه؟
  ‘لطفا جواب بدید’

  • پشتیبان

   سلام
   قطعا مشکلات بدتر میشه بلکه مشکلات دیگری هم در آینده اضافه میشه.
   نه تنها بر سیستم گوارشی اثرات مخربی داره بلکه برای کل بدن و روح و روان ضررهای بیشماری داره ٬ بیشترین عوراض هم مربوط به سیستم گوارش و قلب٬ سیستم ادراری و پروستات و استخوان و پوست و ریزش مو هست.
   لطفا این کار زشت و غلط که عوارض و ضررهای زیادی داره را دیگر انجام ندهید

   • پشتیبان

    افرادی هم هستند که این کار را انجام ندادند اما زخم معده دارند.
    اینکه علتش چیه مشخص نیست٬ متخصص گوارش باید بررسی کند. اما این کار قطعاآثار مخربی روی سیستم گوارش دارد مثل رود تحریک پذیر٬ ضعف و سردی معده٬ مشکلات دفع و دستشویی ٬ و حساسیت گوارشی و اختلال درسیستم گوارشی و اجابت مزاج.
    از آنجا که این عمل زشت و گناه کبیره باعث افسردگی و ضعف اعصاب و روحیه میشود بصورت غیرمستقیم هم بر معده اثر میگذارد. اعصاب ارتباط تنگاتنگی با سیستم گوارش دارد.

 10. سلام من پول ندارم زن بگیرم . از طرفی به این عمل اعتیاد پیدا کردم و با تمام ضررهاش خودش نوعی آرامش و رهایی موقت از ناراحتی ها شده. بهترین راه برای خودارضایی نکردن اینه که هیچوقت درگیرش نشین. یا بتونید ازدواج کنید.

 11. سلام خدمت شما انشالله که خوب هستید

  چنتا سوال داشتم
  به دلیل خودارضایی اصلا تمرکز به روی درس خواندن ندارم به راحتی حواسم پرت میشه و زود مطالب از ذهنم میپرد
  این ها را به وضوح احساس میکنم
  میتونم بگم گاهی هفته ای یک بار و گاهی هم هفته ای سه بار خود ارضایی میکنم
  و یکی دیگه هم این که احساس میکنم به دلیل خود ارضایی صورتم تیره و جوش هایم بیشتر شده و روی پیشانی ام چروک افتاده

  میخاستم بدونم آیا بعد از ترک این کار حافظه ام مثل روز اول میشه؟ و بهتر مینونم تمرکز کنم؟
  و زیبایی صورتم برمیگرده
  و چکار کنم که ریکاوری سریع تر پیش بره
  ممنون میشم جواب بدین

  • پشتیبان

   سلام
   باید دید علت این مشکلات اصلا خودارضایی هست یا نه. ممکنه هیچ ربطی به خودارضایی نداشته باشند.
   برای مثال خیلی از افرد هستند که جوش دارند و پوست تیره اما تا بحال این عمل را انجام ندادند.
   اما در کل اگر این عمل بصورت مستقیم و غیر مستقیم نقشی در این مشکلات داشته باشه بعد از ترک کردن بمرور عوارض برطرف میشه و بدن به وضعیت طبیعی خوودش برمیگرده.
   فعلا فقط ترک کنید و این عمل را انجام ندهید٬ پس از چند هفته خبر دهید تا راهنمایی کنم.
   اگر ترک یکباره براتون سخت بود ابتدا فاصله ها را بیشتر کنید تا بمرور زمان با شرایط جدید وفق پیدا کنید و بمرور ترک کنید.

   • سلام خیلی ممنون که جواب دادید
    خب الان یک هفته هست که اصلا این کار رو انجام ندادم و حتی سمتش هم نرفتم و حتی فیلم هم تماشا نکردم
    ایا این کار تاثیر رو حافظه داره؟
    آیا حافظم دوباره بر میگرده؟
    بعد از چند هفته که گفتید خبر بدم ایا کار خاصی باید انجام بدم؟
    لطفا به همگی پاسخ بدید خیلی ممنون
    خیلی خوبه که فردی مثل شما هست که میشه سوالاتمون رو باهاش در میان گذاشت

    • پشتیبان

     سلام
     عالی هست. همینطور برید جلو. فیلم هم نبینید. با همین دست فرمان برید جلو دیگه به شرایط جدید عادت می کنید و براتون عادی میشه.
     اگر علت مشکل حافظه فقط و فقط این عمل باشه٬ بمرور بعد از ترک اکثر مشکلات رفع میشه. ورزش و مطالعه را فراموش نکنید. هر دو برای تقویت حافظه مفیدند.
     وقتی هم چند ماه از ترک گذشت و تونستید خودتون را کنترل کنید از موادغذایی مفید برای حافظه مثل گردو٬ سقز٬ کندر و … استفاده کنید.
     پس از این مراحل مشورت با پزشک متخصص طب سنتی و تغذیه داشته باشید برای جوش و حافظه و …

 12. سلام من دختری ۲۱ ساله هستم یک ساله که شروع به خود ارضایی کردم براثر این کار بافت اسفنجی کلیتوریس ازبین رفته وبه شدت لاغر شدم بطوریکه وزنم اصلا بالا نمیره زیر چشمامم گود افتاده .معمولا بعد از پریود یاوقتی دچار استرس میشم یاکار اشتباهی انجام میدم دست به این عمل میزنم خیلی خواستم ترکش کنم اما بعد از مدتی دوباره شروع کردم اگه کاملا ترک کنم همه ی این عوارض از بین میره؟

  • پشتیبان

   سلام
   یکی از عوارض این کار ضعیف شدن اراده هست. پس باید اراده رو تقویت کنید و نگویید نمیتونم و نشد. بگویید حتما میتونم و قول میدم ترک کنم.
   هربار مدت رو بیشتر کنید . اگر صدبار هم شکست خوردید دوباره شروع کنید. اگر ترک دفعی و یکباره براتون سخته٬ سعی کنید فواصل را بمرور بیشتر کنید تا به آهستگی به شرایط جدید خو بگیرید .
   مثلا اگر هفته ای یکبار بوده٬ بگویید اینن دففعه تا ده روز نشه کاری نمیکنم. دفعه بوو مثللا ۱۵ روز. بمروور اراده تقویت میشه و به شرایط جدید عادت می کنید اونوقت اگر سه ماه هم کاری نکنید براتون عادی خواهد بود.
   اگر علت لاغری این باشه بعد از ترک عوارض از ببین میروند.
   جذابیت و نور صورت و اندامها و گودی چشمها و … برمیگردند.
   بعد که ترک کردید با پزشک متخصص طب سنتی مشورت کنید برای دادن برنامه غذایی و سبک زندگی. برای ارامش و رفعع استرس هم دمنوش و عرقیات گیاهی برایتان تجویز می کنند.
   مشورت با روانشناس با تجربه و مجرب هم بد نیست.

 13. محسن ملکی

  سلام آقای دکتر،من چندین سال هست که اینکارو انجام میدم و همه عوارضش رو هم دارم، یکی از عوارضش ریزش موهام هست ک خیلی اذیتم میکنه ایا با ترک این کار موهام مثله قبل میشه؟

  • پشتیبان

   سلام
   قطعا ترک کردن باعث میشه هم ضرر رساندن ببه بدن متوقف بشه هم عوارض برطرف شوند. ریزش مو و زودانزالی یکی از عوارضش هست اما تنها دلیل نیست و ژن و طبع و ارث و سبک زندگی هم تاثیر دارند. افرادی هستند که این عمل را انجام ندادند اما زودانزالی و ریزش مو دارند.
   هرچه زودتر ترک کنید٬ اون عوارضی که به سبب این عمل ایجاد شده بمررور برطرف خواهد شد.
   برای زودانزالی و ریزش مو به پزشک متخصص طب سنتی باتجربه مراجعه کنید تا با توجه به بدن و طبع شما مشاوره تغییر سبک زندگی و تغذیه ای بدهند. نوع تغذیه و طبع و روان و استرس تاثیرگذار هستند. همینطور تکنیکهایی هست که باید تمرین کنید که باعث میشه وضعیت بهتر بشه. آموزشها در نت موجود هست.

 14. سلام، من با این کار زودانزالی پیدا کردمه اونم خیلی خیلی شدید جوری ک توی رابطه به ۱۰ ثانیه نرسیده به ارگاسم میرسم، ایا اگه این کارو ترک کنم ، زود انزالیم از بین میره؟

 15. با سلام توروخدا تورو به الله قسمتون میدم همین الان ازش دست بکشید به خدا اشکنجه دادنه به خدا یواش یواش نابود شدنه من ۶ ساله مبتلا بودم بعد این همه مدت و اعتیاد نابود شدم و الان زندگیم نابود شده ضعف حافظه ترس و اضطراب بسیار شدید طوری که چیزی بشه فوری میترسم و احساس مرگ میکنم توروخدا ترک کنید تا مثل من نشید من بعد این همه ضرر ۱ ماه هست که قسم خوردم بمیرممممممم انجام نخواهم داد یک دفعه قط کردم و حیلی سختی میکشم کل هورمون های مغزم ب هم خورده تو جمع نمیتونم بشینم فشارخونم بالا میره انقدی استرس و اضطرابم زیاد شده ک از کنترلم خارج میشه خود ب خود استرس و اضطرتب میاد و میزنه فشار خونمو بالا میبره و میترسم توروخدا برام دعا کنید از همتون تشکر میکنم از سایت تشکرمیکنم ک کمکتون میکنه به خدا اخرش ادم نابود میشه
  و پشتیبانی من ترک کردم توروخدا برام دعا کنید و بهم امید بدید که ایا این هورمون های مغزم خوب میشه باز مثل قبل خوشحال میشم؟چون دنیا برام خیلی بد شده اصلا چیزی به اسم احساس خوب برام نمونده و ندارم و اصلا ۲۴ ساعته میترسم برام دعا کنید خدا منو ببخشه از کار زشتم پشیمانم استغفرالله خدایا این همه ناراحتی و ترس رو از من دور کن الهی و توروخدا ترک کنید نزارید با دستان خودتون خودتونو نابود کنید من خودمو نابود کردم و الان چوبشو میخورم و یا میمیرم یام خدا لطفی میکنه باز به زندگیم خوشحالی میده

  • پشتیبان

   سلام
   معلوم نیست علت همه مشکلاتتون این باشه٬ ممکنه بعضی از آنها علتهای دیگری داشته باشه٬ اون عوارضی که که علتش این کار بوده بعد از ترک کردن به مرور از بین خواهند رفت.
   بخشی از حالتون طبیعیه٬ به کاری عادت کرده بودید و الان دیگر انجامش نمی دهید٬ کمی زمان می بره تا نفس و روح و جسم به شرایط جدید عادت کنند. شما دوره سخت رو رد کردید٬ از این به بعد راحت تر خواهد شد. نگران هیچ چیزی نباشید٬ دنیا هیچ ارزشی نداره٬ فکرتون فقط به خدا باشه٬ همین که ترک رو شروع کردید یعنی خداوند بهتون نظر کرده و فرستاده دنبالتون٬ از این به بعد رابطتون رو با خدا بیشتر کنید و همیشه عاشق باشید٬ کاری که دوست داره را انجام بدید و کاری را که دوست داره انجام ندهید٬ همین! اونوقت می بینید که زندگیتون دنیاتون تغییر پیدا میکنه و حالتون خیلی بهتر میشه.
   مشاوره با روانشناس با تجربه و حاذق و همینطور روحانی با سواد هم مفیده . در مورد ترس و استرس و … حتما باهاشون مشورت کنید.
   همینطور به پزشک متخصص طب سنتی مراجعه کنید تا با توجه به طبعتون یک سری دمنوش ها و عرقیجات و داروهای گیاهی را تجویز کنند برای کاهش اضطراب و افزایش آرامش.
   من الان اگر جای شما بودم سعی میکردم نمازم رو اول وقت بخونم و هرروز یک صفحه یا چند آیه قرآن با معنیش رو بخونم و چون دقیقه در مورد معنیش فکر و تجزیه تحلیل کنم. تفکر کنم. و بعد تا میتونم به خانواده و دیگران کمک کنم. مخصوصا تو این ایام که برای خیلی ها و مخصوصا سالمندان و بیماران بیرون رفتن سخته٬ برم کمکشون کنم و خریدهاشون رو انجام بدم. هم رابطم با خودم و خدا بهتر میشه هم حال خیلی خوبی پیدا میکنم. کار خوب تا دلت بخواد زیاده. مخصوصا کمک کردن و شاد کردن دیگران و بچه ها.
   خدا با شماست حتما موفق خواهید شد انشالله

   • از شما خیلی ممنونم برادر ان شاءلله همیشه دلتون پر از ایمان و بدنتون سلامت و موفق باشین برام از ته دل دعا کنید خیلی ممنونم از لطفتون الحمدالله شکر خدا

  • علی بصیری

   سلام ایشالا بهتر میشین

 16. خدا خیرتون بده من کامنت هارو که خوندم جورییی ترسیدم که سعی میکنیم دیگه نزنم من هفته ایی ۸ الی ۱۰ بار میزدم و درس هام هم خیلی خیلی ضعیفه روز ۷ ساعت وقت میزارم درس میخونم فردا میام از خودم یه کویز بگیرم هیچی یاد ندارم امتحان هایم ۲ماه دیگه شروع میشه بنظرتون چیکار کنم حافظم زیاد بشه بتونم یاد بگیرم .
  یه چیز دیگه ایی هم هست من قریضه جنسیم خیلی بالاست همش نعوظ دارم وقتی یه خانومی رو حتی توی تلویزیون میبینم فکر های پلیدی میاد سراغم چیکار کنم واقعاااااااااااا ممنومم برای تشکیل این صفحه بابت اینهمه اگاهی که گرفتم

  • پشتیبان

   سلام
   اول اینکه باید عادت رو ازخودتون دور کنید٬ برفرض فردی عادت میکنه سر ساعت خاصی آب بخوره٬ حالا اگر یک روز آب نخوره فکرش درگیر میشه و ارامش ازش سلب میشه. پس باید بمرور عادت رو ترک کنید و با نفس و وسوسه ها بجنگید.
   تحریک در سن شما طبیعیه اما به این فکر کنید که اگر به این منوال ادامه بدین چندساله بعد ممکنه از رابطه واقعی محروم شوید و مشکلاتی مثل عدم نعوظ و زودانزالی براتون پیش بیاد. وقتی که تحریک شدید سعی کنید به اینها و عاقبت کارتون فکر کنید. انسان وقتی به عاقبت کارش بیاندیشد دیگر کمتر دست به خطا می زند چون میداند آینده اش چیست. هر وقت تحریک شدید نباید در همان حالت بمانید٬ سریعا باید وضعیت خود را تغییر بدید و به کاری مشغول شوید و یا به حیاط و بیرون بروید و بدوید. اگر در همان بمانید نفس و شیطان شروع به وسوسه کردن میکنند. انسان وقتی ساکن و بیکار هست انواع فکرهای پوچ به سراغش میاد اما وقتی مشغول کار مفیدی هست دیگر از این فکرها خبری نیست یا خیلی کمتره.
   ببینید کدام کار برای شما مناسبتره. راه رفتن٬ دویدن٬ کار مفید٬ ورزش و … تمرین کنید که هر وقت تحریک شدید همان کار را انجام بدید. اولش نفس به شما میگوید بیخیال بابا حوصله داری؟ اما وقتی ببیند مصمم هستید بمرور عادت میکند.
   پس اول با گفتن بسم الله و یاعلی شروع کنید
   دوم امید و توکلتون به خداوند باشه
   سوم با خداوند حرف بزنیدازش کمک بخواهید و دعا کنید. مطمن باشید کمکتون میکنه
   چهارم تصمیم و اراده محکم ٬ نترسیدن٬ خسته نشدن٬ ناامید نشدن
   پنجم تمرین و ممارست٬ باید عادت کنید ک آستانه حساسیت و تحریکتون کمتر بشه و هر وقت هم تحریک شدید وضعیت رو تغییر بدهید ٬ کاری انجام بدید ٬ بدوید و …
   در این مدت هم چیزهای که ممکنه باعث تحریک بشه مثل موبایل و سیستم و عکس و… ممنوع هست و نباید بهشون دسترسی داشته باشید.
   کافیه استارت بزنید و شروع کنید٬ اولش ممکنه سخت باشه و چند بار از دستتون در بره اما بیخیال نشین و ادامه بدید٬ بمرور آسون میشه و عادت می کنید٬ اونوقت به راحتی به نفس می گویید نه.

   • پشتیبان

    سلام
    بله بعد از ترک حتما وضعیت بهتر از الان خواهد شد، مخصوصا که سنتون کم هست و مدت زمان زیادی نبوده. چون در سن بلوغ هستید اگر ترک نکنید ممکن است خدای نکرده با اختلال رشد و بلوغ مواجه شوید.
    پرانتزی شدن پا ربط خاصی به این عمل ندارد. همچنین کجی انگشتان. ممکن است به علت کمبود کلسیم و ویتامین و املاح بدن باشد. حتما تغذیه خود را کامل کنید و انواع ویتامینها و کلسیم و مواد مغذی برای بدن مصرف کنید، هم از طریق مواد غذایی هم از طریق قرص و شربت.
    برای انگشتان و پاها هم حتما به چندین متخصص روماتولوژی و ارتوپدی و پزشک متخصص طب سنتی مراجعه کنید. حتما حتما از طریق چند متخصص پیگیری کنید چون تازه است سریع درمان شود.

 17. سلام اقای دکتر ، من میخوام ترک کنم و ایمان دارم که ترک میکنم . میدونم که عوارض جسمی از بین میره 14 سالم هست و قد بلند . قدم حدود 185 است .
  من وقی یه هفته انجامش ندادم . واقعا درد از بین میره .
  من درس زیاد میخونم و وقت بیرون رفتن ندارم ولی حافظه ی ضعیفی دارم ( فکر کنم به خاطر همین عمل ) و استرسی هستم .
  از رشد قدم که مشکلی ندارم تغذیه ی زیادی دارم . و از نظر فیزیکی مطمعنا برمیگردم ولی از نظر حافظه شما یه چیزی گفتین که نامید شدم . گفتین حافظه برنمیگرده . چرا !؟

  • پشتیبان

   سلام
   اولا کسی نگفته حافظه برنمیگرده٬ اگر علت حافظه این عمل باشه بعد از ترک بمرور برمیگرده.
   دوما نباید بخاطر حرف کسی ناامید شوید٬ اگر حتی کل مردم دنیا هم گفتند شما ناامید نشین٬ پرقدرت و باامید ترک رو شروع کنید٬ حتی حتی اگر فقط بعد از ترک فقط یک درصد از عوارض برطرف می شد شما حتما باید ترک را شروع می کردید. حالا که سنتون پایین هست پس قطعا عوارض برطرف میشوند.
   باقدرت و مصمم و باامید و توکل به خدا ترک را شروع کنید٬ موفق باشید.

 18. پشتیبان

  سلام
  اینکه میگویید ترک کردن سخته حرف شیطان و نفس هست.
  قطعا ترک کاری که بصورت عادت درآمده سخت هست اما ناممکن نیست. کافیه تلاش کنید و پییگیر باشید. مصمم و با اراده تمام تلاشتون را بکنید تا بمرور فواصل را بیشتر کنید و بمرور بصورت کامل ترک کنید. از شکست نترسید و ناامید هم نشوید.
  زمان خاصی نمیتوان داد٬ بستگی به خیلی چیزها دارد. هرچه زودتر شروع به ترک کنید قطعا عوارض زودتر از بین خواهند رفت.

 19. پشتیبان

  سلام
  اگر کاملا ترک کنید عوارضش مثل تیرگی زیرچشم و اضطراب و استرس و … کمتر میشه.
  همینطور میتونید از داروهای طبیعی مثل دمنوش گل گاوزبان و عرق بیدمشک و دیگر دمنوش ها و عرقیجات برای آرامش بخشی استفاده کنید.
  بیشتر از دارو نیاز به مشاوره دارید برای تغییر عادت و سبک زندگی و افزایش آرامش و توانایی کنترل. پس باید به روانشناس حاذق و باتجربه ای مراجعه کنید که فقط شعار و دارو ندهد بلکه با مشورت کاری کنند که در عمل مشکلات را حل کنید.

  ابتدا باید تصمیم به ترک بگیرید. تلقین و گفتن اینکه نمیتونم و …. غلط هست٬ اگر بخواهید میتونید٬ یکی از عوارضش کم شدن اراده هست٬ پس اگر واقعا میخواهید از شرش خلاص شوید بایدد اراده کنید و تلاش کنید.
  باید یاد بگیرید خودتون را کنترل کنید و به نفستون نه بگویید. حتی اگر برای یک دقیقه بیشتر کنترل کنید باز هم خوبه. بمرور یاد میگیرید و عادت می کنید که ایین یک دقیقه رو به یک ساعت و یک روز و یک ماه تاخیر بندازید.
  پس قدم اول این هست که هروقت تحریک شدید و نفس و شیطان وسوسه کردند به خودتان بگویید نه من میخوام خودمو کنترل کنم. اوایل سخت هست و حتی ممکنه کم بیارید و نا امید شوید. این کاملا طبیعیه٬ مهم اینه ناامید نشوید و دوباره تلاش کنید. حتی اگر صدبار هم ظاهرا شکست خوردید ناامید نشوید. اونقدر تکرار کنید تا کنترل خودتون براتون آسون بشه.
  چرا؟ چون شما بمرور طی چندین ماه به این کار عادت کردید و اعتیاد پیدا کردید٬ پس یکروزه نمیتوان ترک کرد٬ بمرور باید اینکار را کنار بگذارید و به شرایط جدید عادت کنید.
  همین که هروقت وسوسه شدید به خودتان نه بگویید و یادتون بیاد که درحال ترک کردن هستید ٬همین باعث تقویت اراده و تقویت خودتون میشه.
  در دوره ترک هم نباید اصلا بیکار شوید و حتما باید خودتن را مشغول کاری کنید تا افکار غلط کمتر به ذهنتون خطور کنه. هرچیزی هم که باعث تحریک میشه نباید در دسترس شما باشه.
  درمان اصلی هم ازدواج هست . تا اونموقع همین کار را شروع کنید بمرور٬ به مرورر ترک کنید . بعد مشکلی داشتید بپرسید.

 20. سلام خواستم بگم به افرادی که این کارو انجام میدن من حدود بیست ساله نخواسته بدون اینکه بدونم این چیه انجامش دادم الان سه روزهذکه پیام دادم امشب اتفاقی گفتم ببینم اصلا این سایت جواب داده یا نه من گوشیمو جمع کردم یعنی یه نرم افزار هستش ساعت میزنی دیگه قفل میکنه من هر روز این وسوسه رو داشتم تو ذهنم از وقتی که عوارضو خوتدم دیگه قسم خوردم خودمو بسازم سه روزه ورزش میکنم به جرت میتونم بگم کسی این کارو هر روز با اغذیه درست استفاده از میوه جات انجام بده کلا زندگیش تغییر میکنه مطالعه ام در کنارش انجام میدم من همون ادمیم که یه ساعتم نمی تونست خودشو کنترل کنه نمازم میخونم حس میکنم تازه متولد شدم ممنون از سایته عالیتون من یه ماه دیگه ام پیام میدم تا یه سال شاید انگیزه ای شک برا افرادی که دچار این مرگ تدریجی شدن تازه معنی زندگیو مفهمم

 21. پشتیبان

  سلام
  عوارض این عمل کلی هست و بر تمام نقاط بدن تاثیر میذاره. همینطور بر روح و روان .
  خودارضایی علاوه بر عوارض و مضراتی که داره باعث هدر رفتن املاح و ویتامین و کلسیم و …. بدن میشود. آبی که در کمر و بیضه هست از تمام نقاط بدن گرفته شده٬ هر بار که منی که خارج میشود علاوه بر هدررفتن کالری بدن باعث خروج این موارد از بدن میشود. در نتیجه شما هر بار دارید قوت بدن را کم می کنید و نیازها و مواد مفید لازم بدن را از آن خارج می کنید. پس تاثیر مستقیمی در ضعف و کاهش قوت و سلامتی و عوارض مختلف خواهد داشت.
  متاسفانه متاسفانه با این سرعتی که دارید پیش میروید پیری خود و ضعف و ناتوانی را نزدیکتر می کنید. حتی اگر رابطه جنسی طبیعی هم بود باز هم روزی یکی دو بار زیاد بود و باعث ضعف و مشکلات می شد چه برسه به این مورد.
  خواهشم این هست که فاصله ها را بمرور بیشتر کنید و به هفته ای یکبار و ماهی یکبار و ترک کامل برسید.
  قطعا بعد از ترک آدم دیگری میشود و طراوت و شادابی پوست و بدن و روح برمیگرده٬ و حافظه و مشکلاتی از این قبیل به مرور بهتر خواهند شد.

 22. سلام ممنون از انرژی بسیار بالاتون خدا بهتون خبر بده.امیدوارم این حلقه محکم و استوار باشه هممون نیاز به تلاش و انگیزه داریم.هیچ تلاشی بی نتیجه نمیمونه.خدا بزرگ است.

 23. سلام
  اینو برای همه ی کسایی میگم ک معتقدن خودارضایی هیچ اثر منفی ای نداره !!!
  الان حدود پنج شیش ماهی هست که خودارضایی میکنم و به عینه تاثیرش رو روی عملکرد درسیم مشاهده میکنم من دانش آموزی بودم که همواره توی آزمون های آزمایشی رتبه های برتر کسب می کردم اما بعد از اینکه به خودارضایی روی آوردم ( اول با یکم کنجکاوی و برای سرگرمی شروع شد اما کم کم به روزی دو ، سه بار رسید ..حالا هم جوریه که حتی اگه نخوام می بینم چیزی توی زندگیم برای از دست دادن ندارم برای همین دوباره همون اش و همون کاسه ) تراز هام روز به روز افتضاح تر میشن از روزی شیش هفت ساعت درس خوندن رسیدم به یکی دو ساعت ..مدام برای فرار از مشکل هام میخوابم ..خدا شاهده حاضرم اعتیاد به مواد مخدر داشته باشم ولی این کوفتی رو توی مخم بکشم
  الان این مطالب و میخونم گریه م می گیره چون همه رو توی خودم می بینم ..مادر و پدر بیچاره م چششون به منه که رتبه ی خوبی بیارم و همش نگرانن میگن تو ک قبلا بچه ی خوبی بودی درس خون بودی جای بخصوصی هم نمیری چرا اینقد افت کردی توی درسات!؟
  میخوام ترکش کنم اما یه صدایی تو سرم هی میگه برو ..عکس ببین . اوضاع خونه خونواده مون هم خوب نیست یکسره با هم دعوا دارن و مشکلات پشت مشکلات منم ک نمیتونم تحملشون کنم خودمو با خودارضایی تخلیه میکنم
  علاوه بر ضعف حافظه و کاهش یادگیری کوفتی مشکل برای چشام پیش اومده و خیلی از اوقات تا مدت ها اطرافم رو تار می بینم و گوشام هم گاهی بی دلیل وزوز می کنن
  اصن بی خیال مشکلات جسمی شیم و فرض بر اینکه من هیچ مشکلی توی بدنم نداشتم ..عذاب وجدان ، اضطراب، ترس و احساس بی فایدگی رو کجای دلم بزارم ؟ همه چیز مث کابوس می مونه ..احساس میکنم یه چی داره از ته وجدانم داد میزنه و به وجودم چنگ میزنه
  ولی انگار مغزم قبول کرده هیچ لذتی این لذت خودارضایی نمیشه و منم هیچ اختیاری از خودم ندارم
  ..مث زندانه دو دقه تنها میخوام به خدا میخوام سکته کنم از درد و رنج هیچ امیدی ندارم ..
  یکسره صحنه ها و چیز هایی که توی فیلم هاو عکس های پورن دیدم میان تو ذهنم و آزارم می دن نه تنها وادارم میکنن به خودارضایی که باعث میشن احساس کثیف و لجنی بهم دست بده نمی دونم آدم هایی کع توی این جور ویدیو ها بازی میکنن چطور می تونن خودشون رو تحمل کنن ..به قیمت ریدن تو زندگی جوونا
  خلاصه که مراقب خودتون باشید و از همون اول نزارید تو این گودال کوفتی بیفتید وگرنه اگه آدم ضعیفی باشید – مث من – دیگه راه نجاتی ازش نیس

  • پشتیبان

   سلام
   شما در اوج دوران بلوغ هستید و بیشترین دورانی که فرد بیشترین نیرو رو داره. طبیعیه که قدرت این مووع در این سنین زیاده٬ فرد طبق روال در این سنین باید شروع کنه برای اغاز زندگی مشترک٬ اما متاسفانه به دلیل تغییر سبک زندگی و افول تفکر و انسانیت و … ازدواج به تاخیر افتاده.
   کم شدن اراده و افسردگی و ناامیدی از عوارض این کار هست٬ اگر سعی کنید خودتون رو کنترل کنید عوارض کمتر میشه. شما بمرور در این چرخه افتادید پس باید بمرور کم و کمترش کنید. اینکه گفتید نمیتونید صرفا توهم و تلقین نفس هست. انسان هرکاری میتونه بکنه کافیه که بخواد.
   الان شما میگین حال ندارید بدوید . اما کافیهیک گرگ ما رو دنبال کنه٬ اونوقت نمیگید حال ندارم و نمیتونم و … منتظر حرف کسی هم نمی مونید! با اخرین سرعت می دوید! جوری که بعدا خودتون تعجب می کنید که چطور مثلا ۶ کیلومتر را با این سرعت دیویدید!
   جوابش سادست. در اون لحظه شما محکم به مغز گفتید باید سریع فرار کنم تا جانم را نجات بدم. حتی معطل هم نشدین که نفس بگه نه بابا حال داریا!
   الانم همینه شما نباید منتظر تلقین نفس و شیطان بشی که ناامدت کنند و بگن نمیتونی و از تو گذشته و از این حرفا.
   باید این حرفها را نشنیده بگیری٬ سعی و تمرین کنی. بخاطر رسیدن به هدف. هدفت چیه؟ نجات دادن جانت. سلامتی. زندگی مشترک. شغل و رشته درسی. خانواده و ….
   وقتی هدفها رو ببینی اونوقت بخاطر هدفها پا میذاری روی حرف نفس. اما اگر گوشت فقط به حرف نفست باشه اونوقت هرروز بیشتر بهت فشار وارد میکنه و ضعیفتر میشی. اونوقت هرکاری ازت میخواد و بهش نه نمیگی. و دیگه داستان تمومی نداره. میشه سقوط کامل یه فرشته.
   با توصیفاتی که کردی مشخصه میتونی به راحتی ترک کنی. موضوع فقط استارتکار هست و اینکه ناامید نشی وسطش جا نزنی. اگر هم جا زدی دوباره شروع کنی. همین.
   شما ۱۲ سال برای یادگرفتن و دیپلم تلاش می کنید. جدا از دانشگاه و ….
   حالا ارزش نداره چند ماه یا یه سال برای خودتون و سلامتی تلاش کنید؟؟!!
   پس بسم الله بگو شروع کن. خدا کمکت میکنه. کافیه که بخوای فقط

 24. سلام دکتر من ۱۵ سالمه و حداقل هفته ای ۲/۱ بار این کارو انجام میدم الان موقع خوندن درس سرم درد میگیره نمیتونم بخونم باید چیکار کنم کم کم ولش کنم،دارو های زد افسردگی و مولتی ویتامین و fefol میتونن حالمو خوب کنن و دیگه خوب بشم؟ و این کارو نکنم دیگه توروخدا بگین

  • پشتیبان

   سلام
   به مرور کم و کمترش کنید و بعد ترک کنید.
   فعلا مواد غذایی با طبع گرم مثل معجون٬خرما٬موز٬اجیل٬کباب و حلوا کمتر بخورید. دارو لازم نیست.
   همین که ترک کنید حالتون بهتر میشه

 25. نگم بهتره

  سلام خسته نباشید
  ممنون که برای ما وقت میذارید🙏🏽
  من فقط فیلم نگاه میکردم ولی خود ارضایی نمی کردم آیا مشکلی برای حافظه م پیش نمی آید چون به شدت می خوام درس بخونم استرس دارم ۱۵ سالمه، اگه کامل ترک کنم حافظه م….

  • پشتیبان

   سلام
   تاثیرات مخرب و عمیقی برروی روح و روان و سبک زندگی شما میذاره٬ فکر رو خراب میکنه و حتی ممکنه باعث بشه در زندگی مشترک به مشکل بخورید.
   باعث سردی و بی انگیزگی و بی تفاوتی و رفتن مهربانی و حس های دیگر هم میشه.
   این حکایت شبیه اینه که شما تو خونه آتیش روشن کنی٬ شاید خانه نسوزه ( که به احتمال بالا ممکنه بسوزه) اما تمام دیوارهای خانه ساه میشه و بوی بد میگیره. دیگه اون زیبایی رو نداره و نمیشه در خونه زندگی کرد.
   این هم همینه٬ باعث سیاهی دل و دلمردگی میشه و انسان خیالپردازی میکنه و فکرش درگیر و خسته میشه.
   قطعا اگر ترک کنید وضعیتتون بهتر خواهد شد.
   پس اکیدا توصیه میکنم اصلا نگاه نکنید که آثار بد زیادی داره

 26. نگم بهتره

  من بعضی اوقات هم در خواب فیلم میبینم ولی سریع از خواب می پرم و احساس گناه میکنم😔 کمک کنید

  • پشتیبان

   از عوارضش هست برای شما٬ فکرش و خیالپردازی و اثرات مخربش تا روزها در ذهن انسان میمونه ٬ لطفا دیگر نبینید. فیلمهای مفید ببینید. عکسهای زیبا. نقاشی و خوشنویسی کنید. طبعیت زیبا را ببینید. قطعا حالتون بهتر میشه

 27. سلام وقتتون بخیر .یه سوال داشتم خیلی ممنون میشم بهم پاسخ بدین .از دوم دبیرستان به خودارضایی دچار شدم الان ۲۲سالمه .پارسال از رو دیوار افتادم زانو با مچ پای چپم اسیب شدید دید بعدش هر مرتبه که خودارضایی انجام میدادم درد توی زانو با مچ پای (چپ) داشتم جدیدا زانوی راستم هم بعد انزال درد میگیره ۴بار دکتر ارتوپد رفتم عکس ام ار ای گرفتم ولی هیچ نتیجه ای نداشت خیلی ممنون میشم منو راهنمایی کنید که مشکلم به خاطر خود ارضاییه یا نیستو اگه ترک کنم احتمال داره خوب بشم

  • پشتیبان

   سلام
   ببینید این کار قطعا غلط و مضره و عوارض زیادی داره٬ حالا چه درد زانو به خاطر این کار باشه چه نباشه ٬ اگر ترک کنید هم ضرر رساندن به بدن رو متوقف کردید هم حالتون بهتر خواهد شد هم عوارض بمرور برطرف خواهند شد.
   پس منتظر این سوال و جواب نمونید سریعا ترک کنید.
   نمیتوان ۱۰۰درصد گفت که علت مشکل انو این کار بوده یا نه ٬ اما این کار تاثیرات بدی بر کل بدن می گذارد از جمله ضعف عمومی بدن که ممکنه این هم از عوارض باشد. وقتی این کار انجا میشه مغز و تمام اندامهای بدن فعالیت شدیدی می کنند و بدن انرژی زیادی از دست میده٬ انواع املاح بدن و کلسیم و ویتامین ها و … از بین می روند٬ به همین خاطر هست که پیری زودرس یکی از عوارض این کار هست٬ در مدت زمان کمیفشار زیادی به بدن وارد میشه ٬ وقتی هم که بارها تکرار میشه بدن به مرور تحلیل میره و ضعیف میشه.
   برای این موارد بهتره به پزشک متخصص روماتولوژی با تجربه راجعه کنید.
   مصرف شیر و کلسیم و انواع ویتامینها و املاح و ژله٬ حداقل روزی نیم ساعت در معرض نور مستقیم آفتاب بودن٬ مصرف ویتامین دی ٬ خوردن کپسول روماتیدین و … میتونه تاثیر خوبی داشته باشه.

 28. سلام بنده ۳۵سال دارم و این عمل زشت رو بیست سال انجام میدم کل بدنم خورده به مشکل از تحلیل رفتن استخوانها تا عضلهام زانوهام تغییر شکل دادن و درد میکنن زانوی چپم بیشتر و عمل میخواد دکتر میگه آرتروز داره خودم میدونم به خاطر خودارضایه آیا بدنم به مقاومت قبل بر میگرده . ممنون میشم راهنماییم کنید

  • پشتیبان

   سلام
   وقتی میدانید مضر هست منتظر جواب نمانید٬ یک دقیقه تعلل هم جایز نیست٬ سریعا ترک کنید٬ بعد از ترک کردن هم ضرر رساندن به بدن متوقف خواهد شد و هم خیلی از عوارض به مرور بهتر خواهند شد. اگر مجرد هستید از سن ازدواج دارید میگذرید ٬ ازدواج کنید٬ همین ازدواج هم تاثیر خیلی زیادی داره تو برطرف شدن عوارض و بهترشدن حال عمومی بدن و روان.
   برای استخوانها حتما روزانه حداقل نیم ساعت در معرض نور آفتاب باشید٬ پزشک میزان ویتامین D و کلسیم بدن رو بررسی کنه٬ براتون امپول و قرص ویتامین دی بنویسه٬ کپسول کلسیم و روماتیدین براتون بنویسه. روماتیدین حاوی گلوکزامین و کندروتین هست که باغث کاهش التهاب مفاصل و حفظ مایع داخلی مفصل میشه. و مکملهای مشابه که باعث کاهش التهاب مفاصل میشوند و غضروف ساز هستند.
   باید املاح و کلسیم و ویتامینها تامین شوند و در حالت نرمال باشند.
   شیر ٬ کندر و موادغذایی حاوی کلسیم و ویتامین دی مثل ماهی زیاد مصرف کنید.

 29. سلام دختری ۱۵ ساله هستم دچار خودارضایی ام و گاهی اوقات اصلا انجام نمیدم و تصمیم برای ترک دارم ولی یکی دو هفته بعد دوباره انجام میدم اونم مستمره مثلا سه بار پشت سر هم در چند ساعت

  • پشتیبان

   اما اون نقطه تاریک برای همیشه تو ذهنم میمونه

   ببینید وقتی میگن نمیدونیم طرف کیه

   همین که تصمیم به ترک گرفتید خیلی خوبه
   موقعی که تحریک میشوید طبیعیه که به سمت این عمل نادرست میروید٬ باید تمرین کنید وقتی در اون وضعیت قرار گرفتید سریعا وضعیت رو تغییر بدید٬ مشغول کاری شوید. تمرین افزایش اراده بکنید٬ تمرین نه گفتن به نفس را انجام بدهید٬ تمرین کنید که در این مواقع به خودتان نه بگویید.
   مهمتر از اون سلامت روحی و جسمی هست که با این کار قطعا آسیب می بینند و بعدها در رابطه طبیعی ممکنه به مشکل بخورید. زشت شدن رنگ صورت و اندام و اندام تناسلی و پیری زودرس و ضعیف شدن … یکی از عوارضشه.

   بمرور فاصله را بیشتر کنید تا بمرور با شرایط جدید عادت کنید اونوقت ۱۰ روز یک بار و بعد ماهی یک بار و بعد ترک همیشگی براتون آسون میشه.
   در مطالب سایت و نظرات و سایتهای دیگر گفته شده که برای ترک باید چکار کنید.
   فقط کافیه اون لحظه حالتتون رو عوض کنید و مشغول کاری شوید یا پیاده روی کنید بدوید.. به خودتون نه بگویید. تمرین کنید میتونید. فقط اون لحظه مقاومت کنید تا مرتکب این خطا نشوید.

 30. ترجیح میدم نگم

  سلام من دو تا دو سال نیمه دارم این گناه رو انجام میدم بعد حافظم ضعیف شده و عینکی شدم اگه این عمل رو انجام ندم در یک ماه حافظم خوب میشه
  چون امسال می‌خوام آزمون تیزهوشان بدم خیلی میترسم تو رو خدا جواب بدید
  بعد زیاد زیادش هم روزی یک بار این کار را میکردم و شاید بعضی موقع ها هر روز اما نوسانی بود

  • پشتیبان

   سلام
   ابتدا باید دید علت اصلی مشکلات این عمل هست یا خیر٬ برای مثال خیلی ها حتی یک بار هم مرتکب این عمل غلط نشدند اما چشمهاشون ضعیفه و عینک می زنند.
   اگر علت مشکلاتتون این عمل باشه بعد از ترک کردن بمرور حالتون بهتر میشه٬ همین که ضرر رسوندن به بدن را متوقف کنید یک امتیاز مثبت هست. زمان تقریبی نمیشه داد٬ بستگی به خیلی چیزها دارد. شما ترک کنید قطعا شرایطتون بمرور بهتر خواهد شد.
   بعد از اینکه بصورت کامل ترک کنید موادغذایی مقوی برای حافظه مصرف کنید مثل گردو و کندر و … و ورزش و روشهای تقویت حافظه را انجام بدهید.

 31. سلام. لطفا به من حتما جواب بدید.
  من هفده سالمه و 8 سال هست که به طور بسیار زیاد و به شدت افراطی خودارضایی میکنم «در دوران کودکی دچار بلوغ زودرس شدم» از تمام ضرر ها و گناهش هم آگاهم. بارها شده که خواستم ترک کنم و حتی دو سه بار شده که تا سه هفته هم اینکار رو انجام ندادم ولی بازم نتونستم ترک کنم. توی سایت ها هم راه های زیادی رو برای ترک خودارضایی مطالعه کردم اما فایده ای نداشته. الان کنکوری هستم و با ضعف شدید حافظه، بی خیالی و تنبلی، بی اراده بودن، ناتوانی جسمی، افسردگی به میزان زیاد و… دچار هستم. امکان رفتن پیش روانپزشک و مطرح کردن موضوع با کسی رو هم ندارم. میتونید کمکم کنید؟

  • پشتیبان

   سلام
   اول از همه خودتون باید کمک کنید٬ باید ریشه و علت رفتار و حالتون رو پیدا کنید٬ ببینید علت افسردگی چیست؟ علایقتان چیست؟ چه چیزهایی شما رو خوشحال میکنهپو حالتون رو خوب میکنه؟ چه چیزهایی باعث بد شدن حالتون میشه؟
   از فضا و کارهایی که باعث بد شدن کارتون میشه دوری کنید. به علایقتون بپردازید٬ برای مثال اگر خطااطی از علایقتون هست و حالتون رو خوب میکنه حتما روزانه انجامش بدید. پیاده روی و ورزش کنید حتی اگر بدتون میاد و حالش رو ندارید.
   شما باید با نفس خود و وسوسه بجنگید٬ اینها شما را وادار میکنند برده دستوراتشان باشید و هرکاری گفتند انجام بدهید. تا وقتی برده باشید وضعیت همین خواهد بود.
   باید مقاومت کنید٬ هروقت شما رو ترغیب و وسوسه به کار نادرست کردند نه بگویید. ابتدا فشار وارد می کنند تا پشیمان شوید و مقاومت نکنید. اما اگر تمرین کنید و مقاومت و صبر کنید بمرور قوی می شوید و فشارها و وسوسه ها کم خواهند شد. وقتی نفس و شیطان ببینند مقاومت میکنید دیگر در این موضوع سراغتان نمی آیند.
   با خداوند حرف بزنید و از او درخواست کمک کنید٬ نماز و قرآن با حال خوب و با توجه بخوانید٬ خداوند مهربان قطعا کمکتان می کند.

 32. ناشناس

  سلام ببخشید من حدود دو تا دوسال و نیم خود ارضایی کردم ۱۴ سالمه الان دارم ترک میکنم این اواخر حدود دو هفته آخری که خود ارضایی میکردم وقتی ادرار میکردم آخرش قطره قطره میامد بعد تحقیق کردم به عواملی مثل بزرگ شدن پروستات و اینا رسیدم خیلی میترسم اینم وقتی ترک کنم درست میشه ؟

  • پشتیبان

   سلام
   وقتی این عمل انجام میشه پروستات تحریک میشه و چون رابطه واقعی و طبیعی نیست ارضاشدن به درست صورت نمیگیره و در برخی موارد سبب التهاب و بزرگی پروستات و مکلات برای مثانه میشود.
   بررسی کنید که در خانواده و اجدادتون آیا مبتلا به بزرگی پروستات بودند یا خیر. در برخی موارد ارث و ژن هم تاثیر داره در این مورد و خودارضایی این عوارض رو تسریع میکنه٬ چون زمان زیادی نگذشته اگر بصورت کامل تر کنید به مرور به احتمال زیاد این مشکلات برطرف میشوند.
   چکاپ کامل و ویزیت توسط متخصص کلیه و مجاری ادرار (اورولوژی) ضرری نداره تا علت رو بررسی کنند.
   خاکشیر هم اگر بهتون میسازه برای التهاب پروستات مفیده.
   ترک که بکنید انشالله مشکلات برطرف خواهند شد.

 33. سلام من چند وقت تو ترک بودم بعد دیروز این عمل رو داشتم انجام میدادم بعد وسطش ول کردم باز غروب همون روز و فرداش این اتفاق افتاد
  اما وسطش به خودم می‌آمدم و دیگه انجامش نمیدادم
  الان باز هم این اثر داره و محسوب میشه
  و باید روز های ترک رو از اول بشمرم
  تورو خدا جواب بدید

  • پشتیبان

   سلام
   نیاز به بررسی روزها و شمارش و اینکه چند روز گذشته و از کی باید شروع کنم و … نیست.
   فقط این کار را دیگر انجام ندهید. همین که انجام ندهید رفته رفته این عادت از ذهنتون برداشته میشه و بمرور به زندگی بدون این کار غلط عادت می کنید.
   اگر هم در بعضی مواقع ناخواسته مرتکب شدید نا امید نشوید٬ ترک را با اراده بیشتر ادامه بدهید.
   انسان وقتی بصورت زیاد و متوالی گناهی را انجام بدهد برایش تقریبا عادی میشود و قبح عمل گناه برایش از بین می رود. اما وقتی دوره ترک را شروع می کنید و فواصل این عمل بیشتر میشود٬ اگر در این بین ناخواسته مرتکب این گناه شوید عذاب وجدان بیشتری خواهید داشت و تمایل کمتری به انجام گناه.
   به مرور هر چه فواصل بیشتر بشه ترک کردن کامل براتون آسانتر میشه.
   پس اراده را قویتر کنید. برای شمارشروزها هم وسواس به خرج ندهید٬ ممکن است شیطان از این طریق به شما ضربه بزند و ناامیدتان کند.
   اینکه ترک را شروع کردید و این بار هم انجامش ندادید عالی هست. با امید و توکل به خداوند پرقدرت ادامه بدهید تا ترک کردن بصورت کامل.

 34. پشتیبان

  سلام
  نیاز به بررسی روزها و شمارش و اینکه چند روز گذشته و از کی باید شروع کنم و … نیست.
  فقط این کار را دیگر انجام ندهید. همین که انجام ندهید رفته رفته این عادت از ذهنتون برداشته میشه و بمرور به زندگی بدون این کار غلط عادت می کنید.
  اگر هم در بعضی مواقع ناخواسته مرتکب شدید نا امید نشوید٬ ترک را با اراده بیشتر ادامه بدهید.

 35. پشتیبان

  سلام
  شما ترک کنید انشالله رفع میشه

 36. پشتیبان

  سلام
  شما چرا منتظر حرف ما هستید؟ بدن شما به حرف ما عمل نمیکنه که اگر بگیم برمیگرده حتما برگرده و یا بالعکس. هیچکس نمیتونه جواب دقیقی به شما بده چون به خیلی چیزها بستگی داره.
  حتی اگر کلا حافظه شما هم برنگرده موظف هستید حتما ترک کنید. و گرنه به عوارض دیگر دچار خواهید شد مثل تکرر ادرار٬ التهاب و مشکلات پروستات ٬ ضعیف شدن بدن٬لاغری و پژمردگی و عد رشد صحیح بدن٬ زودانزالی و مشکلات در رابطه واقعی٬ عدم اعتماد به نفس٬ افسردگی و انزوا و گوشه گیری٬ ضعیف شدن چشمها٬ ریزش مو٬ پیری زودرس ٬ که همین پیری زودرس سرچشمه بسیاری از مشکلات مثل آلزایمر هست.
  حالا ببینید باز هم به فکر حافظه هستید و میخواهید ببینید اگر کامل برمیگرده ترک کنید؟ یا نگران مشکلات دیگر هم برایتان پیش خواهد امد هم هستید.
  حافظه برمیگرده اما هیچکس نمیتواند بگوید چقدر مدت زمانی برای آن تعیین کند.

 37. پشتیبان

  سلام
  انشالله بله

 38. پشتیبان

  سلام
  اوج طراوات و انرژی انسان در دوران جوانی هست٬ و هر چه بگذرد بدن رو به ضعف می گراید.
  یکی از عوارض این کار غلط تحلیل رفتن بدن و ضعیف شدن و پیری زودرس است٬ در نتیجه ضعیف شدن و پیری بدن را سریعتر می کند و جلو می اندازد. برای مثال اگر بصورت طبیعی قرار باشه فرد در ۵۰ سالگی ریزش مو و اثار پیری پدیدار شود٬ این کار غلط آن را ۱۰ سال یا ۲۰سال جلو می اندازد٬ یعنی شخص ۳۰ سال دارد اما وضعیت بدنش شبیه مرد ۵۰ ساله هست!
  از آثار پیری هم فراموشی و ضعف حافظه هست٬ فردی که سالها مرتکب این گناهشده احتمالا مبتلا به پیری زودرس شده و بخشی از حافظه او تحلیل رفته٬ در اکثر موارد بعد از ترک عوارض از بین می رود. اما در برخی موارد بسته به ژن و شرایط و مقداری که مرتکب شده ممکن است برخی از عوارض بصورت ۱۰۰درصد مثل سابق نشوند. که این به ندرت اتفاق میفته و در اغلب موارد اگر فرد زود برای همیشه ترک کند عوارض از بین می روند.

 39. سلام خسته نباشد من چند سالی میشه اینکارو میکنم الان روی کلیه و قلبم تاثیر گذاشته دکتر رفتم گفتن هیچی نیست ولی اظطراب شدیدی دارم و تپش قلب بدی هم میگیرم با تنگی نفس مسخواستم بدونم اگه ترک کنم عوارضش بر طرف میشه؟

 40. پشتیبان

  سلام
  ببینید عوارضی که گفته شده احتمالاتی هست که بعضی از آنها ممکنه در یک شخص به وجود بیاد٬ اکثر اونها هم بعد از ترک از بین می روند. شما فقط هنوز ۱۵ سالتونه و حتی بصورت کامل هنوز بالغ هم نشده اید سالهایی هم گذشته زیاد نبوده.
  خوشبختانه سن شما کم هست بدنتان آماده هست و اگر گرفتار عوارضی هم شده باشید به مرور زمان از بین خواهند رفت.
  نگرانی شما کاملا بیمورد و غلط هست. بدون نگرانی به زندگیتونبرسید٬ درس بخوانید٬ ورزش کنید٬ کارهای مفید انجام بدهید به خانواده کمک کنید٬ از لحظه لحظه شور و انرژی جوانی استفاده کنید و لذت ببرید که دیگر تکرار شدنی نیست.

  • ممنون از کمکتون البته من یه دوست دارم که اون هم سن خودمه یعنی ۱۵ سالشه و ۳.۵ هست که خود ارضایی میکنه اونم مشکلاتش مثل من برطرف میشه

 41. پشتیبان

  سلام
  قبلا گفتم٬ گردو٬ کندر٬ شیر و … در نت سرچ کنید موادغذایی مفید برای مغز و حافظه

 42. پشتیبان

  سلام
  بله

 43. سلام وققتون بخیر من الان اظطراب و استرس گرفتم قلب درد و کلیه دردم دارم دکتر رفتم گفتن سالمی میخواستم بدونم بعد ترک عوارضش خوب میشه؟

 44. پشتیبان

  حتما برمیگرده حتما عوارض برطرف خواهند شد

 45. سلام من ۳.۵ سال هست که به مقدار زیاد یعنی هفته ای ۴ بار ۵ بار ۳ بار خود ارضایی میکنم و حالا تو ترکم آیا بعد از ترک حافظم بر میگرده آیا دچار مشکلی توی آیندم میشه مثلا زود تر از بقیه دچار آلزایمر یا مشکلات حافظه بشم آیا چشمام ترمیم میشه سنم هم ۱۵ سالم

 46. سلام
  آیا ممکن هست که کسی که درگیر خود ارضایی شده باشه پس از ترک حافظش بر نگرده

  • پشتیبان

   سلام
   نخیر. حتما برمیگرده

   • پس چرا اول متن گفتید ممکنه برای بعضی ها کامل بر نگرده

    • پشتیبان

     برمیگردهه
     موفق باشید

     • سلام خسته نباشین بنده ۱۵ سالمه میخواستم بدونم اگه به طور کامل ترک کنم حافظمم به طور کامل ترمیم میشه به مرور زمان؟

     • پشتیبان

      سلام قطعا اگر به طور کامل ترک کنید اکثر عوارض به مرور زمان بهتر و کمرنگ خواهند شد و وضعیت جسمی و روحی خیلی بهتر خواهد شد

 47. سلام خدا اجرتون بوده دلسوزی رو در حرفاتون میبینم
  18 سالمه 105 روزه خود ارضائی رو شروع کردم به دفعات زیاد وسطش سی روز ترک کردم دوباره برگشتم
  چشام ضیف شده زیرش گود رفته سیاه شده موهام ریخته حافظم پریده دستام لرزش گرفته
  ریزش مو اعتماد به نفسمو خورد کرد دیگ موهامو با ده میتراشم مادرم فهمید آبروم رفت آنقدر اوضام بد شده دیگ از خدا و اولیاءش شرم ندارم اصلا دیگ احساس گناه بهم دست نمیده شدم یه حیوون قلبم بد جور سیاه شده
  حقیقتا اگ ترک کنم ک توش موندم آیا ب زندگی بر میگردم؟ اصلا از لحاظ فیزیکی استمناء با جماع چ فرقی داره چطور جماع مفیده ولی استمناء کشندس واقعا دارم میمیرم روحی روانی فک کنید پسر خودتونم نمازو اول وقت میخونم ولی اگ خود ارضائی ادامه پیدا کنم یقینا تارک الصلاة میشم 18 سال سن دارم روحی روانی و جسمی دارم به سمت مرگ میرم تو این صیغه صلاحه؟

  • پشتیبان

   سلام
   جواب در متن خودتون هست.. با رابطه طبیعی دل سیاه نمیشه از خدا دورنمی شوید و اینقدر مشکلات و عوارض روحی جسمی نداره.
   یکی از دلایل اینکه گناه کبیره محسوب شده غیرطبیعی بودنش هست و ایننکه جز ضرر و خسارت چیز دیگری نداره.
   شما عادت کردید و اعتیاد پیدا کردید. برای مثال وقتی هرروز ساعت 8 آب بخورید عد از مدتی در سااعت 8 مغز بهتن پیام میده آب بخور! در حالحاضرمغز و روح و … شما عادت کردند. پس احتمالا در روزهای اول ترک براتون سخت خواهد بود و نفس و شیطان بارها وسوسه خواهند کردید. باید مقاومت کنید و خودتون رو بزنید به بی خیالی و نشنیدن، کافیه چند روز مقاوممت کنید بعدبمرورر براتون آسانتر میشه و به خودتون مسلط می شوید. عوارضم بعد از ترک کامل بمرور برطرف میشوند

 48. سلام یه سوال دارم منو دیوونه کرده بعضی وقتا به خودکشی فکر میکنم شبا بزور خوابم میبره مکلات روحی برام پیش اومده
  سوالمم اینه منی که 3.5 یا 4 سال هست که به مقدار زیاد خود ارضایی میکنم و 15 سالو 6 ماه سن دارم آیا بعد ترک ک
  کاملا اثرات خود ارضایی به مغزم از بین میره یا اگه نمیره چیکار کنم از بین بره تروخدا جوابمو کامل و به طور علمی بگین

  • پشتیبان

   سلام
   بعد از ترک از بین میره
   نگران نباشید

   • چطوری از اینکه اثراتش بر مغز پس از ترک کامل از بین میرن مطمعن شم چون من خیلی به علم و درس خوندن علاقه دارم و اگه قرار باشه کامل بر نگردن دیگه نمیتونم به زندگی ادامه بدم

    • پشتیبان

     مطمن باشید

     • خیلی ممنون از کمکتون من خیلی شبا سر این موضوع که ممکنه حافظم بر نگرده خوابم نمیبره و دارم دچار افسردگی شم

     • پشتیبان

      نگرانییتون بیموررده. حتتما برمیگرده
      با خیال راحت به زندگیتون برسید

 49. سلام
  ببخشید خودارضایی بر قلب چقدر تاثیر منفی داره؟
  چون من الان مبتلا به خودارضایی ام هر وقت که این کارو انجام میدم بعدش تپش قلبم می‌ره بالا یا یکی و‌دو روز بعدش کلا تنگی نفس و تپش قلب پیدا می کنم
  و اینکه اون انرژی و نیاز جنسی رو چطور باید تخلیه کرد از بدن!؟
  اصلا راهی هست که بشه به صورت طبیعی و بدون عارضه از بدن خارج بشه تا انرژی منفیش بره از بدن یا نیازی نیس که منی از بدن خارج بشه!؟

  • پشتیبان

   سلام
   از آنجا که این کار غیرطبیعی هست، هنگام انجامش فشار زیادی به اعضا و جوارح بدن و مخصوصا مغز و قلب وارد میشه، تمام ببد رو درگیر میکنه، درنتیجه بدن تحلیل میره و پژمرده میشه، حالا اگر این کار غلط بارها و بارها هم تکرار بشه ، علاوه بر ضررها و عوارضش باعث فشار زیادی به بدن وارد میشه.
   اگر به مرور زمان ترک کنید و برای همیشه دیگر انجام ندهید این عوارض به مرور کمتر خواهند شد.
   نگران تخلیه هم نباشید، اولا باید بدانید که خروج انرژی از بدن هرچه کمتر باشد بهتر است، هر بار تخلیه باعث خروج عصاره بدن و مواد مغذی و حیاتی و از دست دادن صدها کالری و ویتامین و کلسیم خواهد بود ، پس هرچه کمتر باشد بهتر هست. اون مقداری هم که نیاز باشه از بدن خارج باشه بدون اینکه نیاز به انجام کاری باشه در خواب خارج خواهد شد . پس نیازی به انجام کاری نیست چون در خواب تخلیه و محتلم خواهید شد.

 50. سلام یک سوال
  آیا پس ترک شخصی که خود ارضاییی کرده هرچقدر و در هر مقدار زمانی هم اینکارو کرده باشه عوارض وارد شده بر مغزش رفع میشن
  سنم 15 مقدار خود ارضایی 5 بار در هفته یا 2 بار یا 3 بار مقدار زمان خود ارضایی 3 سال

 51. سلام من 5 ساله که به خودارضایی دچار شدم ویه ساله ترک کردم وعوارض شدیدی گرفتم مفاصل بدنم درد میکنه لکنت زبان پیدا کردم صدام عجیب وغریب شده صورتم جوش میزنه انگشتام کچ شدن و حافطه ام ضعیف شده تپش قلب هم دارم وموهای میریزه ایا این عوارض بر طرف میشه؟

  • پشتیبان

   سلام
   اگر مستقیما عوارض این عمل بشه بله. و گرنه بای از طریق پزشک پیگیری کنید که علتش چیست

 52. سلام
  من 15 سالمه و 4 ساله که خود ارضایی میکنم به مقدار زیاد یعنی هفته ای 4 یا 5 بار ولی الان یه 4 ماهه که دارم ترک میکنم و رسوندمش به دو هفته یک بار و تا چند وقت دیگه کامل ترکش میکنم ولی مشکل اصلی که دارم و زندگیمو از هم پاشبده اینه که عوارضش بر مغز پس از ترک کامل از بین میره یا نه منظورم اینکه مغزم به طور کامل به حالت عادی برمیگرده یا نه چون من خیلی علاقه به درس خوندن و دنبال علم رفتن دارم و اگه قرار باشه حافظظم مشکل پیدا کنه دیگه خیلی خیلی بد میشه لطفا کمکم کنید

  • پشتیبان

   سلام
   بعد از ترک کامل عوارض این کار برطرف خواهند شد

   • آیا به طور کامل بر طرف میشن یا اینکه ممکنه به طور کامل بر طرف نشن این موضوع خیلی ذهنمو درگیر کرده و نمیزاره هیچ کاری بکنم از همه چی عقب افتادم به خاطر این موضوع

 53. سلام خدمت شما پشتیبان عزیز این خود ارضایی منو دیوونه کرده 4 ساله به مقدار زیاد خود ارضایی میکنم به نقدار هفته ای 5 بار یا 4 یا 3حالا چند وقته دارم ترک میکنم مشکل اصلی و اساسیم اینه که آیا عوارضش به مغز بعد ترک کامل بر طرف میشن یا ممکنه به طور کامل بر طرف نشه تروخدا کمک کنید فکر به این موضوع داره منو به سمت خودکشی میبره سنم هم 15 سالمه کمک کنید لطفت

 54. ناشناس

  سلام به پشتیبان عزیز
  من 16 سالمه و 4 سالی میشه که خود ارضایی میکنم و به مقدار خیلی شدید الان یه یکی دو ماهی میشه که تو ترکم و در حال ترکم و رسوندمش به دو هفته یا سه هفته یک بار حالا دیگه دارم کامل ترکش میکنم
  حالا من چون خیلی درسم خوب بوده و علاقه زیادی به علم دارم حالا مشکلی که دارم اینه که مضراتش به مغزم چی آیندم چی زندگیم چی حافظه از دست رفتم چی همش بر نیگرده یا نه اگه بر نمیگرده چطور برش گردونم اصلا چرا ممکنه بر نگرده چه مشکلاتی قراره برام پیش بیاد آیا دیگه نمیتونم درس بخونم و نمره های خوب بگیرم آیا حافظم مثل ماهی قرمز میشه؟ این سوالا دیونم کرده و منو به فکر خودکشی میندازه چیکار کنم

  • پشتیبان

   سلام
   قبلا عرض کردم بعد از ترک عوارض برططرف خووهند شد و اگر علت مشکلات حافظه این عمل باشد برطرف خواهند شد.اصلا مووضوع مهمی نیست که اینقدر بخاطرش نگرانیید. بازیهای فکری و ورزش فکری انجام بدید برای مغز . گردو و کندر و سقز و شیر بخورید

   • ناشناس

    یعنی حتی اگه ۵ سالم باشه بر طرف میشه چون زمان دقیقش نمیدونم ۴ ساله یا ۵

    • پشتیبان

     بله

     • ناشناس

      یه سوال دیگم این بود که این مشکلات بر طرف میشن و به حالت قبلی بر میگردیم یا هیچ فرقی نمی کنیم و فقط صدمه دیدن به مغز متوقف میشه منظورم اینه که کامل به حالت قبل بر میگرده و میتونیم تقویتش کنیم یا اینکه فقط صدمه دیدن بهش متوقف میشه ؟

     • پشتیبان

      بعد از ترک صدمه دیدن متوقف میشه و به مرور به حالت قبل بر می گردید

 55. سلام سوالم اینه
  خود ارضایی چه کار با مغز میکنه که ممکنه اثراتش به صورت کامل از بین نره یا اینکه حتی اگه از بین بره به حالت قبل بر نگرده ؟
  اصن کلا خود ارضایی چه کار با مغز میکنه و آیا ممکنه مغز و حافظه به حالت قبلی و عادی خود بر نگردن ؟
  و در مل آیا حافظه شخص پس از ترک هرچقدر هم که خود ارضایی کرده باشه آیا حافظش کامل و کامل بر میگرده یا نه ؟

 56. سلام بزرگوار،من الان۲۱روزه ترک کردم ولی میگن سرکوبش هم ضررداره اینکه بعدازترک کامل مه مغزی وحافظه کامل خوب میشه؟واینکه هفته ای یکباررابطه جنسی طبیعی داشته باشی که ضررنداره؟

  • پشتیبان

   سلام
   قرار نیست سرکوب کنید، فقط به بدن دیگر ضرر نمی رسانید. رابطه برای بدن ضروری و اجباری نیست که انجام نادنش باعث ضرر بشه. خیلی از افراد هیچوقت این کار را انجام ندادند، اتفاقا سالمتر هستند. تا بعد از ازدواج اگر نیاز باشه به طور طبیعی در خواب محتلم می شوید.

   • منظورم اینه ترک کامل انجام بدی ودیگه ختی یکبارم خودارضایی انجام ندی بایدرابطه جنسی داشته باشی یانه،چون بدن من خیلی کوفته شده بعدازرابطه جنسی پس نبایدرابطه هم برقرارکرد؟آخه میگن رابطه جنسی بهترازخودارضایی ست ازلحاظ روحی روانی

    • پشتیبان

     بایدی در کار نیست. میتوانید حتی چند سال یک بار هم رابطه نداشته باشید
     مجردید یا متاهل

 57. سلام خدمت شما من امشب خیلی تحریک شدم و آلتم بزرگ شد ولی خود ارضایی نکردم
  یه سوال حالا که خود ارضایی رو انجام ندادم آیا بازم دچار عوارضش شدم

  • پشتیبان

   سلام
   خیر عوارض خاصی نداره. اما باید سعی کنید در محیط و جایی قرار نگیرید که تحریک شوید. تحریک زیادی هم خوب نیست

 58. بعد از چند روز مغز شروع می کنه به بهبودی
  و مواد غذایی که کمک می کنه چی چیز های هست؟

 59. محتلم شدن هم باعث عوارض خود ارضایی می شود؟

 60. سلام من وقتی تحریک میشم یه مایع از آلتم بیرون میزنه اون چیه و اصن عوارض داره خارج شدنش یا نه

  • پشتیبان

   سلام
   . یک مقدارش طبیعی هست. اگر خیلی زیاد و همیشگی هست و حتی بدون اینکه کاری بکنید، به پزشک متخصص اورولوژی مراجعه کنید بررسی کنند.
   جوری مدیریت کنید که کمتر تحریک شوید و از چیزهایی که باعث تحریک می شوند دوری کنید.

   • نه مثلا اگه یه صحنه تحریک کننده ببینم یه مقدار در حد یه مقدار میزنه بیرون بدون اینکه کاری بکنم یعنی فقط وقتی تحریک میشم میزنه بیرون و یه مقدار کم فقط میخواستم بدونم بیرون زدن این مایع همون عوارض خودارضایی رو داره یا نه

    • پشتیبان

     این مایع دو نوع هست. یکی که نزدیک به آب هست و بی رنگ، که موقع تحریک بیرون میاد و مشکل خاصی نیست
     مورد بعدی که همون منی هست و تقریبا سفید که بعد از ارضاشدن یا احتلام خارج میشه
     اگر برای شما مورد دومی هست بهتره از طریق پزشک متخصص پیگیری کنید تا بررسی کنند علت چیست. وو اگگر هم اون کار غلط رو قبلا انجام دادید دیگر انجام ندید، یکی از عوارضش ممکنه این باشه

 61. سلام خسته نباشید
  عوارض خود ارضایی بر مغز رو چگونه جبران کنیم پس از ترکش و آیا اصلا رفع میشن برای کسی که به مدت 5 سال خود ارضایی کرده

  • پشتیبان

   سلام کار خاصی لازم نیست انجام دهید. ورزش کنید و تغذیه مقوی داشته باشید. عوارض بمرور رفع خواهند شد.

 62. ناشناس

  سلام پسر 6 ساله ام از 3 سالگی خیلی نکرده هم با محبت باهاش حرف زدم هم گاهی تنبیه کردم می ترسم در سن بلوغ به تبدیل شود راهکاری دارید ؟

 63. سلام من امروز بعد از ۴ ماه امروز و پس فردا امتحان دارم به مشکل برمیخورم😭

  • پشتیبان

   سلام
   در مسیر ترک گاهی پیش میاد. طبیعیه. مهم اینه که از تجربه درس بگیرید و احساس شکست و نا امیدی نکنید
   دوباره همت کنید برای چند ماه پاکی تا انشالله در آینده هیچوقت انجام ندهید

 64. سلام ادمین گرامی خیلی ها میگن خود ارضایی رو مغز و کم حافظی اثر نمیزاره رو بدن اره ولی رو مغز نه مسلان این که یارو آلزایمر بگیره یا کلان فراموش کنه اثرش میگن رو مغز اینه که تمرکز نداری مسلان یه هو وسط درس به یه چیز دیگه فکر میکنی این باور های بقیع قلطه که میگن الزایمرو یا فراموشی فقط تمرکز رو از بین می‌برد که اونم به مرور زمان خوب میشه

  • پشتیبان

   سلام این کار غلط و غیرطبیعی باعث خروج مواد مغذی و حیاتی از بدن میشه که باعث ضعیف شدن تدریجی کل بدن و اعضا خواهد شد که مغز هم یکیشه
   آلزایمر معمولا با بالارفتن سن و در اثر کهولت در بعضی افراد ظهور پیدا میکنه، یکی از عوارض این گناه کبیره هم ضعیف شدن و پیری زودرس هست.
   در نتیججه مکنه در بعضی افراد باعث کم شدن حافظه بشه که اگر ترک نکنند بیشتر هم خواهد شد.
   چاره کار ترک کردن همیشگی و خوردن موادغذایی مفید برای مغز مثل شیر و گردو و کندر و …. هست

 65. سلام من ۱۰ساله خودراضایی میکنم و باعث گودی چشم و لرزش دست و لرزش پاهام در هنگام اضطراب بشه دنبال قرصی هستم برای درمان خواهشا کمکم کنید

  • پشتیبان

   سلام . داروی شما این هست: ترک کامل این گناه کبیره و عدم انجام این کار مضر

   پس از ترک به مرور بدن ترمیم خواهد شد و عوارض برطرف خواهند شد
   تا وقتی که این کار غلط را ادامه می دهید هیچ دارویی نمیتواند بصورت 100درصدی درمان کند.
   بعد از ترک هم ورزش کنید و مواد غذایی مقوی بخورید. برای اعصاب هم عرق و دمنوش های گیاهی مثل اسطوخودوس، بیدمشک و …مفید هستند. اینها هم شبیه مسکن هستند.
   اما درمان اصلی ترک کامل و ازدواج ساده و آسان و بیشتر و قوی کردن ارتباط با خداوند هست. هرچه بیشتر با خداوند ارتباط داشته باشید و حرف بزنید و دعا کنید و نزدیک شوید وضعیت جسم و روح و روان بهتر خواهد شد و از این عمل غلط هم دورتر خواهید شد..

 66. پسر ۲۵ ساله با وزن ۵۷ کیلوهستم خودارضایی رو از دوران اول راهنمایی شروع کردم فکر میکردم کار طبیعی هست پسر بسیار با استعدادی بودم بعد از اینکه خودارضایی زیاد شد تو دوران دبیرستان به این پی بردم که اسم آدم ها یادم میره فک میکردم به خاطر کمبود ویتامین هست یا زیاد فکر میکنم. ۳ سال است مفصل هام درد میکنه وضعیتم خرابه پیش چهار متخصص رفتم ولی نتونستن مشکل منو بگن فقط گفتن ضعف داری واقعا جالبه که حتی کوچکترین اشاره به خودارضایی هم نکردن منم که هی میخوردم اما نه وزنم درست میشد و نه درد مفاصلم تا اینکه یک ماه پیش شکم به خودارضایی زیادتر شد و شروع کردم به تحقیق بعد فهمیدم که از تخلیه جنسی هست.
  این اواخر دکتر گفت آرترز داری دوتا زانوت، مفصل های رانم هم شق شق میکنه فک میکنم اونم خردگی پیدا کرده نمیدونم چیکار کنم موندم..
  دیگه کم تخلیه جنسی انجام میدم حدودا یک بار در یک ماه.
  من غذا های مقوی میخورم و تصمیم گرفتم که به هیچ عنوان کار‌های سنگین انجام ندم تا آخر عمرم آیا درد و شق شق پاهام درست میشه؟
  آیا مثل سابق میشم آرترزم درست میشه؟
  اگه درد و شق شق مفصل هام درست بشه تو سی سالگی یا بیشتر دوباره دردش شروع میشه؟
  اگر متاهل بشم چند بار در هفته باید رابطه داشته باشم؟
  نمیدوم چیکار کنم لطفا منو راهنمایی کنید 🙏

  • پشتیبان

   سلام
   در کل موقع ارضاشدن املاح و کلسیم و مواد مغذی و … از بدن خارج می شود و باعث ضعیف شدن بدن خواهد شد. حال اگر از طریق این کار غیرطبیعی باشه فشار خیلی بیشتری به بدن و مغز و روان و … وارد میشه و باعث تحلیل رفتن بدن خواهد شد و اعتیادآور هم هست.
   شما باید برای همیشه این گناه کبیره را ترک کنید، حتی اگر سالی یک بار هم باشه عوارض خاص خودش ررو خواهد داشت.
   بعد از ترک کامل، بدن به مرور بازیابی میشه و عوارض و مشکلات کمتر خواهند شد.
   سپس با خوردن مواد مغذی بدن را تقویت کنید.
   تا وقتی که ترک نکردید هرچقدر هم که بدن را تقویت کنید با انجامش دوباره آثار سوء بر بدن میذاره و مواد مغذی هم از بدن خارج میشه. مثل اینکه منبع آب سوراخ باشه و با شلنگ داخل مبع را آب بریزیم!
   برای مفاصل هم شیر و خرما ، زینک، کلسیم و ویتامین دی مصرف کنید . قلم گاو، قلم شتر، قلم گوسفند و پای مرغ مفید هستند. ژله و مواد حاوی ژلاتین برای غضروف مفیدند، قرصهای غضروف ساز و روماتیدین. و …
   حداقل روزی نیم ساعت در معرض تابش مستقیم آفتاب باشید.
   تا بصورت کامل ترک نکنید بدن به صورت کامل بازیابی نمیشه

   • سلام 36 سال دارم و 25 سال هر روز خود ارضایی کردم هزاران بار خواستم ترک کنم باز وسوسه شدم شکم بزرگ . زانوهای عجیب و پاهای لاغر . لرزش دست پرخاشگری و عدم تمرکز حافظه دارم . روم نمیشه به دکتر بگم . از خودم حالم بد میشه ‌وچی.کار کنم 25 سال یه عمر هست …… حتی چندین سال هست که شب ها خواب ندارم . گوشم سوت می‌کشه .. ای خداااا داغون شدم

    • پشتیبان

     سلام وقتی عوارضش و مضراتش رو دارید می بینید اما در مقابل وسوسه مقاومت کمی می کنید
     این اعتیاد هست. باید نه گفتن به نفس رو تمرین کنید، اگر هربار که وسوسه می شوید بدون مقاومتی انجامش دهید طبیعیه نمی تونید ترکش کنید
     نفس و شیطان فقط وسوسه می کنند، هیچ کار دیگری از اینها ساخته نیست، کافیه وقتی وسوسه شدید حواستون رو پرت کنید، بیرون بروید و بدوید. باید مقاومت و نه گفتن رو تمرین کنید. طبیعیه چون عادت کردید و به شگل اعتیاد شده اولش کمی سخته، اما با ممارست و تمرین میشه ترکش کرد.
     مغز و روح به این کار عادت کردند، شما اگر هرروز راس ساعت 12 آب بخورید عادت می کنید، حالا اگر یک روز ساعت 12 آب نخورید اذیت می شوید و احساس بدی می کنید، این هم یک جورایی شبیه هست. عادت کردید و وقتی وسوسه شدید دنبالش را گرفتید. باید تمرین کنید تا عادت کنید هیچوقت انجام ندهید
     به پزشک سکس تراپیست مراجعه کنید، تخصص اینها برای همین موارد است، برای ترک عادت هم روانپزشک و روانشناس حاذق و باتجربه مفید هستند.
     ارتباط رو با خداوند بیشتر کنید، قبح گناه کبیره شکسته، وقتی وسوسه شدید به ناراحتی و خشم خداوند فکر کنید که دارید در محضرش گناه کبیره انجام می دهید، این بازدارنده هست.
     مطالب سایت dadashreza.com رو هم مطالعه کنید.
     بدونید بعد از کمک خداوند اولین نفری که میتونه بهتون کمک کنه خودتون هستید. با امید به خدا و توکل حتما میتونید ترک ککنید ، اگر ازش ملتمسانه بخواهید حتما کمکتون میکنه

 67. ناشناس

  سلام مدتی بعد از خودارضایی بوی تعرق بدنم هم تغییر کرده و تند و زننده شده آیا تاثیر داره ؟

  • پشتیبان

   سلام نمیتوان با اطمینان 100درصد گفتت قطعا به خاطر این عمله. اما قطعا روی کبد و قلب و کلیه و غدد و مغز و …. تاثیر خیلی بدی میذاره که باعث چرب شدن کبد و مشکلات قلبی و ادراری و پروستات و غدد و … میشه

 68. سلام ببخشید یه سوال داشتم اینکه با ترک این عمل حدودا یک ماه بعد از این عمل آیا مغز به حالت عادی برمیگرده یا کلا جبرانی برای مغز از بین رفته وجود نداره؟

  • پشتیبان

   سلام
   قطعا بعد از ترک وضع مغز خیلی بهتر میشه اما مدت زمانش به خیلی از عوامل بستگی داره نمیشه دقیقاا گفت یک ماه یا دو ماه

 69. سلام. اثر روی حافظه اش تا کی هست. یعنی بعد از ترک چه مدت طول میکشه که مغز به حالت قبلی برنگرده. خودارضایی تا ۱ الی ۲ ماه نه بیشتر.

  • پشتیبان

   سلام بستگی به عواملی مثل سن و مدت و تعداد انجامش و …. داره
   هرچقدر کمتر بوده باشه و سن کمتر باشه و بدن قویتر باشه سریعتر بهبود پیدا می کنند

 70. سلام من یک فوتبالیست هستم میخواستم بدونم خودارضایی تاثیری بر سرعت آدم داره یا نه

  • پشتیبان

   سلام
   قطعا داره. عوارض زیادی داره و بر کل اعضای بدن و حتی روح و روان تاثیر بد بر جای میذاره
   اگر میخواهید بدون مشکل خاصی سالها ورزش کنید نباید اصلا سمتش برروید

 71. سلام من بیست ساله خود ارضایی میکنم الان بیست و هشت سالمه
  متاسفانه به علت ضرری که این عمل به مغزم زده. مغزم دیگه توانایی تولید دوپامین نداره. و این باعث مشکلاتی از قبیل پارکینسون افسردگی بیش فعالی بی قراری و احساس افسردگی اسکیزوفرنی در من شده
  یعنی تمام مشکلاتم به خاطر مغز و ضرر به مغز و کمبود دوپامین
  آیا بعد ترک اماکنش هست برای من در این سن این مشکلات از بین بره؟
  آخه شنیدن جسم سیاه در مغز اگر بمیره دیگه امکان بازگشتش نیست و این ضررات برای من ابدی هست

  • پشتیبان

   سلام
   ابتدا اینکه حتی اگر بجای 100 درصد بهببودی 99درصدد هم فقط باشه شما باید از همین الان ترک را آغاز کنید.
   ناامیدی بدترین درده و انسان ناامیدبیشتر به خودش ضربه میزنه
   مواردی که گفتید را چه کسی به شما گفته؟! و از کجا معلوم هنوز هم وضعیت به ااین شکل باشه؟
   ترک کنید و ازدواج کنید، افسردگی و اکثر مشکلات جسمی و روحی بهتر خواهند شد

 72. سلام لطفا راهنمایی ام کنید
  من دختر ۲۱ ساله هستم ۵ سال مداوم بود که هر روز روزی دومرتبه خودارضایی میکردم با اینکه میفهمیدم که تمام قوای بدنم داره تحلیل میره اما نمیتونستم ترک بکنم چند سالی هست که مغز و حافظه ام دچار آسیب و اختلال شده و عملا هیچ گونه فعالیتی نمیتونم انجام بدم همیشه خسته و سست و بی‌انرژی هستم و هیچ مطلب جدیدی نمیتونم یاد بگیرم و در حافظه ام نگه دارم تا اینکه حدودا دو ماه پیش که دیگه از آشفتگی ذهنم داغون و خسته بودم بالاخره به خودم اومدم و تصمیم گرفتم دیگه نه ویدئو های پورن نگاه بکنم و نه خودارضایی بکنم الان دو ماهه که پاک پاکم ولی همچنان عوارض و آسیب هایی که بهم خورده از بین نرفته و از این بابت خیلی عذاب میکشم مغز و حافظه ام به درستی کار نمیکنه و بدنم همچنان کوفته و سست هست میخواستم بدونم برای بازگشت به حالت سلامتی جسمی و روانی ام چه کارهایی باید بکنم با وجود اینکه دو ماهه ترک کردم اما بدنم بازسازی نشده

  • پشتیبان

   سلام تبریک بابت ترک
   عوارض یک روزه به وجود نیامده که یک روزه برطرف شوند، مخصوصا که در سنین بلوغ و رشد بوده. بازساری هم زمان بیشتری میطلبه.
   مواد غذایی مقوی و مغذی و حاوی کلسیم و ویتامین و املاح بیشتر مصرف کنید، بدن خود را تقویت کنید تا بازسازی سریعتر انجام بشه. ورزش کنید.
   به این موضوع فکر نکنید سعی کنید ذهنتان را درگیر نکند تا با روحیه بهتر بتوانید به حالت بهتر برسید. اگر هم در بدن خود مشکل خاصی حس می کنید با پزشک متخصص مشورت کنید.
   بعد از چند ماه دیگر وضعیت بهتر خواهد شد.

  • سلام صاحب مه ای کاره زیاد کدیم حتا استخوان های پایم بغل هایش خالی شده بسیار به تشویش استم لطفا جواب بتین دو طرف زانویم چقر رفته آیا امکان داره جور شوه

   • پشتیبان

    سلام
    نکته اول اینکه باید این کار را دیگر انجام ندهید وگرنه بدتر خواهد شد
    نکته بعدی خوردن موادغذایی حاوی کلسیم و غضروف ساز است. شیر، کله پاچه و سیرابی، ژله و ژلاتین، روماتیدین، قلم گاو و گوسفند و شتر، و هر چیزی که برای استخوان و غضروفها مفید است.
    پزشک ارتوپد و متخصص روماتولوژی هم داروهای غضروف ساز برایتان تجویز خواهد کرد.

 73. من 13 سالم بود 1 سال نیم میکردم توی درسم تجدید شدم که سال های قبل اینجوری نبود الان 7 ماه ترک خیلی انرژی بیشتری دارم

 74. میرعلی

  با سلام خدمت شما بزرگوار. ممنون از مطالب خوبتون

  من 33 سالمه ومجرد وشغلم برنامه نویسی هست. تو شغلم خیلی نا امید میشم واضطراب واسترس سراغم میاد از ادمای دوره ورم به شدت دوری میکنم . وحالت منزوی دارم احساس میکنم بی استعدادم حالت حالت گیجی دارم وزیرچشم گودی مییفته و بی حال میشم.

  من از 13 سالگی

  به نظر شما من که الان 20 سال داشتم جای ترک هست.

  خیلی لطمه میخورم .امیدوارم راهنماییتون جامع وکامل باشه .ممنون میشم جواب بنده رو دریغ نفرمایید.ممنونم از سایت خوبتون
  .

  • پشتیبان

   سلام
   احساس منزوی و گوشه گیر داشتن چگونه با روابط قابل جمع هست؟!
   احساستون درباره ازدواج کاملا غلط هست. شما اگر به جای این کارها ازدواج هدفمندی داشتید هم از نظر جسمی سالم بودید هم از نظر روحی، به جای ناامیدی هم الان باانگیزه بودید. خانواده و همسر و فرزند به انسان نشاط و انگیزه میده. برای همینم هست که افراد متاهل نسبت به مجردها از نظر روحی و جسمی سالم تر وبشاش تر هستند. خداوند انسان را اجتماعی خلق کرده، همین انسان احساس نیاز به جنس مخالف برای تکامل پیدا میکنه و علاقمند تشکیل خانواده میشه، این براساس و فطرت انسان هست. حالا فردی ممکنه از ازدواج دوری کنه و هرروز هم با یکی باشه و فکر هم کنه آزاد و شاداب هست، اما چون برخلاف فطرت انسان پیش میرود پس از مدتی سرخورده و افسرده میشود و دلش اون آرامش و صفای قبل را ندارد. روابط متعدد و انسانهای مختلف هرکدام خط سیاهی روی دل و روح انسان می کشند که پس از مدتی اون دل دیگر مثل سابق سفید نیست. ضمن آن که گناه کبیره عوارض متعددی روی روح انسان میگذارند. مانند آتش روشن کردن در داخل اتاق که باعث سیاه شدن دیوارها میگردد. دل انسان هم سیاه و سنگین میشوند.
   فقط خداوند و خودتون میتوانید خود را از این منجلاب تباهی بیرون بکشید. توبه واقعی کنید و با فرد خوبی که هم کفو شما هست، یعنی از نظر فرهنگی اخلاقی اقتصادی اجتماعی نزدیک به شما هست ازدواج کنید. خواهید دید که نگاه خداوند باعث آرامش دلتان خواهد شد. و به دنیا آمدن فرزندان هم باعث شادی وصف نشدنی و انگیزه مضاعف برای تلاش و زندگی. تا دیر نشده اقدام کنید تا چند سال بعد افسوس نخورید. البته برای ترک باید تلاش بیشتری کنید تا این اعتیاد فکری و ذهنی به مرور از بین برود. پس از ترک به مرور حالتان بهتر خواهد شد.

 75. سلام تورو خدا جواب بدید من دخترم از سن ۱۵ تا الان ۱۸ سالگی داشتم خیلی عوارض دارم مخصوصا ضعف شدید حافظه توروخدا بگید خوب میشم کامل و ممکنه در آینده یا بزرگسالی پارکینسون و آلزایمر بگیرم لطفا بگید

  • پشتیبان

   سلام اگر از الان متوقف کنید و ترک کردن را شروع کنید بعد از مدتی بهبود خواهید یافت. همچین موادغذایی مفید برای مغز و حافظه مصرف کنید

   • سلام من حتی ام ار ای هم دادم خداروشکر گفت مشکلی نیست ولی چرا حافظم انقدر ضعیف شده یعنی حافظم کاملا برمیگرده به حالت قبل

    • پشتیبان

     سلام اگر علت حافظه فقط این کار غلط باشد پس از ترک کامل به مرور بهتر خواهید شد

 76. من ۱۵ سالمه از ده سالگی خود ارضایی میکردم و الان ترک کردم‌ حدود یه ماهه از مفاصل پام خیلی صدا میاد و حس میکنم حافظه ام خیلی ضعیف شده . الان حافظه ام و مفاصلم دیگه هیچ وقت به حالت قبل بر نمی گرده ؟

  • پشتیبان

   بعد از ترک به مرور وضعیت بهتر خواهد شد. برای مفاصل و حافظه میتوانید ژله و ژلاتین مصرف کنید ، گردو، شیر، کندر، مغز گوسفند، و قلم گاو و گوسفند شتر . موادغذایی که برای استخوان و غضروف سازی مفید هستند. همچنین مکمل های غذایی غضروف ساز و ژلاتین که پزشک متخصص روماتولوژی و ارتوپدی براساس شرایط شما تجویز خواهد کرد مفید هستند. از ورزش هم غافل نشوید

 77. سلام میشه جوابم بدید

 78. سلام مگه خودارضایی چکاری با مغز میکنه که باعث کاهش حافظه بشه مگه چه هورمون هایی تو مغز با این کار ترشح میشه که یادگیری رو کم میکنه و ضعف حافظه میاره

 79. سلام وقت بخیر متاسفانه من درباره این کار اطلاعاتی زشت اطلاعاتی نداشتم و انجام دادم چند سری که انجام دادم صورت و دست و پام عرق زیاد گرد و سری بعد یکبار قلبم درد گرفت و تنش داشتم کم کم که رفتم مدرسه فهمیدم که کار اشتباهیه و ۶ ماه ترک کردم اما حافظم مثل قبلا کار نمیکنه حتی بعد ترک چجور حافظمو تقویت کنم متاسفانه با این کار حافظم خیلی ضعیف شده

  • پشتیبان

   سلام وقت بخیر کلا دیگر انجام ندهید
   بعد از مدتی به مرور انشالله بهتر خواهید شد
   برای مغز و حافظه ورزشهای فکری کار کنید و موادغذایی مقوی و حاوی کلسیم مثل شیر ، گردو ، کندر ، کلسیم و … مصرف کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *