چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

خودارضايی ضرر,زنان چگونه خودارضايي كنيم كه ضرر نداشته باشد,چگونه خود ارضايي كنيم كه ضرر نداشته باشد,چگونه‌ جغ‌  جق بزنیم,فواید خود ارضايي از نظر اسلام,فواید خود ارضایی برای مردان,چگونه خودارزیابی را ترک کنیم

با سلام در روایات متعددی داریم که استمنا گناه کبیره است و مخرب دنیا و اخرت انسان خواهد بود. چندین بیماری را بوجود می اورد که بنده مطالعه کردم ..می خواستم بدانم خوب با پیشرفت علم پزشکی و اساتید و متخصصان حوزه سلامت جنسی با ادله و علم مطرح می کنند که خودارضایی معمولی این اثار منفی را ندارد و تنها زمانیکه به بیماری پارافیلیا تبدیل شود مشکل ساز است . و حتی در جاهایی برای رفع استرس یا خطر ارتباط با کسی به صورت سطحی و کم پیشنهاد می شود .. البته که الان سن ازدواج بالا رفته و فرد تا ۳۰ یا ۴۰ سالگی هم مجرد داریم و به هرحال نتوانسته ند ازدواج کنند و و همه هم راهبه نیستند یا امکان کنترل ندارند ..

۱- این تضاد روایات و علم پزشکی چگونه است؟ ایا مقصود از روایات به شرط صحت سند، چیز دیگری بوده و بیشتر عرف است که عذاب وجدان را دامن می زند؟

و اینکه حتی فرد را اموزش بدیم از اون فضا که تحریک شده دور بشه و اون اتفاق نمیفته ولی روزهای بعد بلاخره این کار صورت میگیره.

۲- از استادی شنیدم که خودکنترلی ، صبر، تربیت هیچکدام به کنترل جنسی ربط ندارد و یه نیازه که مثل خواب و خوراک و هر وقت ممکنه استارت بخورد؟

تشکر

چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟

پرسشگر گرامی ، جهت دریافت پاسخ به نکات زیر توجه نمایید :

این سوال چگونه خودارضايی كنيم كه ضرر نداشته باشد؟ مانند این است که بپرسیم چگونه خود را آتش بزنیم و بسوزانیم که آسیب نبینیم و نمیریم؟! همین قدر این سوال غلط و به دور ازعقل است!
عوارض و مضرات این عمل زشت و غیرطبیعی در بعضی موارد حتی بدتر از سوختن در آتش است و قابل جبران و علاج نیست! مانند ناتوانی در کنترل ادرار و … ٬ ناتوانی جنسی٬ بیماریهای روانی شدید٬ ریزش موی سر که قابل جبران و رویش هم نیست٬ پیری زودرس٬ فرسودگی جسم و استخوانها و روح٬ مشکلات گوارشی و قلبی٬ پوکی استخوان٬ نابینایی و …

خودارضایی یک عمل بد و غیرطبیعی و زننده با عوارض روحی و جسمی بی شمار است. بعضی از عوارض آن زود آشکار میشوند و بعضی از آثار آن سالها بعد نمایان می شوند. متاسفانه بعضی از عوارض هم امکان درمان ندارند. برای همین این خودآزاری و این عمل شت جزو گناهان کبیره است . پس آرام آرام این عمل زشت را تا نقطه ۱۰۰درصد ترک کنید.
در غیر اینصورت در آینده به خاطر مشکلات و عوارض به وجود آمده فقط خود را ملامت کنید!

الف ) بعضی ادعا را دارند که خودارضایی (استمناء ) فقط در مذهب اسلام حرام و گناه است و علمای اسلام این مسئله را خیلی بزرگ کرده اند ، در حالیکه در کشورهای اروپایی هم این مسئله را تایید می کنند و آن را برای تخلیه و رفع استرس تجویز می کنند .

جای تعجب است در حالیکه بسیاری از پزشکان و متخصصان غربی و غیر غربی ، همگی بر منفی بودن خودارضایی و ترک آن تاکید دارند ، که در اینجا به بعضی از آنها اشاره می کنیم .

 

مدیریت بهداشت و درمان دانشگاه میشیگان

این کار در سنین نوجوانی تمایل به همجنسگرایی را بالا می برد – فعالیتهای روزمره و مفید در کودک را مختل می کند – سبب بروز دردهای مقاربتی در آینده می شود و در توان حفظ عوظ با مشکل مواجه می شود – سبب بروز خارش های موضعی و حتی بروز تروما می شود.

بخش مشاوره سایت یاهو

مادری در خصوص خودارضایی دختر ۱۶ ساله خود که رفتارش با انجام خودارضایی تغییر کرده بود کمک و راهنمایی خواسته بود . در شرح مشکل دخترش بیان کرده بود که دخترش را زیر نظر داشته و متوجه شده در طی یک روز سه نوبت این کار را انجام داده است . رفتارش بسیار تند و بد شده و از زمانیکه متوجه خودارضایی او شده است ، او را دختری افسرده و گوشه گیر می بیند که دوست دارد تنها باشد . حتی یک نوبت پس از خودارضایی شاهد گریه و افسردگی شدید او بوده است.

مشاور در پاسخ خودارضایی برای دختر ایشان را منع کرده و بیان کرده باید برای بهبودی شرایط روحی او تغییر مکان زندگی بدهند . به بیان بخش مشاوره یاهو این کار در سنین نوجوانی سبب بروز پرخاشگری و ناملایمات روحی می شود . والدین باید فرزندان را از کودکی با شیوه صحیح  مسائل جنسی آشنا کنند.

موسسه اسلامی توسعه عدالت – جامعه مسلمانان کانادا

در این سایت خودارضایی – استمناء – را تجاوز به خویشتن معرفی کرده است . رفتار غیر انسانی که روح و جسم را نابود می کند . هر گونه سوء استفاده از اعضاء جنسی مگر در زندگی مشترک به معنای جنایت به خود و تجاوز به خود است . تجاوز جنسی فقط برخورد جنسی منفی با دیگری نیست بلکه خودارضایی نیز تجاوزی است که عوارضش از تجاوز به دیگران گسترده تر است اشاره شده است که : پیامبر (ص) به شدت استمناء را نهی کرده اند . در جایی دیگر بیان شده که عمر از خلفاء اهل سنت در اسلام ، گناه خودارضایی را با سرقت غذا در زمان قحطی یکی دانسته است.

پایگاه مشاوره کنترل جنسی

این سایت این کار را یک اعتیاد حاد معرفی کرده و بیان داشته باید افرادی که به خودارضایی – استمناء – روی آورده اند را به مراکز مشاوره و درمان معرفی کرد . باید خودارضایی را متوقف کنند و از تحریک خود به روش لمس عضو جنسی چه در زن و چه مرد پرهیز شود چراکه همچون اعتیاد به مواد مخدر می تواند سبب تخریب جوانان شود.

وابسته به کمپانی نیویورک تایمز

در این سایت که به مشاوره قبل و بعد از ازدواج می پردازد در سوالی که مطر شده آیا خودارضایی به ازدواج من در آینده صدمه می زند یا نه ، پاسخ داده شده که : این کار – استمناء – یک مشکل بزرگ برای زوجین می باشد . خودارضایی شما در قبل از ازدواج تمایلات جنسی شما را به همسرتان کاهش داده و سبب کاهش روابط جنسی و نهایتا عاطفی بین شما خواهد شد . اشتمناء سبب کاهش اعتماد به نفس در شما و صربه های روحی می شود . وقتی می توان رابطه مناسب جنسی با همسر داشت نباید آنرا با خودارضایی در پیش از ازدواج آسیب رساند.

متاسفانه آمار خودارضایی نشان می دهد که مردان بیش از زنان به آن گرفتار هستند . اگرچه آسیب های روحی استمناء در زنان شدیدتر از مردان است .

پایگاه دکتر یوآو بن – دوو

وقتی در این پایگاه مطالب مربوط به خودارضایی را مطالعه می کردیم به این حقیقت دست یافتیم که خودارضایی در تمامی کشورها به عنوان یک ایراد بزرگ و مشکل سنین نوجوانی و جوانی شناخته می شود و جالب توجه است که از استمناء با عنوان قاتل جوانان یاد شده است.

در این پایگاه ثبت شده است که :

در قرن نوزدهم میلادی دانشمندان و بزرگان علم پزشکی به این باور قوی رسیدند که خودارضایی قویا رای انسان کشنده است .

چراکه این بیماری و این رفتار مریض گونه جسم و ذهن انسان را هدف گرفته و تخریب می کند .

ب ) ضرر نداشتن خود ارضایی

۱ . بر فرض که علم پزشکی هنوز برای خود ارضایی عوارضی پیدا نکرده باشد اما این دلیل بر این نیست که هیچ عارضه ای ندارد! به عبارت دیگر طبق ادعای این افراد، علم جدید نمی گوید «خودارضایی، عارضه ای ندارد» بلکه می گوید «هنوز عارضه ای برای آن یافت نشده است» بسیاری از احکام اسلام هست که تا مدتها علم پزشکی در مورد آن شک داشته است اما با گذر زمان، به حقانیت آن پی برده است. جالب است که بدانید خود دانشمندان علم پزشکی هیچگاه ادعا نمی کنند که آنچه می گویند کامل است بلکه می گویند آنچه تا کنون به آن دست یافته ایم را می گوییم فلذا ممکن است در تحقیقات بعدی به نتیجه ای بر خلاف نتیجه ی فعلی برسیم!

۲ . جزء قطعیات علم پزشکی است که اگر کسی به صورت افراطی خود ارضایی کند حتما دچار عوارض جبران ناپذیری می شود.

متاسفانه بسیاری از افراد در ابتدا با خود می گویند: «درست است که اگر کسی خیلی زیاد دچار خودارضایی شود برایش عوارض دارد اما من این کار را زیاد انجام نخواهم داد بلکه فقط بعضی اوقات برای تخلیه فشار جنسی انجام می دهم پس استمنا برای من ضرری ایجاد نمی کند و جای نگرانی نیست!»

اما باید به این دوستان گفت که بر فرض، اگر کم انجام دادن استمنا ضرر نداشته باشد آیا کسی می تواند تضمین کند بعد از مدتی دچار اعتیاد و افراط در خود ارضایی نشود؟!

آیا فکر نمی کنید که شما هم کم کم و به صورت ناخواسته معتاد به این کار شده و بعد از گذشت چند سال ناگهان ببینید که شما هم جزء افرادی شده اید که به صورت افراطی استمنا می کنید؟!!

اگر از کسانی که دچار زیاده روی در استمنا شده اند بپرسید که «آیا شما در ابتدا می خواستید به این وضع دچار بشوید؟» قطعا جواب آنها این خواهد بود که «نه! ما در ابتدا تصمیم قطعی داشتیم که فقط بعضی اوقات آنهم به صورت تفریحی این کار را انجام دهیم اما بعد از چند سال ناگهان دیدیم کار از کار گذشته است!!»

به عنوان مثال می توان بیماری اعتیاد به استمنا را به اعتیاد به مواد مخدر تشبیه کرد اگر شما از یکی از افرادی که شدیدا دچار اعتیاد به مواد شده بپرسید او هم قطعا خواهد گفت در ابتدا فقط می خواسته به صورت تفریحی از مواد استفاده کند ولی کم کم و بدون اینکه خودش بفهمد میزان موادش زیاد شده و بالاخره بعد از چند سال دچار این مشکل شده است.

آری در ابتدای کار شما می گویید هر ماه فقط یک بار استمنا می کنید بعد از چند وقت، می بینید که هر ماه دو بار استمنا می کنید!!! بعد از گذشت چند وقت دیگرمی بینید هفته ای سه بار استمنا می کنید و … در آخر متوجه می شوید که شما اعتیاد شدید و زیاد به استمنا پیدا کرده اید!!!

در یک کلام، استمنا حتی به صورت کم، مانند لبه پرتگاهی است که خیلی از افراد نتوانسته اند خود را نگه دارند و بعد از مدتی به درون آن سقوط کرده و به صورت یک اعتیاد روزانه برای آنها در آمده است!!

*** بنابراین با انجام خود ارضایی ناخواسته دچار«پارافیلیا» (نوعی انحراف جنسی و به حالتی اشاره می‌شود که در آن حالت برانگیختگی جنسی، به تصوری بسیار خاص چه از نظر ادراکی و چه یادآوری بستگی دارد نه به تصور شریک جنسی. درواقع در این حالت، فرد به طرق مختلف به جز رابطه جنسی طبیعی، دچار لذت جنسی می‌شود که می‌تواند در قالب دیدن فیلم، تصاویر، شی، مالش، دیدزدن و … باشد که شامل انحرافات جنسی می‌شود. ) خواهید شد .

ج ) دلیل حرمت استمناء

۱ . احکام خداوند بر اساس مصالح و مفاسد

بر اساس نظریه صحیح و درست که فقهاء و دانشمندان شیعه بدان معتقدند، احکام خداوند بر اساس مصالح و مفاسد است؛ یعنی اگر انجام عملی دارای منفعت مهم و حیاتی است، آن عمل واجب خواهد بود یا اگر منفعت آن حیاتی نباشد آن عمل مستحب است؛ و اگر انجام عملی، دارای ضرر خطرناک و مهلک باشد، انجام آن حرام؛ و اگر ضرر آن خطرناک و مهلک نبوده، مکروه است؛ و در صورتی که منفعت یا ضرر آن غالب نباشد و مساوی باشد آن عمل مباح است؛ البته منظور از منفعت و ضرر صرف منفعت و ضرر مادی نیست بلکه به معنای عام و گسترده است که به جامعیت و گستردگی ابعاد وجودی انسان می باشد.

نتیجه اینکه: تمام دستوراتی که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم آورده است، قطعاً دارای فوائد و مصالح و مفاسدی است که رهرو را به سعادت و کمال خواهد رساند و هدف از دین و شریعت، آراستگی انسان ها به خوبی های و اجتناب از زشتی ها است و این هدف با عمل به شریعت به دست می آید، حتی اگر افراد فلسفه و حکمت احکام را ندانند. لذا مشروط ساختن اطاعت و پیروی از احکام شرعی، به پی بردن به اسرار و فلسفه احکام، سخنی ناروا و بیجا خواهد بود. ۲ . آیات و روایاتی داریم که دلیل بر حرمت استمناء هستند که به دلیل طولانی شدن جواب آنها را ذکر نمی کنیم ، ولی عقل سلیم نیز حکم می کند که جلوی ضرر احتمالی را باید گرفت ، با توجه به این که پزشکان و کارشناسان زیادی بر ضرر داشتن جسمی و روحی استمناء حکم داده اند ، انسان باید این احتمال را بدهد که این عمل ضرر دارد و جلوی این ضرر را بگیرد .

***عوارض خطرناک و باورنکردنی خود ارضایی

ضرر خودارضايی خود ارضایی در میان دختران و پسران و متأسفانه حتی در میان زنان و مردان آمار تلخی دارد و تلخ تر از آن عوارض بسیار بد این مشکل است .

افرادی که خود ارضایی را تجربه می کنند فقط برای مدت کوتاهی احساس رضایت و آسودگی دارند و بعد همه چیز برعکس می شود مثبت ها منفی و خوب ها بد می شوند.خود ارضایی بعضی از عوارض بسیار شدید و خطرناک خود ارضایی:

۱ . افسردگی به میزان بالا
۲ . شادی و عشق کمتر
۳ . از بین رفتن زیبایی
۴ . از بین رفتن براقیت و زیبایی چشم ها
۵ . به هم خوردن تناسب اندام و زشتی هیکل
۶ . ریزش موهای سر
۷ . ایجاد مشکلات جدی روحی مثل بدبینی و تندخویی و..
۸ . دفع بی اختیار منی
۹ . بی اختیاری ادرار
۱۰ . بی اختیاری در کنترل منی
۱۱ . ضعف در قوای جسمی و جنسی
۱۲ . سرطان پروستات
۱۳ . سرطان پستان
۱۴ . ضعف در بینایی و شنوایی همچون شنیدن صدای وزوز در گوش
۱۵ . مریض شدن پی در پی
۱۶ . کم شدن حافظه و قدرت یادگیری
۱۷ . ضعف اعصاب و کم شدن قدرت تحمل در برابر مسائل
۱۸ . بی حالی و ضعف همیشگی

انسان مسلمان باید اصول دین را از راه تحقیق به دست آورد یعنی برای خودش دلایلی داشته باشد تا در توحید، نبوت، امامت، عدل و معاد به یقین برسد و ملاک، رسیدن به یقین است هر چند دلایلی که او آن ها را قبول می کند بسیار ساده باشد. پس از قبول اصول، در فروع باید تقلید کرد و برای انجام اعمال دانستن دلیل و فلسفه احکام ضروری نیست، ولی دانستن حکمت های انجام اعمال از این نظر که یقین انسان را افزایش داده و به استحکام پایه های ایمان کمک می کند، مفید و بلکه لازم است.

مثال: خوردن گوشت خوک حرام است و امروزه متوجه شده اند که گوشت خوک دارای اشکالاتی است که با پختن هم از بین نمی رود و حکمت نخوردن گوشت خوک وجود ضررهایی است که مصرف آن برای انسان دارد ولی دلیل نخوردن آن اجرای دستور خداوند است و اگر روزی در علم توانستند این اشکالات را از بین ببرند باز هم خوردن گوشت خوک حرام است چون دستور خداوند است.

درباره ی مثالی که به آن اشاره شد توجه به این نکته نیز مهم است که ممکن است اشکالات دیگری وجود داشته باشد که در آینده مشخص شود.

نکته مهم این است که اگر ما بندگی خالق مهربان و حکیم خود را پذیرفتیم، دیگر چون چرای ما در حکم او جای ندارد. البته بعد از تعبد در مقابل اوامر و نواهی الهی، دانستن فلسفه احکام مهم است، چرا که این آشنایی باعث دین داری همراه با بصیرت می شود که بسی ارزش مندتر و استوارتر است. ۴ . بهترین راه برای درمان خود ارضایی ارضای درست و صحیح غریزه جنسی ( ازدواج ) است ، حال اگر کسی ازدواج نمی کند ، مقصر دین و پزشکانی که به ضرر داشتن استمناء حکم داده اند نیست ، البته برای کنترل غریزه جنسی راه حلهای دیگری نیز علمای اخلاق و روانشناسان داده اند که با توجه به نوع سوال ، شما به آنها آگاهی دارید .

پیشنهاد ما این است که فواید ترک خود ارضایی را نیز مطالعه کنید.

دلایل خود ارضایی زنان و دختران

دختران نوجوان به علت کم تجربگی و اطلاعات کم از مسائل مختلف ، در شرایطی قرار دارند که به طور طبیعی امکان اشتباه در آن ها بیش از بزرگ ترهاست.

تنهایی به معنی ضعیف شدن ارتباط اجتماعی و محروم شدن از روابط گرم و عاطفی با دیگران است که این موضوع اگر ادامه داشته باشد ، اراده نوجوان را ضعیف کرده و از بین می برد و دختر نوجوان در تنهایی و خلوت خود ، اقدام به کسب لذت از خود می کند و به خودارضایی روی می آورد.

نقش خانواده در سلامت روانی و اخلاقی فرزندان ، از سایر عوامل ، مهم تر و بیشتر است.

چنانچه نوجوانی با افراد آلوده به مسائل جنسی و غیر اخلاقی معاشرت داشته باشد احتمال گرایش او به خودارضایی ، افزایش پیدا می کند.

دخترانی که زودتر از وقت طبیعی به بلوغ جنسی می رسند ، دچار مشکلات بیشتر و تنش های فراوانی می شوند و برای ارضای نیاز جنسی ، احتمال اینکه به خودارضایی مبتلا شوند در آن ها زیاد است.

لباس های تنگ و چسبان ، یکی از عوامل تحریک جنسی ، مخصوصاً در آستانه بلوغ و نوجوانی است.

تماشای فیلم ها و تصاویر محرک.

عوارض خود ارضایی در زنان و دختران

از مهمترین عوارض جسمی و روحی ناشی از خودارضایی موارد زیر را می توان نام برد:

– آسیب دیدن پرده ی بکارت در دختران
– ضعیف شدن قوای جنسی
– احساس درد در هنگام قاعدگی و بی نظمی آن
– اختلال در رشد سیستم عصبی مغز
– خستگی
– خلأ عاطفی ، افسردگی ، اضطراب و عدم اعتمادبه نفس
– از دست دادن انرژی و سرزندگی و طراوت دخترانه
– کاهش قدرت حافظه
– عدم تمایل به جنس مخالف
– در شرایط حاد (ناباروری)
– تحت تاثیر قرار گرفتن زیبایی چهره و برق چشمان
– کاهش توانایی جذب جنس مخالف

خودارضایی در صورتی که به صورت رفتار روزانه عادت شود ، خطرناک تر است و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد. دخترانی که خود ارضایی زیادی در زمان مجردی داشته اند بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر خوب تحریک نمی شود.  در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خود ارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتار های خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.

یکی از مهم ترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند. بنابراین ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیاز های جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.

درمان خودارضایی زنان و دختران

به خدا توکل کنید.

قاطعانه برای ترک این عمل تصمیم بگیرید.

شب ها روی شکم نخوابید.

از نگاه کردن به بدن عریان خود پرهیز کنید.

هر صحنه و تصویر شهوانی که شما را تحریک می کند را نبینید ، از صحبت کردن درباره مسائل تحریک برانگیز خودداری کنید.

تنها نمانید ، سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید.

به طور منظم ورزش کنید تا انرژی تان تخلیه شود.

شب ها قبل از خواب مطالعه کنید.

قبل از خواب مثانه تان تخلیه باشد و قبل از خواب بیش از حد آب ننوشید.

عدم پوشیدن لباس‏ های تنگ و چسبان.

  خودارضایی
پرده بکارت چیست محاسبه طول عمر پریود قاعدگی یا عادت ماهانه یعنی چه

4.1/5 - (28 امتیاز)

135 نظرات

 1. سلام وقت بخیر
  بستگی به خود فرد و شرایط و خیلی چیزهای دیگر دارد. بعضی از عوارض روحی و جسمی بعد از ترک این عمل به مرور از بین می رود اما متاسفانه بعضی از عوارض جسمی با انسان می مانند. پس بهتر است خودداری کنیم تا مبتلا به هیچکدام از عوارض نشویم.
  انسان اگر از روی غفلت و نادانی گناهی مرتکب شود و بعدا پشیمان شود و توبه کند مطمنا خداوند می بخشد حتی اگر تعداد گناهانش به تعداد ریگهای بیابان ها باشد٬ اما فردی که از روی آگاهی گناه می کند به امید اینکه خداوند می بخشد باید از خود بپرسد که آیا فردا حتما زنده هست که توبه کند و آیا توفیق توبه را پیدا می کند؟ زیرا به سبب گناهان زیاد دل رفته رفته تاریک تر میشود و فرصت توبه کمتر . شیطان هم به انسان تلقین می کند که فعلا وقت هست از جوانیت لذت ببر و بعدا فرصت هست توبه کن خدا می بخشه!
  مثل و مثال دل و گناه مثله لباس نو هست. لباس نو سفید بوی تازگی میدهد و تمیز پاک و خوشبو هست. حالا اگر این لباس کثیف شود و زود لباس را بشوریم تمیز میشود. اما مثل لباس نو نیست. حال اگر این لباس دوباره هر روز کثیف تر شود و آن را نشوریم به امید اینکه بعدا میشوریم٬ کثیفی و جرم و سیاهی روی لباس سخت تر میشود به طوریکه شستنش هم سخت تر و وقت بیشتری می برد٬ بعد از شستن هم ممکن است کمی لکه روی لباس بماند. مثال گناهان کبیره مانند کثیفی و جرم سخت روی لباس هست که پاک کردنش سخت تر است
  پس چه بهتر که گناه نکنیم. و اگر هم از روی غفلت گناه کردیم زود توبه و طلب بخشش کنیم تا لباس یا همان دل٬ سفید و پاک و بدون لکه بماند
  در رحمت و بخشش خداوند همیشه به روی همه باز هست

  • سلام خسته نباشید من پسرم ۱۶ سالمه از ۱۴ سالی هر روز در گیر این کار بودم الان تصمیم گرفتم دیگه این کار رو انجام ندم .و حافظه ام خیلی خیلی ضعیف شده .چکار چکار چکار چکارکنم ک یاد گیریم و آی کی یوم ذهنم بر گرده و قوی بشه .آی کی یوم از بین رفته چی مصرف کنم یاد گیریم درست بشه بی زحمت جواب بدید

   • پشتیبان

    سلام
    لطفا مطالب و نظراتو کامل بخونید مفصل توضیح داده شده
    فقط توجه باشید که اععتیاد بهه این کار روی مغز تاثیر زیادی میذاره. پس هم باید جدی بگیرید و تلاش کنید و هم سریع ناامید نشوید تا آخر ادامه بدهید

 2. امیر حاجی لو

  تورو خدا یه راه حلی برای من بگین این لعنتی خیلی عوارض داره

  • نباید بهش فکر کنید
   باید به کارهایی که دوست دارید فکر کنید و انجامش بدید
   مثلا اگر عاشق ورزش و یا هنر و حرفه خاصی هستید٬ بصورت عملی و زیاد انجامش بدهید. ورزش کنید. کتاب بخوانید. به حرفه و کار خاصی بپردازید . پیاده روی کنید.
   وسایل تحریک کننده مانند فیلم و کتاب و موبایل متصل به اینترنت را نابود کنید تا در دسترستان نباشند و تحریکتان نکنند. با افراد لاابالی که سبب انحراف میشوند معاشرت نکنید. با کسانی که سالم هستند دوست شوید. از تنها بودن پرهیز کنید. هروقت افکاری به سراغتان آمد سریعا حواس خود را پرت کنید و به کار دیگری بپردازید و یا از منزل بیرون بروید. با خانواده باشید و فعالیت کنید. با خانواده باشید و کارهای خانواده را انجام دهید. تا میتوانید برای خود کار بتراشید تا هم وقت وفرصت فکر به این چیزها را نداشته باشید و هم خسته شوید تا وقتی به رختخواب بروید سریع بخوابید.
   از خوردن خوراکیهایی که طبع گرم دارند مانند خرما و موز و معجون و … پرهیز کنید و کمتر بخورید.
   با مشاور متخصص آشنا به مسایل دینی مانند روحانیان صحبت و مشاوره کنید و راهنیتان کنند و سعی کنید زیر نظر آنها عمل را ترک کنید
   به مسجد بروید نماز و قرآن بخوانید فعالیتهای فرهنگی انجام دهید.رابطه تان را با خدا بهتر و قویتر کنید ازش کمک بخواهید. کافیست با خدا رفیق شوید آن وقت می بینید چگونه کمکتان می کند
   توبه شکستن طبیعیه. در ابتدا شیطان و نفس چون عادت کرده اند فشار وارد می کنند تا به روال قبل برگردید. رفته رفته با تلاش مستمر نفس انسان با شرایط جدید کنار می آید و عادت می کند.خسته و ناامید نشوید حتی اگر صد بار هم توبه کردید و باز برگشتید ناامید نشوید دوباره سعی کنید. پس لازمه آن تلاش مستمر و ناامید نشدن و درخواست کمک از خداوند است

  • سلام منم با سایت مرکز نزدیکی به خدا ترک کردم

 3. سلام من 2سال بود که به این مشکل افتاده بودم ولی با امید خدا توانستم از شرش خلاص بشوم راه حل من این بود که کلا تنها نباشم واز تصاویر وویدیو های شهوانی فا صله بگیرم و همچنین به عوارض های ان فکر کنم

 4. یه خانوم

  سلام من الان ۱۹ سالمه و خیلی زود به بلوغ جنسی رسیدم متاسفانه
  بدون این که بدونم از بچگی میکردم و بکارتم اسیب دید وتا ۱۵ ۱۶ سالگی نمیدونستم چیشده و میترسیدم به کسی بگم تا این که با پرده بکارت اشنا شدم تمام اون عوارضی که نوشتید رو من دارم مثل زنای ۵۰ ساله هیچ شوق و ذوقی ندارم میشه کمکم کنید؟من واقعا نمیدونم چیکار کنم حتی خجالت میکشم برم پیش روانشناس??

  • سلام
   همین که متوجه شدید خیلی خوبه و میتونه انگیزه قوی برای ترک این عمل باشه . کافیه تصمیم بگیرید و اگر در این راه بارها شکست هم خوردید جا نزنید و دوباره بلند بشید
   بعد از ترک بعضی از عوارض به مرور زمان از بین می روند٬ برای عوارض دیگر با اصلاح سبک زندگی و تغذیه مناسب و ورزش میتوان بخشی از عوارض را کاهش داد
   قدیمیها گفتند ترک عادت موجب مرضه! چیزی که انسان بهش عادت کرده ترک کردنش سخته و ممکن وسط راه بیخیال بشه٬ اما مثل حرکت قطار فقط شروعش سخته همین که استارت بزنید و کمی برید جلو میفتید رو دور و با شرایط جدید آشنا می شوید. مانند معتاد به مواد مخدر چند روز اول برایش سخت است اذیت میشود. اما بعد که ترک می کند دنیا را جور دیگر می بیند و می گوید چرا زودتر ترک نکردم …
   به عوارض و آینده ای که در انتظارتونه فکر کنید
   روانشناس باید حاذق باشه و اهل معنویات و … باشه. نیازی به خجالت نیست٬ روانشناس وظیفه اش کمک کردن برای حل مشکلات هست
   در سایتها هم راهکارهای متعددی برای ترک نوشته شده و همچنین دلنوشته ها و خاطرات کسانی که مبتلا بودند و ترک کردند٬ میتوانید از راهنمایی و تجرباتشون استفاده کنید و هر جا به مشکل برخوردید سوال کنید.این یکی از سایتا هست که میتونید از تجربیاتش استفاده کنید
   dadashreza.com/no-estemna
   تولدی دوباره در انتظارتونه بسم الله بگید و به امید خدا شروع کنید..

  • محمد سجاد

   سلام لطفا شماره تلفونتون رو بدید ما یک شرکت داریم که شمترو به انجا معرفی میکنیم و به صورت مجازی شمارو درمان میکنند.

   • پشتیبان

    سلام
    شرکت در چه زمینه ای هست؟
    شماره را بفرمایید شاید دیگرانم استفاده کردند

    • پشتیبان

     سلام
     دوباره ترک کنید٬ مورچه وقتی دانه ای را میخواهد به بالای دیوار ببرد اگر ۷۰ بار هم بیفتد مایوس نمیشود و دوباره شروع می کند. دوباره شروع کنید ااما این دفعه عزمتون را جزم کنید و به خودتون قول بدید که دیگر انجام ندهید و مدت پاکی بیشتر از ۲ ماه باشه. و سعی کنید چیزهایی که باعث تحریکتون میشه در دسترس نباشه.
     همین که ایندو ماه رو برسونید به ۳ ماه و بعد بعد به ۴ و ۵ ماه٬ دیگر بمرور عادت می کنید و قدرت نفس قویتر میشه و مقاومت آسانتر خواهد شد و بمرور بصورت کامل ترک خواهید کرد. نکته مهم مایوس نشدن هست.

 5. سلام
  سعی کنید از کارها و چیزهایی که باعث تحریکتان میشود دوری و جلوگیری کنید. تنها نمانید هیچوقت . تو این مدت تمرین کنید ارادتون رو قوی کنید. یکی از بهترین چیزها روزه است که هم برای جسم مفیده و هم تمرین بالا بردن اراده و مبارزه با نفس
  اگر در این مدت خطایی هم کرید دلسرد و شیمان نشین. دوباره شروع کنین. نا امید نشین اگر حتی ۱۰۰بارم شکست خوردید. با امید و توکل به خدا دوباره شروع کنید…

 6. نه اون که گفته میشه کمش مشکلی نداره یک دروغ بزرگه. مانند مواد مخدر که کمش هم ضرر داره و باعث اعتیاد و ضعیف شدن اراده میشه
  خداوند انشالله کمکتون میکنه
  خودتون رو سرگرم کارهای مفید مثل خطاطی نقاشی خیاطی و کارهای هنری و بازی و فیلم خوب و درس و …. کنید
  هر وقت دیدید این افکار اومد به ذهنتون سریعا بلند شوید جاتون رو عوض کنید و به کاری مشغول شوید. به ایندتون فکر کنید
  اولش شاید به نظر سخت بیاد اما بعد میفتید روی دور و عادت می کنید براتون عادی میشه
  هرجا هم سوال داشتید یا کمک خواستید پیام ارسال کنید

  • ممنون چشم سعی خودمو میکنم

  • تشکر از معلومات خوب تان من بعد از خواندن این بسیار روحیه قوی و محکمی برای ترک این عمل زشت گرفتم بسیار تشکر
   اجرتان با اباعبدالله.

   • پشتیبان

    سلام
    اگر واقعا بخواهید میتوانید ترک کنید. کافیه که بخواهید و اراده کنید.
    از اونجا که این عمل زشت اراده را ضعیف می کند پس باید اراده را قوی کنید و در تصمیم به ترک کردن جدی باشید شک و شبهه نداشته باشید
    چون به این کار غلط اعتیاد و عادت پیدا کرده اید ترک یکباره سخت هست٬ ابتدا باید فاصله ها را بیشتر کنید که جسم و روح به شرایط جدید عادت کنند.
    باید شرایط خودتان را شبیه معتادی که کمپ ترک اعتیاد می رود فرض کنید.
    بباید در ااتاقی که تننها هستید از ابتدا به هیچ عنوان قدم نگذارید. حمام خیلی دیر به دیر بروید و سریع بیرون بیایید( بهتر هست به حمام عمومی بروید).
    در این مدت ترک داشتن و دسترسی به موبایل و سی دی و فیلم و هر چیزی که باعث تحریک شود ممنوع هست.
    در دوره ترک بهتر هست خوردنیهایی که طبع گرم دارند مصرف نشوند یا کمتر مصرف شوند.
    تنهایی و بیکاری در این دوره برای شما سم هست٬ به هیچ عنوان نباید تنها و بیکار بمانید.
    بقیه توصیه ها در مطالب سایت و نظرات هست. این سایت
    dadashreza.com
    هم تجربیاتش را به اشتراک گذذاشته است.

  • پشتیبان

   سلام
   اولین چیز تصمیم و اراده هست . اگر تصمیم بگیرید و اراده کنید که ترک کنید در وران مجردی هم میتوانید مثل خیلی ها ترک کنید. ازدواج تاثیر خیلی زیاد و مثبتی داره٬ اما اگر تصمیم و اراده نباشه در برخی موارد ممکنه فرد در دوران متاهلی هم انجامش بده.
   ترک عادت اولش سخته و ملزوماتی داره٬ اگر تصمیم گرفتید ملزوماتش را فراهم کنید و در یک دوره برای خودتون برنامه ریزی کنید و طبق اون پیش برین. کمی تحمل کنید و با خواهش و وسوسه نفس بجنگید٬ کمی سختی می کشید اما وقتی پاک شدید میفهمید که ارزشش رو داشت. حال روحی و جسمی تون عالی میشه. ازدواج هم یک انگیزه مضاف و اراده قوی به انسان میده

 7. خیر. شما اگر بخواین و تلاش کنید میتونید هم کسب و کار شروع کنسد هم با یه میلیون عقد کنید
  کافیه اراده و تلاش کنید و به خدا توکل کنید
  سخت هست اما ممکنه.اینکه بگین نمیشه یا هر مشکلی پیش اومد جا بزنیم مسلما اتفاقی نمیفته
  ادمهای بسیاری هستند که با کار کم درامد شروع کردند یا خودشون کسب و کار کوچکی راه انداختند با وجود مشکلات٬ اما بعدها به مدارج بالاتر رسیدند

 8. سلام چون سنتون کمه و ابتدای راه هستید راحتتر میتوانید ترک کنید .
  چچون در سن بلوغ هم هستید خودارضایی ممکن است باعث اختلال در رشد طبیعی اندامتان شود. وقتی که ترک کردید رشد اندام به حالت نرمال بر میگردد.
  فقط کافیه تصمیم بگیرید ترک کنید. برای ترک هم طبق توصیه ها و آموزش ها جلو برید. از تنهایی و خیالپردازی و دیدن عکس و فیلمی که باعث تحریک میشوند خودداری کنید.
  هنگامی که این افکار به سراغتان آمد سریعا حالت خود را عوض کنید و به کار دیگری مشغول شوید. به عوارض و مضراتش و اینده خود فکر کنید. به بودن در محضر خداوند و گناه کبیره بودن این عمل . همه اینها باعث میشه کمتر سراغ این عمل بروید و ترک نمایید. به خدا توکل کنید ازش درخواست کمک و یاری کنید.
  سعی کنید در هیچ جا تنها نشوید و تنها نمانید.
  خودتون رو سرگرم کارهای مفید مثل خطاطی نقاشی خیاطی و کارهای هنری و بازی و فیلم خوب و درس و …. کنید
  هر وقت دیدید این افکار اومد به ذهنتون سریعا بلند شوید جاتون رو عوض کنید و به کاری مشغول شوید. به ایندتون فکر کنید
  اولش شاید به نظر سخت بیاد اما بعد میفتید روی دور و عادت می کنید براتون عادی میشه
  سعی کنید از کارها و چیزهایی که باعث تحریکتان میشود دوری و جلوگیری کنید. تنها نمانید هیچوقت . تو این مدت تمرین کنید ارادتون رو قوی کنید. یکی از بهترین چیزها روزه است که هم برای جسم مفیده و هم تمرین بالا بردن اراده و مبارزه با نفس
  اگر در این مدت خطایی هم کردید دلسرد و پشیمان نشین. دوباره شروع کنین. نا امید نشین اگر حتی ۱۰۰بارم شکست خوردید. با امید و توکل به خدا دوباره شروع کنید…
  روش و آموزش در سایت و سایتهای دیگر هست جستجو کنید
  مانند این سایت که تجربیات کسی هست که ترک کرده :
  dadashreza.com

 9. سلام با عرض خسته نباشید من از اواخر فروردین یعنی ۱۷ فروردین این بیماری خانمان سوز را شروع کردم من ۱۴ سالم است من الان ترک کردم ولی تصاویر زشت و فیلم های زشت به فکرم می آید حتی موقع خواب من اصلا نمی دانستم این بیماری چیست و از کجا آمد عوارضش این بود که من دچار ضعف حافظه و سستی بدن و دیر انزلی و وز وز گوش و …من نمی دانم اگر این فیلم های بد و عکس های از ذهن بیرون بره انگار تازه متولد شدم تو رو خدا کمکم کنید دارم نابود میشم

  • سلام تشکر
   تبریک بخاطر ترک. همین که پی بردید و ترک کردید خیلی خوب هست .
   نگران نباشید . در این راه حتی اگر شکست هم خوردید اصلا مایوس نشوید دوباره شروع کنید .
   باید از تنها شدن جدا خودداری کنید و حتی المقدور از وسایل کلا دوری کنید.
   برای مثال اگر میتوانید از گوشی ساده بجای گوشی هوشمند استفاده کنید و برای مدتی از گوشی و سیستم و اینترنت و تلویزیون و … دور باشید تا در این مدت حتی اگر خواستید هم نتوانید مشاهده کنید.
   برای خود کار بتراشید پیاده روی کنید ورزش کنید به اهالی منزل کمک کنید و کارهای مفید دیگر تا هم فکرتان مشغول و منحرف شود هم آنقدر خسته شوید تا فکرهای خراب فرصت نکنند به خوابتان بیایند و سریع به خواب روید.
   برای قوی شدن اراده روزه بگیرید و نماز و قرآن بخوانید ارتباطتان را با خداوند بیشتر کنید و از او کمک بخواهید
   چاره اش فعالیتهای زیاد و خسته کننده و دوری از وسایلی که تصایر را نشان می دهند هست. تا هم فکرتان از این موضوعات منحرف شود و هم فرصت برای خیالپردازی پیدا نکنید تا رفته رفته برایتان عادی شد و عادت کنید

 10. سلام . ببخشید خواهشا یه راهکار بهم بدین دارم بدبخت میشم خواهشا. آگه یه راهکار ببه من بدید که ترک کنم خیلی ممنون میشم.? . شما بشیم دست خدا و منو از داخل این چاه بیرون بکشید. دمتون گرم. لطفا جواب بدید خیلی ممنون میشم.?

  • سلام تشکر
   همین که پی بردید و در صدد ترک هستید خیلی خوب هست .
   نگران نباشید . در این راه حتی اگر شکست هم خوردید اصلا مایوس نشوید دوباره شروع کنید و بدانید ابتدا ممکنه کمی سخت باشه اما بعد مانند قطار که بیفتید روی دور تند راحتتر میشه.
   در سایتها توضیحات درباره نحوه ترک هست . همینطور این سایت dadashreza.com توضیحات خوبی از تجربه داداش رضا و نحوه ترک قرارداده. به این سایت مراجعه کنید و طبق راهنماییش عمل کنید

   dadashreza.com

   نباید به شهوات فکر کنید باید ذهنتون رو عادت بدید که به شهوت فکر نکند . باید به خودتون پرهیز کردن رو یاد بدید و ملکه ذهنتون بشه. مثلا اگر عادت ساده بدی دارید سعی کنید انجامش ندید. از کارها و عادات ساده شروع کنید تا نفستون قوی بشه. مثل روزه که میگوییم از صبح تا شب چیزی نمیخوریم. به خودت بگو مثلا امروز دروغ نمیگم یا حرف زشت نمیزنم یا عصبانی نمیشم یا هر چیز دیگه. برای خودت جریمه تعیین کن تا اگر اونکاررو انجام دادی خودتو تنبیه کنی جریمه بدی

   باید از تنها شدن جدا خودداری کنید و حتی المقدور از وسایل صوتی تصویری کلا دوری کنید.
   برای مثال اگر میتوانید از گوشی ساده بجای گوشی هوشمند استفاده کنید و برای مدتی از گوشی و سیستم و اینترنت و تلویزیون و … دور باشید تا در این مدت حتی اگر خواستید هم نتوانید فیلم و عکسی مشاهده کنید.
   برای خود کار بتراشید پیاده روی کنید ورزش کنید به اهالی منزل کمک کنید و کارهای مفید دیگر تا هم فکرتان مشغول و منحرف شود هم آنقدر خسته شوید تا فکرهای خراب فرصت نکنند به خوابتان بیایند و سریع به خواب روید.
   کتاب بخونید نقاشی بکشید. تعمیرکاری نجاری خطاطی نقاشی فوتبال و ورزشهای دیگه و انواع هنرها و کارهای مفید انجام بده. زندگیت هدف دار باشه .وقتت رو به بطالت نگذرون
   برای قوی شدن اراده روزه بگیرید و نماز و قرآن بخوانید ارتباطتان را با خداوند بیشتر کنید و از او کمک بخواهید
   چاره اش فعالیتهای زیاد و خسته کننده و دوری از وسایلی که تصایر را نشان می دهند هست. تا هم فکرتان از این موضوعات منحرف شود و هم فرصت برای خیالپردازی پیدا نکنید تا رفته رفته برایتان عادی شد و عادت کنید.

 11. سلام
  من چند مدت بود خود ارضایی میکردم دنبال راه حل می‌گشتم و با سایت شما معرفی شدم حرف های شما رو خوب گوش میدادم الانم یه سال هست که پاک پاک هستم ازتون خیلی تشکر میکنم باید ادم هایی مثل شما تو دنیا باشن تا به مردم
  راه درست را انجام بدن الانم تو همه کار هامم پیشرفت کردم خیلی ممنون از سایت خوبتون

 12. سلام
  خودارضایی به هر شکلی که باشه به جسم و اعضا و جوارح و روح آسیب میزنه
  ضرر و عوارض زیادی داره که در برابر سود یک لحظه ای اصلا به حساب نمیاد
  عوارض زیادی داره که بعضی از اونها سریع ظاهر میشه و برخی از عوارض سالهای بعد
  که هر کدوم بستگی به بدن و طبع و روحیات و … هر فرد داره
  افسردگی٬کج خلق شدن و تندی٬لاغری و ضعف٬انزواطلبی٬اعتیاد و وابسته شدن به اینکار٬ تیره شدن اندام جنسی٬ مشکلات جنسی و ارضانشدن در آینده برای سکس واقعی٬ آسیب به رشد اعضا و جوارح٬ مشکلات و ناراحتیهای گوارشی و مبتلا شدن به مثانه و روده تحریک پذیر و کولیت٬ تکرر ادرار٬ آسیب به مغز و قلب و معده٬ ریزش مو و پیری زودرس و ….
  دیگر اینکار را انجام ندهید
  در مورد پرده هم اگر چیزی داخل واژن گردد و فرو رود احتمال پارگی بالاست

 13. سلام خیلی ممنون از مطالبتان ببخشید در کنار مطالبتان اضافه کنید که برای اینکه چنین اتفاقی نیفتد پوشش مناسب هم لازم است تا خیلیهایی که متوجه کارشان نبودند بدانند که دلیل تاکید دین اسلام به پوشش مناسب همین بوده و پوشششان را درست کنند.
  بازم ممنون آیا میشه که از مطالبتان جایی دیگر استفاده کنم ؟لطفا بگید

 14. سلام
  باید به متخصص داخلی و زنان مراجعه کنید تا بررسی کنند علت چیست
  کار دومتون ۱۰۰درصد غلطه و عوارض و آسیبهای زیادی به جسم و روح وارد میکنه. حالا به هر شکلی که باشه. ترک کنید و دیگر انجام ندهید. چه بسا ریشه مشکلات بخاطر همین کار باشه و از عوارض همین عمل. اگر ترک کنید مطمنا وضعیت جسمیتون بهتر خواهد شد

 15. سلام من کردم میخواستم بدونم که ضرر داره؟ ممنون میشم جواب بدین

  • سلام
   فرقی نمیکنه به هر شکلی که باشه ضرر داره
   همین کار شما یکی از عوارضش ممکنه التهاب پروستات و بزرگ شدن پروستات و تکر ادرار و مشکلات مثانه و مجاری ادرار باشه. اگر یک بار بوده مشکل چندانی نداره. اما اگر تکرار بشه یا به رویه تبدیل بشه قطعا آسیب زا هست

 16. یه سوالی داشتم اینکه من یه دختر ۲۱سالم که یه مدته که تحریک میشم و حتی بدون دست زدن به خودم انقباضو احساس میکنم و حتی یه مایع بی رنگ و بو هم ازم میاد این بده ؟یعننی مثل خودارضایی میمونه و باید ترک بشه؟؟؟

  • سلام توصیه میکنم کلا نبینید به چند دلیل
   تلف شدن وقت گرانبها
   تحریک اضافی. به طوری که همین دیدن باعث تحریک و خواستن میشه در نتیجه باعث ضرر به روح و جسمه
   این کار به مرور اعتیاد اوره و علاقمند میشین همیشه ببینید
   چون این فیلمها ساختگی و غیرواقعی هست و از افراد ظاهرا جذاب استفاده می کنند بمرور باعث میشه هم زن هم مرد خودشون رو بذارن جای اونا و مقایسه کنند. در نتیجه باعث دلسردی و کمبود اعتماد به نفس میشه
   چون اینها طبیعی و واقعی نیست در نتیجه بعدا برای رابطه واقعی چون تصورسازی و تصویرسازی زیاد کردید به مشکل می خورید
   و ….
   اون مایع که وقتی تحریک میشین میاد بدون اینکه دست بزنید و کاری کنید طبیعیه. زن وقتی تحریک بشه واژن مرطوب میشه و ممکنه شدت رطوبت بالا باشه و مایع خارج بشه

 17. سلام من 16 سالمه و چند بار این کار.و کردم بعد این کار یه چاقی شدید اومده سراغم آیا دلیلش این کاره.

  • سلام
   اینکار عوارضی دارد. اما اینکه بخواهیم دقیقا بگویم چاقی به خاطر این کار هست٬ نه نمیتوان دقیق و با اطمینان گفت. ممکن است تاثیر مستقیم یا غیر مستقیمی روی چاقی گذاشته باشد ممکنم هست که خیر. چاقی علتهای مختلفی دارد. در مورد شما هم باید علتها رو بررسی کند. ممکن است این هم جزو علتها باشد یا اینکه نباشد.
   ااین کار را دیگر انجام ندهید. ورزش و پیادروی کنید. نزد طبیب سنتی حاذق بروید تا توصیه برای سبک زندگیتان داشته باشد. و لیست خوردنیهای توصیه شده و ممنوع را که با طبعتان سازگار است بدهد

 18. باسلام..من الان۲۲سالم هست و پسرم… از دوران راهنمایی با اینکار اشنا شدم متاسفانه…(همیشم خودمو لعنت میکنم ک چرا اصلا با این چیزا آشنا شدم و کاش پاک میموندم???)
  بعد چند وقت پیش تونستم ب مدت ۴۵ روز اینکارو ترک کنم ولی بازم توبه ای ک کرده بودم شکست(موقع استحمام) نمیتونم جلو خودمو بگیرم(چنتا از عوارضش هم یقه امو گرفت مثل ریزش مو )…برای ترک اینکار بدنسازی ثبت نام کردم که بلکه انرژیمو خالی کنم…الانم چند روزه ک پاکم ولی باز میترسم توبه بشکنم لطفا کمک کنین…???

  • سلام
   اینکه چند بار اشتباه کنید دلیلی بر ناامیدی نیست
   مهم اینه هدفتون ترک کردن باشه
   و وقتی هم که وسوسه شدید سریعا حالت خودتون رو عوض کنید و به کار دیگه مشغول بشین. مثلا اگر خانه هستید بدون فکر کردن سریع برید بیرون
   سن شما هم مناسب ازدواجه. پس مقدماتش رو اغاز کنید. در موردش تحقیق و مطالعه و فکر کنید و با خانواده در میان بگذارید
   تصمیم به ترک هم فراموش نکنید و ناامید نشین هیچوقت . خدا کمکتون میکنه ازش کمک بخواهین

 19. سلام. من شنیدم ک بعد از ترک عوارضش کلا از بین میره. اما شما گفتین ک از بین نمیره. میشه بیشتر توضیح بدین؟

  • پشتیبان

   سلام
   به خیلی چیزها بستگی دارد. مخصوصا در سنین رشد تاثیرات خاص خود را دارد
   بعضی از عوارض ممکن هست از بین نروند . بقیه و اکثر عوارض به مرور بعد از ترک از بین خواهند رفت

 20. سلام
  من حقیقتش از بچگی به دام این بیماری افتادم. البته خب نمی دونستم چی بود. بچگی برام مشکل ساز شد و در نوجوانی خیلی اذیتم کرد. من الان تقریبا ۹ ماهه که می خوام ترک کنم اما هی بالا پایین میشم. آخرین باری که تونستم خودم رو نگهدارم دیروز بود. به مدت ۵۰ روز این کار رو نکرده بودم که باز اومد سراغم. اینبارفکر کنم رکورد ۶۰ روز رو بزنم ولی به نظر شما چیکار کنم که کلا ترک شه؟الان ۱۴ سالمه. البته یه نکته، من الان ترک کردنش برام ساده تره ولی خب به علت نیاز به اینترنت مجبورم گوشی و اینترنت داشته باشم و از طرفی خیلی وسوسه میشم

  • پشتیبان

   سلام
   به تعداد روزها زیاد فکر نکنید. تصمیمتون ترک باشه و تلاشتون رو بکنید.
   باید در ذهنتون از این کار زشت متنفر بشید و به عواقبش فکر کنید
   انسان چون میدونه اتش داغه از ترسش دست به اتش نمیزنه. باید بدونید این از اتش هم بدتره و حتی فکر نزدیک شدن بهش از سرتون بره
   برای خودتون تنبیه و جریمه داشته باشید. که اگر مثلا انجام دادید ۷۰ بار بزنید روی دستتون و ۱۰۰۰۰۰ تومان به فقیر کمک کنید و …
   هر وقت حس کردید وسوسه شدید سریعا حالتتون رو عوض کنید بدون تامل و فکر. مثلا اگر منزلید سریعا برید بیرون تا اون حالت بره
   حداقل دو ساعت قبل از خواب شام بخورید و کمی پیاده روی کنید. غذاهایی که دارای طبع گرم هستند مثل موز .پسته.خرما. معجون. کباب و … کمتر بخورید
   برای گوشی اگر خیلی ضروری نیست بهتره مدتی نداشته باشید و برای کارهای ضروری از گوشی اعضای خانواده استفاده کنید.
   ارتباطتون رو با خدا بیشتر کنید و ازش کمک بخواهید. نماز و قران بخوانید
   سایت dadashreza.com مطالب مفیدی از تجربیاتش گذاشته

 21. سلام.من پسری۱۷ساله هستم.
  از ۱۴ سالگی با این کار آشنا شدم و تا الان انجامش میدم.
  همیشه دوس داشتم ترکش کنم
  اما نشد
  همش فیلم و عکسای تهریک کننده میومد ذهنم
  و کنترلمو از دست دادم
  الانم چشمام آب ازشون میاد بیرون.ریزش مو پیدا کردم
  تورو خدا کمکم کنین
  تورو قرآن قسمتون میدم

  • پشتیبان

   سلام
   اینکار باعث اعتیاد میشه. شما اگر واقعا بخواهید ترک کنید باید به عنوان یک اعتیاد به اون نگاه کنید. یعنی جایی باشید مثل کمپ ترک اعتیاد. منزل خودتون رو شبیه ترک اعتیاد کنید. موبایل و لپتاپ و سیستم و عکس و فیلم و … اصلا نداشته باشید تا هم تحریک نشوید هم اگر تحریک شدید بهشون دسترسی نداشته باشید
   مثل کمپ ترک اعتیاد که آوردن همه چی به داخلش ممنوع باشه. تو این مدت فقط کار انجام بدهید مثل کارهای خانه و خرید و کمک به دیگران. کتاب مفید و همچنین مذهبی بخونید. ورزش و پیاده روی کنید. کارهای هنری مثل نقاشی و خطاطی و هنرهای دستی انجام بدهید
   در کل باید اونقدر مشغول و سرگرم کار و فعاالیت باشید که هم فرصت تنهاشدن و فکرکردن نداشته باشید. هم اونقدر خسته شده باشید که دیگر حالش رو نداشته باشید٬ که وقتی به رختخواب می روید سریعا بخوابید
   کار کار کار و فعالیت کنید . خیلی زیاد. تا خسته بشید. به هیچ عنوان نگذارید تنها باشید و بیکار. انسان وقتی تنها و بیکار باشه افکار مخرب به ذهنش هجوم میارند
   در این مدت خوردنیهایی که طبع گرم داارند مثل معجون٬ خرما٬ کباب٬ پسته٬ حلوا و … یا نخورید یا کمتر بخورید. سه ساعت قبل از خواب شام بخورید و پیاده روی کنید. بطوری که هنگام خواب معده خالی باشد
   ارتباطتون را با خدا بیشتر کنید. باهاش حرف بزنید ازش کمک بخواهید.نماز و قرآن بخوانید. سعی کنید حتما به مسجد بروید و تمام نمازها را در مسجد بخوانید. در فعالیتهای خیرخواهانه مساجد شرکت کنید. مثل دوختن ماسک و کمک به مستمندان و …
   شما وقتی تصمیم به ترک بگیرید و این کارها را انجام بدهید رفته رفته ارادتون قوی میشه و توانایی کنترل خودتون رو پیدا می کنید. اولش کمی سخته اما به مرور عادت می کنید و عادی میشه. توضیحات دیگر در نظرات و مطالب نوشته شده
   این سایت هم تجربش رو قرار داده
   dadashreza.com

 22. ___پسر____

  سلام من 13 سالم هست و از 11 سالگی با خود ارضایی آشنا شدم اما اولاش شاید هفته ای یکبار بود و اون هم بچه بازی یعنی ارضا نمیشدم اما بعد از یک مدتی خیلی زیاد شد این کار به حد روزی 2 تا 3 بار مخصوصا بعد از مجازی شدن مدرسه ها مامان بابام میرن سرکار و من تو اتاقم تنها هستم.واقعا دارم حس میکنم دارم کم حافظه میشم و هیچ انگیزه ای هم برای درس خوندن ندارم من قبلا درسارو خیلی راحت یاد میگرفتم و امتهان برام خیلی مهم بود اما الان دیگه نه یعنی مثلا امتهانم از 100 شدم 30 عین خیالم نبود احساس میکنم حالم داره خیلی بد میشهحوصله حرف زدن با هیچ کسی هم ندارم 2_3 بار هم خواستم ترک کنم اما بیشتر از 2 روز دوام نیوردم.من خودم دلم نمیخواد اما انگار وابستش شدم.و الان هم بنظر خودم خیلی سریع به بلوغ رسیدم چون الان توی 13 سالگیم کلی اسپرم از آلتم بعد از خود ارضایی میریز و انگار برام شده یک عادت مثلا وقتی سر کلاس آنلاین هستم نا خواسته خود ارضایی میکنم.من گوشی هم ندارم فقط یک کامپیوتر دارم.
  تورو خدا کمکم کنید روم نمیشه با مامان بابام در میون بذارم و کلا با اونا رابطه خیلی خوبی ندارم.
  ___کمکم کنید من دارم نابود میشم____

  • پشتیبان

   سلام
   ظاهرا اعتیاد پیدا کردید به این عمل٬ از آنجا که در سنین بلوغ و رشد هستید تاثیرات بدی رو بدن خواهد گذاشت و ممکنه با اختلال رشد روبرو شوید.
   هر چیزی که باعث شه این عمل را انجام دهید باید در دسترس شما نباشه و برای خودتون ممنوعش کنید. مثل موبایل و سیستم و تنهایی و …
   صبحها بروید خونه فامیل نزدیک مثل پدربزرگ تا تنها نباشید یا کسی پیش شما بیاید
   از اوونجا که موضوع خیلی مهمه و با ایندهه وو زندگی شما اارتباط داره باید حتما با فرد مورد اعتمادی موضوع رو در میان بگذارید و زیر نظر مشاور روانشناس مجرب اشنا به امور مذهبی قرار بگیرید تا در زمینه ترک کمکتان کنند و مشاوره بدهند
   بهتر است غیر مستقیم به خانواده بگویید تا کمی مراعات کنند و تنهایتان نگذارند
   مثلا ترس یا چیزی را بهانه کنید
   باید حتماا کسی بداند تا همراهی و کمکتان کند. به تنهایی ترک سخت هست
   واببستگی و اعتیاد به این کار ماند اعتیاد به هر چیز دیگر مانند عادت میشود. پس انسان هر لحظه و امکانی پیدا کند ممکن است به اینکار دست بزند. پس اابتدا باید راههایی که امکان اینکار را به شما بدهند مسدود کنید. مانند تنهایی و موبایل و …. حتی به قیمت وقفه تحصیلی. زیرا موضوع جدی و خیلی مهم است
   توصیه های دیگر که در جواب دوستان دیگر گفته شده را هم بخوانید

  • گفتم خستم بس کن.

   سلام دوست عزیز
   شماکه خیلی قبلا درست خوب بوده و الان بجای امتحان می‌نویسی امتهان مشخصه که اعتیاد پیدا کردی توبه کن و ختم قرآن بکن دلت روشن باشه به کرم خداوند

 23. سلام من گناهم آگاهم و توبه میکنم ولی بیشتر از دو یا سه هفته نمیتونم تحمل کنم اگه میشه یه راهی بدین که دائمی بشه

  • پشتیبان

   سلام

   سریعا ترک کنید و از تحمل نکردن هم نترسید. اصلا به دوام نیوردن فکر نکنید. تمرین کنید که هر بار بیشتر تحمل کنید تا روزها را از ۴ روز به ۴ هفته و بعد به ۴ ماه افزایش بدید
   با تصمیم و تمرین و ممارست میتوانید ترک کنید. کافیست به خودتان نه بگویید و هر بار که تحریک شدید به خودتان بگویید نه و یاداوری کنید که در حال ترک هستید و سریعا مشغول کار دیگری شوید
   انسان این توانایی را دارد٬ کافیست که بخواهد و اراده کند.
   زوداانزالی درمان دارویی و فکری دارد. بخشی توسط طب سنتی و گیاهان دارویی و اصلاح سبک زندگی درمان میشود. بخشی هم از طریق اصلاح فکر و روان.
   از تجربیات عملی این سایت هم بهره ببرید
   dadashreza.com

 24. سلام آیا بعد از ترک عوارضش از بین میره

 25. سلام من یه پسر ۱۶ ساله هستم که از ۱۳ سالگی خودارضایی میکنم و الان یه مدت به نظر خودم شهوتم خیلی زیاده میشه یه راهکار بدین که بتونم برای همیشه خودارضایی رو ترک کنم

  • پشتیبان

   سلام
   این کار غط و نادرست هست. یک نوع انحراف فکری جنسی هست. علاوه بر مشکلات بدنی و عوارض جسمی ٬ عوارض روحی زیادی هم دارد
   ترک کنید و دیگر انجام ندهید
   منی عصاره بدن هست که حاوی املاح و مواد مغذی و ویتامین بدن هست. هربار خارج شدن آن به منزله خروج مواد مغذی و کلسیم بدن و هدر رفتن کالری بدن. حتی اگر در اثر رابطه طبیعی باشد
   اگر دفعات تکرار خروج منی زیاد باشد به بدن آسیب جدی وارد میکند. نازایی و ناباروری هم یکی از عوارض احتماالی هست
   سریعا ترک کنید و از تحمل نکردن هم نترسید. اصلا به دوام نیوردن فکر نکنید. تمرین کنید که هر بار بیشتر تحمل کنید تا روزها را از ۴ روز به ۴ هفته و بعد به ۴ ماه افزایش بدید
   با تصمیم و تمرین و ممارست میتوانید ترک کنید. کافیست به خودتان نه بگویید و هر بار که تحریک شدید به خودتان بگویید نه و یاداوری کنید که در حال ترک هستید و سریعا مشغول کار دیگری شوید
   انسان این توانایی را دارد٬ کافیست که بخواهد و اراده کند.
   زوداانزالی درمان دارویی و فکری دارد. بخشی توسط طب سنتی و گیاهان دارویی و اصلاح سبک زندگی درمان میشود. بخشی هم از طریق اصلاح فکر و روان.
   از تجربیات عملی این سایت هم بهره ببرید
   dadashreza.com

 26. سلام ایا خودارضایی باعث لاغری میشود؟ لطفا جواب دهید

  • پشتیبان

   سلام
   مضرات و عوارض برای همه یکسان نیست
   در فردی ممکن است باعث لاغری شود . اما در فرد دیگر ممکن است باعث چاقی شود

 27. سلام من حدودن ۸ ماه دارم این کارو انجام میدم خواستم بدونم عوارض داره این هشت ماه تا الان

  • پشتیبان

   سلام
   بله داره
   اما اگر ترک کنید و دیگر انجام ندهید عوارض به مرور برطرف میشوند.

 28. سلام من 14سالمه واز 11سالگی دچار این شدم و خودمم دوست نداشتم این کار رو انجام بدم ولی یه هفته ای هست که این کار رو انجام نمیدهم فقط من برام سوال است وقتی ارضا که میشدم مایع بی رنگی در حد چند قطره بیرون میومد مشکلی برام پیش نمیاد؟
  آیا در آینده دچار مشکلی نمیشم.

  • پشتیبان

   سلام
   این عمل بد و غلط را ترک کنید و دیگر انجام ندهید
   عورض و مضرات زیادی دارد. کار غلط و نادرستی هست
   اکثر عوارض بعد از ترک بمرور برطرف میشوند

 29. سلام من سیزده سالمه و سه بار اینکارو کردم .
  ورزش هم میکنم و بار اول نمیدونستم گناه.
  باردوم با اینکه میدونستم گناه این کارو کردم.
  بعداز باردوم تصمیم گرفتم ترکش کنم ولی نهایتش ۴ روز بیشتر دووم نیاوردم.

  و سوال دیگم اینکه آیا منی تموم میشه و نمی تونم صاحب فرزند شوم؟
  و آیا مریض میشوم؟؟
  لطفا راهنماییم کنین🙏

  • پشتیبان

   سلام
   این کار غط و نادرست هست. یک نوع انحراف فکری جنسی هست. علاوه بر مشکلات بدنی و عوارض جسمی ٬ عوارض روحی زیادی هم دارد
   ترک کنید و دیگر انجام ندهید
   منی عصاره بدن هست که حاوی املاح و مواد مغذی و ویتامین بدن هست. هربار خارج شدن آن به منزله خروج مواد مغذی و کلسیم بدن و هدر رفتن کالری بدن. حتی اگر در اثر رابطه طبیعی باشد
   اگر دفعات تکرار خروج منی زیاد باشد به بدن آسیب جدی وارد میکند. نازایی و ناباروری هم یکی از عوارض احتماالی هست
   سریعا ترک کنید و از تحمل نکردن هم نترسید. اصلا به دوام نیوردن فکر نکنید. تمرین کنید که هر بار بیشتر تحمل کنید تا روزها را از ۴ روز به ۴ هفته و بعد به ۴ ماه افزایش بدید
   با تصمیم و تمرین و ممارست میتوانید ترک کنید. کافیست به خودتان نه بگویید و هر بار که تحریک شدید به خودتان بگویید نه و یاداوری کنید که در حال ترک هستید و سریعا مشغول کار دیگری شوید
   انسان این توانایی را دارد٬ کافیست که بخواهد و اراده کند.

 30. پشتیبان

  سلام
  برای غسل باید با دفتر مرجع تقلید تماس بگیرید
  باید برررسی کرد که ابتدا این عمل به چه شکل شروع شده . و آیا بعد از چندبار تکرار در خواب هم بصورت غیر ارادی انجام شده
  همین عذاب وجدان نشانه حالت خودارضایی بودن این عمل هست. منتها تفاوتهایی دارد و بدونن دخالت دست و ….با حرکت عضلات بدن انجام میشود. درد دل هم احتمالا بخاطر تحریک شدن و ارضانشدن هست
  چند ثانیه خوشی کاذب نمیارزه به عذاب وجدان بعدش و مضرات و عوارض احتمالی آن.
  به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بررسی کنند

 31. پشتیبان

  سلام
  شما چند سالتونه؟ تتحصیلاتتون چی هست؟!
  تحقیقات و نتایج علمی رو مشاهده کردید؟ با دانشمندان صحبت کردید؟ از کجا میدونید از نظر علمی ثابت شده یا نه؟
  برفرض محال از نظر علمی ثابت نشده باشه.. آیا علم بشر اونقدر پیشرفت کرده که همه چی رو بفهمه؟! پس چرا توانایی درمان یا حتی تشخیص بسیاری از مشکلات و بیماری ها رو نداره؟
  اینکه اینکار برای بدن ضرر داره قطعی و ثابت شده هست.. هر کسی هم بگه ضرری نداره یا نادان و جاهل هست یا مغرض.
  خروج آبی که سرشار از مواد مغذی و ویتامین و … هست حتی اگر براثر رابطه طبیعی هم باشه به معنی از دست دادن بخش قابل توجهی از قوت و نیروی بدن هست. حداقل ۲۰۰۰ کالری

  وقتی هم که رابطه طبیعی نباشه مغز و احساس انسان مجبور میشوند تصویرسازی کنند و بسیاری از حالاتی که برای ذهن و بدن در رابطه طبیعی رخ میده در این کار غلطط رخ نمییده٬ در نتیجه فرد هم بصورت کامل ارضا نمیشه هم ذهن و بدنش تحلیل میره. در نتیجه فردی که بارها این کار رو انجامم ددااده بدنش تحلیل رفته و بیششتر از سن واقعیش نشون میده. یعنی فرد ۴۰ سالش ههست اما بدنش شببیه انسان ۵۰ وو ۶۰ ساله هست. بعضی از مشکلاتی که در پیری پیش میاد نتیجه انجام این عمل در جوانی هست مانند لرزش دست و درد کمر و مشکلات بینایی و ضعف بدن و ناتوانی در راه رفتن. البته معنیش این نیست که هر کی کمرش درد گرفت یا هر مشکلی داشت بخاطر عوارض این عمله٬ بلکه از دست دادن قوت بدن و تحلیل رفتن آن باعث تسریع در پیدایش عوارض میکنه..
  یعنی فردی که باید در سن ۷۰ سالگی مشکلات راه رفتن و کمردرد براش پیش بیاد به واسطه این عمل و یا حتی افراط در رابطه طبیعی در سن ۴۰ یا ۵۰ سالگی این عوارض و مشکلات به سراغش میاد. یا مردی که طبق رویه معمول در ۶۰ سالگی موهاش باید ریزش پیدا میکرد به واسطه انجام این عمل غلط ریزش موهاش زودتر آغاز میشه در سن ۳۰ و ۴۰ سالگی.

  راه اصلی ازدواج و اجام رابطه طبیعی بدون استرس هست و بعد هم تقوا و پرهیزگاری.
  این راه حل هایی که ذکر شده برای ااین هسست که هم کمتر تحریک شوید هم کمتر به سمت این عمل نادرست نزدیک شوید و به مرور زمان ترک کنید.

  فردی که اعتیاد به سیگار دااره و ترک نمیکنه٬ بدنش هیچ نیازی به سیگار نداره. پس چرا حاضر نیست ترک کنه؟ برخی از دلایلش عادت و وابستگی و کنار اومدن باهاش و نداشن اراده و انگیزه برای ترک هست.
  این فرد اگر مثلا به کمپ ترک اعتیاد بره بعد ازمدتی سیگاار رو ترک میکنه و هیچ مشکلیم براش پیش نمیاد.
  پس شما هم اگر تصمیم ببگیرید و اراده داشته بباشید و روی خودتون کار کنید میتونید انجم ندید.مثل بسیاری از افرادی که مجرد و تنها نیستند و نیاز هم دارند اما مرتکب این عمل نشدند.

  شماا وقتی روزه میگیرید اگر حتی بهتریین غذا و نووشیدنی جلوتون باششه لب نمی زنید. چرا؟ چون ههم روزه هستید و اینکار را حرام و نادرست می دونید ههم میدانید که وقتی افطار شد میتونید بخورید. وضعت الان هم شبیه روزه هست. میتونید انجام بدید اما چون گناه کبییره و حرام هست و همچنین میدونید که بسیار بد هست و عوارض زیادی داره صبر می کنید ا ازدواج کنید.
  افراادی که قبل از ازدواج مرتکب اعمال ننادرست میشوند بعده ازدواج دیگر آن شور و عطش و ااشتتییاق زیاد رو ندارند٬ مثل فردی که گرسنش هست اما صبر نمییکنه تا نهار اماده بشه وو میلل کنه٬ میره کیک میخوره! در نتیجه موقع خوردن نهار اشتها نداره و زیاد نمیتونه بخوره!

  فردی هم که قبل ازدواج مرتکب عملی شده بعده ازدواج اشتیاقش کمتر خواهد بودد.
  تصمیم بگیرید و اراده کنید که دیگر این کار را انجام ندهید٬ بعد ماننند افرادی که به کمپ ترکک اعتیاد مراججعه کردند برای ترک کردن سیگار٬ شما هم برای خودتون برنامه ترک طراحی کنید و در اون مدت طبق برنامه پیش بررید. اولش کمی سخت و کند هست مانند راه افتادن قطار که ابتدا سرعتش خیلی کمه اما وقتی راه افتاد اونقدر سرعتش زیاد میششه که کسی جلودارش نیست. اگر حتی در این مسیر بارها هم شکست خوردید ناامید نشوید. ادامه بدید تا هم فواصلش زیاد بشه و به مرور زمان کاملا ترک کنید.
  تجربیات و راه حل های عملی در اینن سایت هم ذکرر شده

  dadashreza.com

  میتونید استفاده کنید.

 32. سلام . من خیلی وقته که میخوام ترکش کنم ولی فک اینکه دیگه این اخرین باره ولم نمیکنه زیاد در مورد عوارض خود ارضایی خوندم ولی رو تاثیر نداشته تنبیه هایی رو هم گذاشتم ولی بعد از ۲۰ یا ۳۰ روز حاضرم تنبه بشم ولی انجام بدم و نماز و قران ابن چیزا نمیخونم چون حس میکنم وقت گیره دوستام هم تلاش میکنن کع من ترک کنم وای نشدنیه

  • پشتیبان

   سلام
   فعلا اگر حتی فاصله رو کمترر کنید برد کردید.. ۳۰ روز را بکنید ۳۵ یا ۴۰ روز و بعد ۴۵ و ۵۰ روز . به همین ترتیب آرام آرام جلو بروید تا انشالله بمرور ترک کنید.
   چون موضوع بیشتر ذهنی و روانی و عادت هست٬ ترک بصورت یک دفعه سخت تره. باید آرام جلو بروید تا ذهن کمتر مقاومت کنه .
   نشدن برای انسان معنا نداره. انسان اگر بخواد و اراده کنه هر کاری رو میتونه انجاام بده. الان من به شما بگم تا سر خیابون با سرعت زیاد بدو برو٬ شما با من بحث میکنی که حال و حوصله ندارم یا وقت ندارم یا پام درد میکنه اما اگر گرگی دنبالت کنه بدو لحظه ای فکر و بهاانه گرفتن با آخرین سرعت میدویی. جوری که خیابانها را پشت سر میذاری و کسیی هم به گرد پات نمیرسه! چرا؟
   چون مجبوری و میترسی برای جونت. پای جان در وسطه.

   اینم فرق زیادی نداره. الان هم باید هم از عوارضش بترسی هم از خشم خدا .
   تا وقتیم ضرر رو حس نکنی شاید خودت رو مجبور نکنی به ترک.
   تنبیه ها رو سختتر کن جوری که از فکرشم حالت بد بشه! مثلا تمیز کردن فاضلاب و دستشویی و هر چیزیی که ازش متنفری را بری خودت تنبیه قرار بده
   .
   ابتدا بااید فاصله ها بمرور بیشتر بشه و بعد هم ترک کامل.
   ضمنا شما روزانه ساعتها وقتت رو صرف کارهای بیهوده مثل موبایل و تلویزیون و … ممیکنی اما ۵ دقیقه نماز خوندن وقت گیره؟!
   نماز هم صحبت با خداست هم تشکر و شکرگذاری بابت نعماتی که با ما داده که اگر بخواهیم بشماریم ماهها میگذره
   باعث آرامش روح و جسم میشه و مقاومتت رو بیشتر میکنه. بازدارنده هست در برابر همین کار.
   و یا قرآن رو هرموقع وقت آزاد داشتی میتونی بخونی. وقت بهونه هست

 33. سلام
  من یه پسر ۱۷ ساله هستم
  از ۱۳ سالگی اینکارو انجام میدادم
  ولی دو سال هست که روش خود ارضاییمو عوض کردم
  یعنی درهنگام خودارضایی تا میخوام ارضا بشم دیگه ادامه نمیدم و یا تا میخوام ارضا بشم یه فشاری به ماهیچه پاهام میارم و ارضا نمیشم و تخلیه نمیشم،،، آیا این روش خودارضایی ضرر داره؟

  • پشتیبان

   سلام ممنون
   اما فایده ای نداره! به هیچ عنوان امکان ذخیره کردن ندارد. هر تغییری انجام بدهیم بخواهیم سیو کنیم میگه اکانت پرمیوم بخر. با وجود اینکه مثلا کرک شده! مخصوصا بخش پی دی اف
   برای اطمینان و تست دوباره حذف و نصب کردم و فایل در پوشه کرک رو در مکان مورد نظر کپی کردم. حتی ویندوز جدید نصب کردم و مراحل رو دوباره انجام دادم اما باز فرقی نکرد

   عکستو دیدم
   دیدم فرشته جذابی

   سلام
   بله کلا این عمل غلط و نادرست و گناه کبیره قطعا ضررداره. حالا به هر شکلی که باشه
   ممکنه ضررهای مربوط به خروج آب در این شکل کمتر باشه که همین موردم ثابت شده نیست. اما احتمال مشکلات پروستات و مثانه و مشکلات گوارشی و ادراری بالاست
   باعث بزرگی و التهاب پروستات میشود که همین مورد مشکلات زیادی به وجود میاورد. همینطور ممکن است ریزش مو را سریعتر کند
   چون در سنین رشد هم هستید ممکنه برروی رشدتان تاثیر بدی بذاره
   به هیچ عنوان به هیچ شکلی انجام ندهید . سریعا بمرور ترک کنید
   سبک زندگی را تغییر بدهید که کمتر تحریک شوید و هر وقت هم تحریک شدید خیلی سریع وضعیتتان را تغییر دهید یا مشغول کار دیگری شوید تا اون حالت تحریک از بین بره و کم بشه

 34. ♥♥♥♥♥♥

  سلام من پسرم وکناره های الت تناسلی ام بسیار خوارش آزاردهنده ای داره لطفاراهنماییم کنید

  • پشتیبان

   سلام
   به پزشک متخصص اورولوژی(کلیه و مجاری ادرار) مراجعه کنید تا بررسی کنند علت را تشخیص دهند و درمان کنند

   • سلام
    من پنج سال هست این کار رو انجام میدم عوارض ناشی از ریزش مو . کم شدن بینایی.خارش .درد استخوان و خیلی چیز های دیگه هم دارم چند بار هم میخواستم ترک کنم و از گوشی هوشمند و… استفاده نکردم اما نشد
    لطفا کمکم کنید حالم خیلی بده دارم ناامید میشم
    ترو خدا کمکم کنید
    دلم میخواد تو این دنیا نباشم اصلا وجود نداشته باشم

    • پشتیبان

     سلام
     به توضیحاتی که گفتم عمل کنید
     مشکلی نیست. همه چیز چاره داره اگر انسان بخواد. اراده و همت میخواد
     بمرور که ترک کردید عوارض هم برطرف خواهند شد

 35. سلام
  من خیلی وقته که این کار زشت را انجام میدم فکر کنم نزدیک 5سال باشد
  اولین بار کلاس سوم بودم که این کار را با دیدن فیلم در یکی از گوشی های فامیل دیدم و از ان موقع تا الان که کلاس نهم هستم انجام میدم چند بارم میخواستم ترک کنم و تبه کردم ولی بعد از دو.سه هفته بازم به سمت این کار رفتم
  آخرین باری که میخواستم ترک کنم و موفق نشدم بعد از دو هفته دست به این کار زدم حتی از وسایل مثل گوشی هوشمند.کامپیوتر و تنهایی در خانه دور بودم ولی در خواب .خواب این عمل زشت را دیدم و بازم به این کار برگشتم من از این کار خیلی بدم میاد دیگه میشه گفت که نا امید شدم و عوارض هایی مانند ریزش مو .درد گرفتن استخوان های بدن.اسیب دیدن چشم.کم شدن حافظه و… رو دارم خیلی استرس دارم و من دوست دارم تو آینده تشکیل خانواده بدم اما تمام ارزو هایی که داشتم بر باد رفت و دلم میخواد اصلا تو این دنیا نباشم و بمیرم من این عوارض هارو که دارم حتی میترسم به خانوادم بگم فکر میکنم که انها میفهمند و ابرویم ور فامیل میرود حتی من کلاس سوم رتبه 1درتهران و ارمون های قلمچی اوردن و درس خواندن برایم خیلی مهم بود و شاگرد زرنگ کلاسمون بودم اما نزدیک سه سال هست که اصلا به فکر درس و مشق نیستم یادم میاد کلاس ششم در درس علوم نوزده شدم و من بخاطر همین گریه میکردم که چرا من بیست نشدم ولی الان که کلاس نهم هستم حتی اگر در امتحانات هفت بشوم عین خیالم نیست و واسم هیچ مشکلی ندارد میترسم بخاطر همین کار نتونم اون شقلی رو که تو بچهگی واسش رویا پردازی میکردم و جزو مهم ترین هدف های زندگیم میدونم نتونم بهش برسم و اینده ای بد واسه خودم رقم بزنم
  لطفا کمکم کنید
  تروخدا
  تروقرآن
  خیلی استرس دارم
  بین این همه ادم که این مشکل رو داشتن من بدترینشون بودم و بخاطر همین ناامیدم
  تروخدا کمکم کنید

 36. سلام دوستان خیلی دوست داشتم یه تجربرو باهاتون به اشتراک بزارم شاید کمکتون کنه من قبلا وقتی 12سالم بود شروع به خود ارضایی کردم بدونه اینکه حتی بدونم چیه بعدا که ازدواج کردم خیلی ضربه بدی خودم دیگه همسرم نمیتونست ارضام کنه مگر اینکه بعد رابطه خود ارضایی میکردم چون لذت سکس با خودارضایی فرق داشت و کلیی مشکلات دیگه لطفا از همین فردا خودتونو وارد جمع های شروغ کنید تا نتوید کاری کنید واقعا نابودیه

 37. سلام من یه پسر ۱۳ ساله هستم و از ۱۱ سالگی خودارضایی می کنم ولی خودم اصلا نمی خوام.چند تا سوال داشتم:
  ۱:من هوش بالایی دارم و مساله حل کردن برام سخت نیست و تا به حال تو این ۲ سال برام از لحاظ عقلانی مشکلی پیش نیومده،ممکنه رو هوشم تاثیر منفی بزاره؟
  ۲:من هر وقت خودم رو می بینم رو می بینم حالت نعوظ بهم دست می ده و خودم تلاش می کنم بدن لخت خودم رو نبینم
  ۳:از لحاظ جسمی هم مشکلی پیدا نکردم مثلا لاغر نشدم(نمی دونم از وزنم کاملا راضی ام) ولی بعضی وقتا که تصاویر خیلی تحریک کننده می بینم بدون اینکه حتی خودم به بدنم دست بزنم یه مایع بی رنگ اندازه یه قطره آلتم می ریزه بیرون و می خواستم بدونم که دقیقا این مایع بی رنگ چی هست و چطور کاری کنم که ترشح نشه؟
  همچنین یه راه برای ترک کردن می خوام چون از طرفی لذت بردن دوست دارم و از طرف دیگه می خوام پاک باشم
  مثلا الان زمان خودارضاییم رو از ۲ روز درمیان یه ۱ هفته درمیان رسوندم ولی چون معمولا خودم تو خونه تنها هستم و فضای خصوصی همیشه دارم عادت دارم لباسم رو در می آورم و‌…
  چون سید هستم و احساس می کنم بیش از اندازه کارم گناهه.
  لطفا کمکم کنید ترک کنم
  واقعا ممنون می شم

  • پشتیبان

   سلام
   قطعا بر روی هوش و حافظه تاثیر زییادی میذاره. نمونش در افراد دیگر هست که حوصله درس خوندن نداارند و زود هم فراموش می کنند.
   اولا سن شما برای این کار زود بوده٬ یعنی وقتی هنوز به سن بلوغ نرسیدین شروع کردید پس قطعا در رشد و اختلال رشد تاثیر داره.
   بعضی از عوارض الان در ظاهرتون مشخصه اما چون عادت کردید متوجه نمیشوید. عوارض اصلی بعد از سن رشد و ۲۰ و ۲۵ سالگی بیشتر أشکار میشوند. الان نوجوان هستید و بدن قدرتش بیشتره٬ وقتی پا به سن بذارید باید با ضعف و عوارض دست و پنجه نرم کنید.ضعف کمر مشکلات زیادی میاره از جمله مشکل در نعوظ و مشکل در نگه داشتن ادرار و گاز معده و تکرر ادرار و زودارضایی و …

   اما اینکه تونستید فاصله رو بیشتر کنید نشانه خبلی خوبیه٬ با همین دستت فرمان برید جلو٬ فاصله رو بکنید ۱۰ روز بعد ۱۵ روز بعد یک ماه و … تا بمرور عادت کنید باا شرایط جدید و کلا ترک کنید.
   طبع شما احتمالا گرم هست پس بهتر خوردنی های با طبع گرم و موز و خرماا و معجون و پسته و … کمتر بخورید و فست فود هم اصلا نخورید. بیشتر خوردنی با طببع سرد بخورید.
   یکی از راهها مالیدن سرکه به زیر شکم هست. توضیحات کاملش در نت هست سرچ کنید.اون مایع هم یا بخاطر تحریک هست که موردی نداره
   یا بخاط عوارض این کار غلط هست٬ که هم آستانه تحریکتون بالا رفته و هم بدون اختیار آب ازتون خارج مییشه٬ که این خطرناک هست هر چه زودتر باید ترک کنید و دیگر انجام ندهید.

   به خودتون بگید لذت کاذب لحظه ای میارزه به محروم شدن از لذت واقعی در آینده و دست و پنجه نرم کردن با ضعف و عوارض و مشکلات زیاد در آینده؟!!

   تنها بودن سم هست٬ تا جایی که میتونید باید فرار کنید از تنهایی و بیکاری. تمام تلاشتوون رو بکنید تنها نباشید. و هنگامی هم که مدارس تعطیله داشتن و بودن با گوشی و سیستم و لپپتاب ممنوعه. هر وسیله ای که در این مدت باعث تحریک بشه ممنوعه و نباید نگاه کنید.
   فعلا این کارها را انجام دهید هر مشکل و سوالی داشتید پرسید از تجربیات ددادش رضا در این سایت هم استفاده کنید.
   dadashreza.com
   تا فرصت هست ترک کنید.

 38. سلام من 5ساله که خودارضایی میکنم وهمش توخونه ام و تنهام دوستان زیادی هم ندارم که خونه نمونم بهترین راه چیه

  بنظرتون. ممنون میشم اگه کمکم کنید

  • پشتیبان

   سلام
   لازم نیست حتما با دوست باشید. تنها برید پارک یا کتابخانه و باشگاه و اموزشگاه و …
   به مسجد محل برید بهشون کمک کنید برای دوختن ماسک و کمک به مستمنندان و ..
   وقتی هم که مدرسه ندارید گوشی را واگذار کنید تا نتوند به گوشی و سیستم دسترسی داشته باشید
   وقتی هم خانه هستید نباید بیکار بمونید. برای خودتون کار بتراشید. به کارهایی که علاقه دارید بپردازید مثل وررزشی هنری فرهنگی صنعتی و …
   کارهای خانه را انجام بدید و …
   الان که ایام کرونایی هست به دیگران کمک کنید . مثلا خریدهای فامیل و همسایه را براشون انجام بدید مخصوصا سالمندان.. هم حوصلتون سر نمیره و بیکار نمی مونید وو لذت میبرید هم دعا و احترام دیگران پشت سرتونه
   کار اونقدر زیاده که بخواهید انجام بدید وقت کم میارید.
   هم انرژیتون مصرف میشه هم تنها تو خونه نمی مونید هم بیکار نمی مونید که افکار منفی بهتون هجوم بیاره هم لذت میبرید و..
   توضیحات دیگر رو درسایت و در جواب دیگر دوستان نوشتم بخونید
   سنتون ررو بدونم بهتر میتونم راهنمایی کنم

 39. پشتیبان

  مهم این هست که از مضر و غلط بودن کارتون آگاه شوید٬ و با امید و نگاه به آینده بمرور این کار زشت و حرام را ترک کنید و دیگر انجام ندهید.

 40. سلام من پسرم الان 15 سالمه و از 13 سالگی این عمل بد رو شروع کردم وقتی 13 سالم بود و الان که 15 سالمه هنوزم اینکارو هفته ای یکی دو بار انجام میدم.

  ممنون میشم بتونید کمکم کنید💜

  • پشتیبان

   سلام
   اگر واقعا بخواهید میتوانید ترک کنید. کافیه که بخواهید و اراده کنید.
   از اونجا که این عمل زشت اراده را ضعیف می کند پس باید اراده را قوی کنید و در تصمیم به ترک کردن جدی باشید شک و شبهه نداشته باشید
   چون به این کار غلط اعتیاد و عادت پیدا کرده اید ترک یکباره سخت هست٬ ابتدا باید فاصله ها را بیشتر کنید که جسم و روح به شرایط جدید عادت کنند.
   باید شرایط خودتان را شبیه معتادی که کمپ ترک اعتیاد می رود فرض کنید.
   بباید در ااتاقی که تننها هستید از ابتدا به هیچ عنوان قدم نگذارید. حمام خیلی دیر به دیر بروید و سریع بیرون بیایید( بهتر هست به حمام عمومی بروید).
   در این مدت ترک داشتن و دسترسی به موبایل و سی دی و فیلم و هر چیزی که باعث تحریک شود ممنوع هست.
   در دوره ترک بهتر هست خوردنیهایی که طبع گرم دارند مصرف نشوند یا کمتر مصرف شوند.
   تنهایی و بیکاری در این دوره برای شما سم هست٬ به هیچ عنوان نباید تنها و بیکار بمانید.
   بقیه توصیه ها در مطالب سایت و نظرات هست. این سایت
   dadashreza.com
   هم تجربیاتش را به اشتراک گذذاشته است.

 41. سلام ببخشید ماه ی یک بار خودارضایی کردن مشکل داره
  ممنون میشم جواب بدین

  • پشتیبان

   سلام
   حتی یکبار در کل هم مشکل داره.
   همین که اینجوری گفتید یعنی اینکه ممکنه عادت کنید اعتیاد پیدا کنید. که ممکنه بیشتر هم بشه.
   شما اگر یک بار هم دستت رو در آتش بذاری درد و مشکل و عوارض داره.
   پس هیچوقت فکر هم بهش نکن.

 42. سلام به همه ، دوستان من دیروز با یه سایتی اشنا شدم که خیلی روش های جالبی برای ترک ومدیرت خودارضایی میده روش هایی که هم روی ضمیر ناخودآگاه وهم روی جسم وروح ادم کار میکنه تا بتونید ترک کنید ….
  با اجازه مدیر سایت لینکشو میفرستم (باور کنید نیتم تبلیغ ویا …نیس نیتم فقط کمک به جوون هاست چون خودم قبلا دچار همین درد بودم ومی دونم چه مشکل یزرگی هس ) ایننم لینکش https://vrgl.ir/dXuKv

 43. سلام من یک پسر ۲۲ ساله هستم اسمم دیمیتری هست
  من توی روسیه متولد شدم شاید باور نکنید و بپرسید اگه روسم فارسی چجوری بلدم.پدر بزرگ من توی ایران زندگی میکنه یعنی ایرانی هستش برای همون من فارسی بلدم من این چیزی که میخوام بگم به ۵سال پیش ربط داره.

  برادرم میخایلف که دکتر بود بدون اینکه دعوام کنن راه حل برام گذاشتن.

  و بامن نشستن و حرف زدن. و همیشه باهام بودن و تنهام
  نزاشتن من بعد اونم یه مدت انجام دادم ولی بعدش اومدن نشستن‌میشم و گفتن که اون کار رو پیش اونا انجام دادم.

  بعد از ۵ ماه ترک کردم هنوزم برادرام که جونم رو براشون میدم پیش من هستن و من رو تنها نمیزان و تو همه چی پشتمن.

  من الان دانشگاه چشم پزشکی کراسنویارسک هستم و درس میخونم شما میتونید ترک کنید دوستان به خودتون اعتماد کنید و به خدا توکل کنید

 44. ممنون که پشت مردمین ممنون

 45. بنده خدا

  سلام
  با این توضیحات شما خودارضایی عوارض داره قبول
  اما مگه خودارضایی چه فرقی با احتلام در خواب و آمیزش جنسی داره که شما گفتید احتلام نعمت خدا هست و لازمه اما خودارضایی عوارض داره
  تا اونجایی که میدونم همه ی اینا خروج منی از بدنه
  اگه ممکنه در این رابطه هم توضیح بدید

  • پشتیبان

   سلام
   در احتلام فرد دخالتی نداره٬ صرفا مانند سوپاپ اطمینان مایعی که در کیسه جمع شده خارج میشه. این طبیعی و نرمال هست.
   اما در خودارضایی فرد به لحاظ فکری حسی ذهنی درگیر میشه و ممکنه خیالپردازی هم بکنه٬ به لحاظ جسمی هم فعالیتی میکنه تا به خیال خودش ارضا و خالی بشه٬ همه اینها فشار وحشتناکی به روح و ذهن و جسم وارد می کنند٬ و چون طبیعی نیست باعث مشکلات و عوارض برای فرد میشود. ارضای کامل هم صورت نمیگیرد و بالعکس باعث عذاب وجدان و ناراحتی فرد هم میشود!
   چون فرد تنهاست٬ پس نمیتواند با همسرش رابطه داشته باشد٬ مجبور است برای خود چیزی ترسیم و تصور کند و خود فرد خودش را ارضا کند! که این برخلاف فیزیولوژی و طبیعت انسان است.
   اما در رابطه طبیعی با همسر٬ فرد هم ارضا میشود و هم پس از آن حال خوب و احساس سبکی پیدا میکند.
   هر چیزی که طبیعی نباشد و از حالت اصلی خود انحراف پیدا کند به فررد ضرر می رساند.
   شما زنان و مردان متاهلی که رابطه طبیعی دارند را ببینید٬ به لحاظ جسمی و روحی سالم و سرحالند. اما افرادی که این عمل نادرست را انجام میدهند به لحاظ جسمی و روحی مشکلاتی برای خود ایجاد کردند٬ لاغر٬ چروکیده٬ ضعیف و …

   • پشتیبان

    سلام
    دیگر قصاص قبل از جنایت هم به این شکل درست نیست٬ اینکه بخاطر اینکه فکر کنید در آینده ممکنه دچار عوارضی شوید٬ به خودتون آسیب بزنید و زندگی را بر خودتون حروم کنید کاملا غلط هست. مطالب برای این گفته شده که آگاه شوید٬ و گرنه اینکه به خودتون آسیب بزنید و زندگیتون را هم تلخ کنید که میشه شبیه همون عوارض! خوشبختانه شما زیاد مرتکب این عمل نشدید پس عوارض جدی نخواهد داشت٬ اون مقدار کم هم اگر برفرض باشه ٬ بعد از ترک بمرور از بین خواهد رفت. پس نگرانیتون بیمورد هست.
    اینکه میدونید کار غلطی هست و درصدد ترکش هستید خیلی خوب هست. سن شما سن بلوغ هست٬ یعنی الان بمب انرژی هستید٬ به همین سبب بدنتون نیاز داره و شهوت غالب میشه و نمیتونید بعد از یک هفته تحمل کنید.انرژی بدن زیاد هست.
    راهکار تخلیه هم این هست که به دست خودتون انجام نشه٬ یعنی شما اینکار را انجام ندهید٬ بگذارید در خواب بصورت طبیعی محتلم و تخلیه شوید. در این یک هفته و دو هفته ببینید میتونید جایی برید که تنها نشین٬ یعنی حتی اگر هم خواستین کاری بکنید نتونید٬ اگر اینکار را بکنید عالی هست. تنهایی مثل سم میمونه.
    در این دو هفته هم مواد غذایی با طبع گرم مثل خرما٬ زیتون٬ موز٬ معجون٬ کباب٬ پسته٬ کنجد و …. نخورید. بدونید اگر این چند هفته را تحمل کنید یا ممیتونید بصورت کامل ترک کنید یا اینکه ترک آسانتر میشه. در سن شما به سبب نیازه زیاد ترک یک دفعه ای سخت هست. پس نه ناراحت شوید و نه ناامید. حتما میتوانید ترک کنید٬ اما تلاش و صبر و تحمل نیاز داره٬ ببمرور حتما میتونید ترک کنید.
    نماز رو هرروز بخوانید٬ و سعی کنید نماز را حتما در اول وقت بخوانید٬ آثارش فوق العاده هست. قران بخوانید٬ ارتباطتتون را با خدا قویتر کنید٬ ازش کمک بخواهید٬ هرروز و هر لحظه باهاش حرف بزنید و دعا کنید. حتما کمکتون خواهد کرد٬ خداوند دوست داره زیاد باهاش حرف بزنیم و ازش کمک بخواهیم٬ به شما قول میدهم اگر عاشق خدا شوی٬ خداوند عاشقت خواهد شد٬ اونوقت ناممکن ها را برایت ممکن میکنه. پس برو به سمت خدا
    سایت dadashreza.com
    هم مطالب و راهکارهای مفیدی قرارداده.
    حتما موفق خواهید شد.

    • پشتیبان

     سلام
     مطالبی که در سایت هست بخوانید در بخش نظرات هم توضیحات را دادم. در سایتهای دیگر و در سایت
     dadashreza.com
     مطالب کاملی هست. هر جدا سوال و مشکل داشتید بپرسید.
     مهمترین چیز ارااده و تصمیم قطعی هست و تنها نموندن و قوی کردن ارتباطتون با خداوند و طلب کمک و یاری از خداوند.
     باید یاد بگیرید به نفستون بگید نه!
     هر وقت تحریک و وسوسه کرد گفتم انجامش بده باید محکم بگویید نه انجام نمیدم!
     نفس دوباره شروع به وسوسه میکنه و پا پس نمیکشه باید اونقدر محکم چند بار تکرار کنید تا کلا بیخیال بشه. برای مثال نفس نمی آید شما را وسوسه کند که خلاف بزرگی انجام دهید٬ چرا که میداند حتی به آن فکر هم نمی کنید. پس باید اونقدر این نه گفتن را تکرار کنید تا ملکه ذهنتون بشه و عادت کنید. در اینصورت نفس از شما ناامید میشه.
     تقوا و پرهیزگاری همین هست. یعنی حتی اگرر شرایط هم فراههم بود دست به خطا نزنیم٬ مانند یوسف پیامبر (ع) . ممکنه اولش سخت باشه و چند بار هم شکست بخورید اما وقتی بارها تکرارشش کنید دیگر عادت می کنید براتون عادی میشه و راحت میتوانید خودتان را کنترل کنید. مثل افراد دیگری که این عمل را انجام نمیدن.

 46. پشتیبان

  سلام
  متاسفانه کارتون ۱۰۰درصد غلط هست.
  بنده به نوجوانان توصیه میکنم خودارضایی نکنند و اون مقداری که نیازه بدن هست بطور طبیعی در خواب خارج خواهد شد. بعد شما اینکاره نادرست را می کنید تا محتلم نشوید؟!
  احتلام کاملا طبیعی هست٬ نیازه بدن هست ضرر و عوارض هم نداره٬ ماندد سوپاپ اطمینان هست ٬ اما خودارضایی هم غیر طبیعی هست هم ضرر و عوارض داره.
  نیاز نیست خودارضایی و کاری بکنید ٬ برعکس به خودتانن ضرر میرسانید با این کار. اگر بدن نیاز به تخلیه شدن داشته باشه در خواب بصورت طبیعی تخلیه میشه.
  ازدواجم که راهکار اصلی هست.

 47. پشتیبان

  سلام
  مطالبی که در سایت هست بخوانید در بخش نظرات هم توضیحات را دادم. در سایتهای دیگر و در سایت
  dadashreza.com
  مطالب کاملی هست. هر جدا سوال و مشکل داشتید بپرسید.
  مهمترین چیز ارااده و تصمیم قطعی هست و تنها نموندن و قوی کردن ارتباطتون با خداوند و طلب کمک و یاری از خداوند.

 48. ترو خدا یه راه حلی به من بدید
  دارم دیوونه میشم 😭😭
  درسم ضعیف شده
  افسرده شدم
  و دیگه حس حال هر کاری رو ندارم

  • پشتیبان

   سلام
   مطالبی که در سایت هست بخوانید در بخش نظرات هم توضیحات را دادم. در سایتهای دیگر و در سایت
   dadashreza.com
   مطالب کاملی هست. هر جدا سوال و مشکل داشتید بپرسید.
   مهمترین چیز ارااده و تصمیم قطعی هست و تنها نموندن و قوی کردن ارتباطتون با خداوند و طلب کمک و یاری از خداوند.
   باید یاد بگیرید به نفستون بگید نه!
   هر وقت تحریک و وسوسه کرد گفتم انجامش بده باید محکم بگویید نه انجام نمیدم!
   نفس دوباره شروع به وسوسه میکنه و پا پس نمیکشه باید اونقدر محکم چند بار تکرار کنید تا کلا بیخیال بشه. برای مثال نفس نمی آید شما را وسوسه کند که خلاف بزرگی انجام دهید٬ چرا که میداند حتی به آن فکر هم نمی کنید. پس باید اونقدر این نه گفتن را تکرار کنید تا ملکه ذهنتون بشه و عادت کنید. در اینصورت نفس از شما ناامید میشه.
   تقوا و پرهیزگاری همین هست. یعنی حتی اگرر شرایط هم فراههم بود دست به خطا نزنیم٬ مانند یوسف پیامبر (ع) . ممکنه اولش سخت باشه و چند بار هم شکست بخورید اما وقتی بارها تکرارشش کنید دیگر عادت می کنید براتون عادی میشه و راحت میتوانید خودتان را کنترل کنید. مثل افراد دیگری که این عمل را انجام نمیدن.

 49. سلام لطفا جواب بدین برام خیلی مهمه خواهش میکنم

  ترک خودارضایی بعداز چند سال، دوباره ذهن قوی می‌شود؟ یا مفاصل همام مفاصل قبلی میشود؟

  • پشتیبان

   سلام
   حتما ترک کنید. بعد از ترک بمرور عوارض از بین میرود و مثل قبل خواهید شد.

 50. سلام من موافق این صحبتم
  چون دقیقا منم ماهی یکبار بودم بعد اعتیاد پیدا کردم
  الان سر در گمم
  و…

  • پشتیبان

   سلام
   حتی اگر اعتیاد شدید هم باشه باز هم میشه ترک کرد.
   فقط کمی اراده و صبر و تلاش میخواد. کافیه فقط بخواهید. از خدا کمک بخواهید و شروع کنید …

 51. ببخشید من چند وقتیه ریزش مو گرفتم و بیشتر از ماهی یبار انجام نمیدم،چکاپ کامل و آزمایشهای مخصوص رو هم دادم ولی همه چی نرمال بوده آزمایش هورمونی هم دادم و نرمال بوده،ولی هنوزم شک دارم که دلیلش میتونه این باشه یانه؟؟

  • پشتیبان

   سلام بله یکی از عوارضش ریزش مو هست که در اکثر افراد بروز پیدا میکنه همچنین مشکلات پروستات و التهاب و بزرگی پروستات.
   بهتره ترک کنید تا سرعت ریزش بیشتر نشه

 52. سلام من یه پسر ۱۳ سالم این خود ارضایی موقعی که ۱۲ سالم بود اومد تو سرم الان ۱۳ سالمه هی ۴ روز ترک میکنم دووم نمیارم یبار ۶ روز ترک میکنم دوباره اینکارو میکنم نمیدونم کاری کنم این بلا سرم نیاد هی توبه میکنم دوباره شکسته میشه نمیدونم چیکار کنم چون فوتبالیست هم هستم میدونم خیلی ضرر داره ولی دست خودم نیست

  • پشتیبان

   سلام
   ترک می کنید اما وقتی نیاز پیدا می کنید میرید سمتش چون عادت کردی و مغز و ناخوداگاهتون یاد گرفته که برای تخلیه شدن این کار رو بکنه. باید عادت رو تغییر بدید اونم زیر نظر روانشناس یا روانپزشک با تجربه٬ که اعتقاد داشته باشه این کار براتون ضرر داره٬ تمرین میخواد٬ اولش سخته اما شدنیه. شما در طول روز ساعتها تمرین فوتبال می کنید و خسته میشی اما دوست داری٬ اینم تا حدودی شبیه هست٬ باید با علاقه نه گفتن به خودت را تمرین کنی٬ تمرین کنی که هر وقت تحریک شدی سریع حالتت رو تغییر بدی و بی دنبال کاری یا ورزش٬ چندین بار که انجام بدی ملکه ذهنت میشه اونوقت هروقت تحریک شدی خوده مغز تشویقت میکنه که بند بشی بری ورزش کنی.

   وقتی تحریک شدید نباید تنها و بیکار باشید. برید ورزش کنید اون حس کمتر میشه٬ بعد در خواب تخلیه ای صورت میگیره که باعث میشه نیاز و عطش کمتر بشه.

 53. شامپو مخصوص واژن هست داروخونه هم
  دارن

 54. پشتیبان

  سلام
  اون کسی که به شما گفته این کار کثیف غیرطبیعی و غلط را انجام بدهید یا نادان بوده یا با شما دشمنی داشته. با کار غیرطبیعی نه تنها به رشد خود صدمه می زنید بلکه مبتلا به انواع و اقسام مشکلات وو عوارض خواهید شد که بخشی از نمونه هاش در نظرات کاربران موجوده٬ و همینطور اکثر افراد به این کار غلط اعتیاد پیدا می کنند. عدم رشد صحیح بدن فقط یکی از عوارضش هست. به همین علت هم جزو گناهان کبیره هست و باعث خشم خداوند میشود.
  اصولا هر چیزی که باعث صدمه به انسان و دیگران شود از نظر خداوند گناه و حرام هست٬ مثل همین کار غلط که باعث آسیبهای مختلفی میشه که دیرانزالی و زودانزالی و مبتلاشدن به انواع بیماریها از جمله عواقبش هست.
  برای رشد قد باید تغذیه صحیح داشته باشید و ورزش کنید مثل والیبال که تاثیر زیادی در بلندی قد دارد.

 55. سوال من کو ؟

 56. سلام خسته نباشید
  اگر کسی خود ارضایی رو ترک کنه
  عوارض خودارضایی رفع میشه و برنمیگرده؟

 57. علیرضا

  سلام من ۱۳ سالمه و هر روز خود ارضایی می کنم چطور ترکش کنم

  • پشتیبان

   سلام
   در مطالب سایت و نظرات توضیح داده شده
   این سایت هم مفید هست
   dadashreza.com
   این اعتیاد هست، پس باید تصمیم قطعی بگیرید و محکم عمل کنید. در دوره ترک نباید به وسایلی مانند موبایل و … که ممکنه باعث تحریک شما بشه دسترسی داشته باشید، مواد غذایی با طبع گرم مثل معجون، موز،خرما،گردو و پسته،کباب و حلوا و … کمتر بخورید.
   این رو بدونید که اگر این کار غلط را دیگر انجام ندهید مشکلی براتون پیش نمیاد و اگر لازم در خواب محتلم و تخلیه خواهید شد.
   هنگامی که تحریک شدید نباید ساکن بمونید، سریعا وضعیت را تغییر بدهید، بیرون بروید و بدوید
   تا وقتی خسته و خواب آلود نشدید به رختخواب نروید
   انسان وقتی بیکار باشه یا رویاپردازی کنه فکرهای خطا به سراغش میاد، نباید بیکار بمونید. همیشه باید مشغول کاری باشید
   با نفس مبارزه کنید، نه گفتن به نفس خودتون رو تمرین کنید، در برابر وسوسه های شیطان و نفس مقاومت کنید

 58. سلام من دوازده سالمه و از 8 سالگی خود ارضایی انجام میدادم. اون موقع نمیدونستم چیه ولی وقتی10 سالم شد فهمیدم. الان هم هنوز انجام میدم میخوام ترک کنم ولی نمیتونم مغزم سمت خیلی چیز های بد میره و تحریک میشه وقتی خونه تنها میشم اینکار رو زیاد انجام میدم. یعنی روزی دوبار انجام میدم. جوری که اختیارم دست خودم نیست. همش بهونه میارم که مامانم از خونه بره بیرون و من خود ارضایی کنم چند بار هم ترک کردم ولی دوباره انجامش دادم. چیکار کنم

  • پشتیبان

   سلام
   لطفا مطالب و نظراتو کامل بخونید مفصل توضیح داده شده
   فقط توجه باشید که اعتیاد به این کار روی مغز تاثیر زیادی میذاره. پس هم باید جدی بگیرید و تلاش کنید و هم سریع ناامید نشوید تا آخر ادامه بدهید
   از فکر کردن به عوارضش غافل نشوید . این بازدارنده هست. به این فکر کنید که واژن زشت و تیره خواهد شد. در رابطه واقعی ممکنه به مشکل بخورید. مشکلات ادراری و روانی و افسردگی و ….

 59. سلام من یازده ساله ازدواج کردم از اول شوهرمو دوست نداشتم و به اجبارخانواده قبول کردم ۱۶سالم بود هنوزم دوستش ندارم و پای آبروم هم وسطه به هیچ عنوان شرایط طلاق ندارم به نظرتون باید چیکار کنم خیلی کلافه ام خستم از زندگی این مدلی

  • پشتیبان

   سلام ایمیلی به ادرس ایمیلی که ثبت کردید ارسال شد
   پاسخ بدهید

 60. سلام من تا الان نمیدونستم انقد این کار عوارض داره و الان تصمیم گرفتم واسه همیشه بزارمش کنار ۱۴۰۱/۷/۳۰

  • پشتیبان

   سلام حتما انشالله موفق خواهید شد
   به امید شنیدن خبر ترک کردن کامل از شما

 61. محمدرضا

  سلام من ۱۸ سالمه سال آخر دبیرستان هستم و تازه ی معلم اومد سر کلاس درباره اون موضوع توضیح داد و من متوجه شدم و بیشتر تحقیق کردم و متوجه شدم تمام علائم که بالا گفته شده رو دارم متاسفانه ریزش مو و … حالا فهمیدم که دلیلش چیه اگه روشی هست که در طی ترک این گناه حافظه بهتر بیشرت کنه و سریع تر بهبود پیدا کنه ممنون میشم راهنماییم کنید .
  متاسفانه مشکل آموزش و پرورش کشور ما اینه من که حدود ۴سال دارم این عمل ناشایست رو انجام میدم امروز باید بفهم و پشیمون بشم که کار از کار گذشته .
  ممنون از مقاله خوبتون و راهنمایی شما
  لطفاً جواب سوالم رو بدید

  • پشتیبان

   سلام
   لطفا مطالب و نظراتو کامل بخونید مفصل توضیح داده شده
   فقط توجه باشید که اعتیاد به این کار روی مغز تاثیر زیادی میذاره. پس هم باید جدی بگیرید و تلاش کنید و هم سریع ناامید نشوید تا آخر ادامه بدهید
   چون سنتون زیاد نیست ترک کردن راحتتره به شرطی که مصمم باشید و تلاش کنیذ
   سایت dadashreza.com هم مطالب خوبی در این مورد گفته

 62. خود ارضایی گناه کبیره است و خوب و بد و روش درست نداره

 63. سلام من خود ارضایی از سن ۱۲سالگی والان سیزده سالمه و از سیزده سالمه و از سیزده سالگی شروع کردم
  خود ارضایی رو یکروز ببار انجام دادم ولی اگر اراده کنم و بتونم شکستش بدم بنظرتون میتونم همون آدم سابق شم؟

  • پشتیبان

   سلام بله اگر برای همیشه ترک کنید به مرور بهتر خواهید شد و به حالت سابق بر می گردید

 64. سلام من از ۱۴ سالگی شروع کردم ده خودارضایی الان ۲۵ ساله هستم هنوز ایدامه داره خیلی همیشه عصاب مه خراب هست افسوردگی گرفتم از هیج جای خوشم نمیاد لطفاااا رهنمایی کنید

  • پشتیبان

   سلام در نظرات این مطالب و مطالب دیگر به طور مفصل توضیح داده شده لطفا بخوانید.
   تا دیر نشده اقدام به ترک کردن کنید سپس ازدواج کنید . وگرنه عوارض جسمی و روحی بیشتر خواهد شد و آزارتان میدهد

 65. کیانوش

  سلام خسته نباشید به سوال داشتم اگر دختر یا پسری خودارضایی کنن و بعدش ترک بکنن بعد یه مدت تمام عوارض خودارضایی از دختر و پسر از بین میره یا نه ؟؟ چون خانوم دکتر شما گفتید یه سری عوارض میمونن من نگران شدم میگم نکنه یه سری عوارض بعد از ترک بمونن

  • پشتیبان

   سلام کجا گفتیم یه سری از عوارض میمونن؟!
   شما به صورت کامل ترک کنید نگران نباشید پس از مدتی بهبود خواهید یافت

 66. برای ترک خودارضایی در گوگل رفع فشار جنسی با تکنیک بادکنک را سرچ کنید خیلی موثر است.

 67. سلام من به مدت ۲سال دارم اینکار رو انجام میدهم ۱۳ سالم هس و واقعا نمی‌خوام انجام بدم خود به خود تحریک میشم

  چند تا سوال داشتم
  چه کاری انجام بدم که ترک کنم؟
  من هرموقع که این عمل رو انجام میدم یه مایع بی رنگ از التم بیرون میاد در حد چند قطره
  و اینکه میتونم بچه دار بشم؟
  این کار باعث رشد نکردن قدم میشه؟
  دقیقا عوارض این عمل چیه؟
  من یه جا خوندم که می‌گفت این عمل طبیعی هست این راسته؟
  این عمل باعث رشد نکردن الت هم میشه؟
  میشه جواب بدید؟

  • پشتیبان

   سلام
   در نظرات و مطالب سایت و سایتهای دیگر گفته شده که برای ترک چکار کنید. جستجو کنید.
   قطعا کار طبیعی نیست. غیرطبیعی هست و بسیار مضر. عوارض زیادی دارد اما شدت عوارض برای همه یکسان نیست جستجو کنید بخوانید. از آنجا که در سن رشد هستید و سن بلوغ کامل نرسیدید بله متاسفانه در اکثر موارد باعث اختلال در رشد هم میشود. ممکن است در فردی بیشترین اختلال در رشد برای قد باشد و در فرد دیگر برای مو و در فرد دیگر در آلت و یا همه موارد. اما تاثیر و عوارض قطعی هست

 68. علیرضا

  سلام من ۱۸ سالمه و از تقریبا ۱۵ سالگی شروع به این کار کردم و به شدت پشیمونم و الان هر کاری میکنم که ترکش کنم نمیتونم هر بار وقتی تحریک میشم تمام سعیم رو میکنم که ازش دور بشم ولی نمیتونم و ناخداگه شروع میکنم به مالیدنش
  لطفا راه حلی معرفی کنید که بتونم کنترل کنم این تحریک ها رو

  • پشتیبان

   سلام سخت هست ولی ناممکن نیست
   بار اول که کنترل کنید بارهای بعدی آسانتر میشه
   فقط کافیه وقتی تحریک شدید کنترل کنید، سعی کنید حواس را خود رو پرت کنید، ورزش کنید، راه بروید، برید بیرون بدوید ، آب سرد روی خود بریزید. همین! باعث میشه اون حس کمتر بشه و دفعات بعدی کنترل بهتری داشته باشید، به صورتی که با تمرین به صورت عادت درمیاد و ملکه ذهن میشه
   موارد دیگر در مطااب و نظرات نوشته شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *