همه چیز در مورد ارگاسم زنان / ارگاسم چیست

همه چیز در مورد ارگاسم زنان / ارگاسم چیست

 

ارگاسم زنان یکی از مهم ترین مراحل رابطه جنسی است که لازم است توجه ویژه ای به آن شود. پیش نیازها و آرامش و سخت نگرفتن یکی از عوامل برای ارضاشدن زن و ارگاسم Orgasm است .

در این مقاله از سایت قصد داریم مقوله همه چیز در مورد ارگاسم زنان را بهتر بشناسیم. با ما همراه باشید.

 

ارگاسم چیست

ارگاسم چیست؟

 

ارگاسم بطور كلی در متون تخصصی به اینصورت تعریف ميشود ، انقباض شدید ماهیچه ای در طی روابط جنسی كه بهمراه تغيير در بعضی علائم بدنی مثل تغيير در ضربان قلب، تغيير در فشار خون و تغيير در عمق و نرخ تنفس میباشد . بعضی ديگر ازمحققان در تعریف “ارگاسم” تلاش دارند جنسیت را مجزا كنند و آنرا اینگونه تعریف می كنند:

 

همه چیز در مورد ارگاسم زنان ارگاسم عبارتست از اوج لذت جنسی و رها شدن تنش های جنسی.

 

ارگاسم در مردان با احساس ذهني غیر قابل اجتناب بودن انزال آغاز شده و با بروز انزال پایان می یابد. ولی ارگاسم در زنان با انقباض مجرای واژینال همراه است؛ تغييرات دیگری در ارگاسم زنان، زیرا حركات غیر ارادی و ارادی عضلانی، زیاد شدن فشار خون و افزایش تعداد ضربان قلب هم در این مرحله روی ميدهد .

 

ارگاسم در زنان به دو گونه است :

 

در حال حاضر بحث ارگاسم در زنان تبدیل به یك مسئله پیچیده در زناشویی شده است. بعضی معتقد هستند ارگاسم در زنان دو شكل دارد:

همه چیز در مورد ارگاسم زنان – ارگاسم در زنان به دو صورت ارگاسم كلوتیرال و ارگاسم واژینال است.

 

معنای ارگاسم واژینال در زنان موضوعی است كه اولین بار به وسیله زیگموند فروید مطرح شد.

 

او معتقد بود كه ارگاسم كلوتیرال پدیده ای مختص زمان نوجوانی و مصادف با رسيدن به سن بلوغ است ولی در زنان بالغ این ارگاسم كلیتورال به ارگاسم واژینال تبدیل می گردد یعنی ارگاسمی كه بدون تحریك ناحیه كلیتوریس رخ ميدهد .

در حالیكه فروید در مورد اظهاراتش هیچ علت و مدرك علمی نداشت ولی این نظریه قابل تامل بوده و در افکار زنان، اثرات خاص خویش را گذاشته بود.

 

بسياري از زنان هنگامی که از تماس زناشویی واژینال به مرحله ارگاسم نمی رسیدند حس نقص و كمبود می كردند چرا كه مطابق با نظریه فروید تنها راه به ارگاسم رسيدن زنان از طريق روابط زناشویی كلاسیكی است كه با همسرش دارد و این نحوه فكر باعث ميشد كه زوجین براي ایجاد تغيير در كیفیت و كمیت رابطه زناشویی خویش تلاشي به خرج ندهند. این در حالی است كه بسياري از زنان تنها میتوانند از طريق ایجاد تحریكات ناحیه كلیتوریس در موقع رابطه زناشویی به ارگاسم برسند.

 

از طرف ديگر در سال 1966مسترز و جانسون در زمينه مرحله های تحریك جنسی، تحقیقاتی را انجام دادند كه این تحقيقات بر روی زنان و مردان( توامان) صورت گرفت. هر چند كه چند سال پیش ، كینزی تلاش کرده بود مرحله های فیزیولوژیك قبل و پس از ارگاسم را مورد بررسی قرار دهد( این مراحل عبارت بودند از:مرحله پیدایش انگیزش، پلاتو، ارگاسم و مرحله فرو نشینی).

مسترز و جانسون در طی مطالعات خویش مشاهده كردند كه مرحله ارگاسم میتواند شامل ارگاسم كلیتورال و یا ارگاسم واژینال باشد.

همچنين پژوهشهای دیگری در همین زمينه نشان داد كه بافت ناحیه كلیتورال به مقدار قابل توجهی به داخل ناحیه واژینال ادامه پیدا كرده است. این مطالعات این مسئله را به اثبات رساند كه بین ارگاسم واژینال و كلیتورال تفاوتی وجود نداشته و آن ها دو فاز متفاوت از هم نیستند.

بنابراین ارگاسم در زنان به اینصورت است که بعضی از زنان با تحریك ناحیه كلیتوریس و بعضی ديگر با تحریك ناحیه واژینال به مرحله ارگاسم می رسند.

ولی در هر حال ارگاسم در هر دو گروه این زنان یك مفهوم دارد. حتی بعضی معتقد هستند این رابطه بین ناحیه واژینال و كلیتورال سبب شده كه ناحیه كلیتورال پایه ای براي ارگاسم زنان به شمار آید.

همچنين یكی از مهم ترين پژوهشهایی كه در این زمينه به وسیله دكتر هلن كانل صورت گرفته عنوان می كند كه ارتباط داخلی كه بین كلیتوریس و واژینال وجود دارد ، منشأ احساس ارگاسمی است كه زنان آنرا در طی روابط زناشویی احساس می كنند.

با این تصور كه در اثر نزدیکی در رابطه جنسی، سطح داخلی بافت كلیتوریس تحریك شود. این پژوهشگر معتقد است كه دیواره واژن همان كلیتوریس است.

ضمنا در بعضی از زنان ناحیه كلیتوریس وسیع تر بوده و بنابراین شدت تحریك این گروه از زنان باید شدید تر از دیگران باشد یعنی این گروه از زنان احتیاج دارند تا در موقع رابطه زناشویی با همسرشان، براي رسيدن به مرحله ارگاسم بیش تر مورد تحریك قرار گیرند.

این در حالی است كه زنانی با بافت طبيعي و عادی نیازی به تحریكات شدید تر و بیش تر ندارند. شناخت این مسئله در بهبود كیفیت روابط زناشویی در زوجین كمك شایان توجهی خواهد كرد.

همه چیز در مورد ارگاسم زنان

مراحل برانگیختگی و ارگاسم زنان

هیجان و برانگیختگی جنسی در زنان و مردان، دارای چند مرحله می باشد. توجه به چرخه پاسخ جنسی ضروری است، چرا که در هر مرحله برای زنان احساس متفاتی ایجاد می کند؛ پس برای به اوج لذت رساندن زنان باید متناسب با هر مرحله او را تحریک جنسی نمود. روانشناسان ایجاد هیجان جنسی را به چهار بخش تقسیم کرده اند:
۱- مرحله تحریک
۲-مرحله اوج
۳-مرحله ارضاء
۴-مرحله بازگشت

مرحله تحریک جنسی زنان

تحریک جنسی اولین فاز و یکی از مهم ترین فازهای جنسی است. این فاز بر اثر تحریک روانی نیز می تواند به وجود بیاید. نگاه کردن، شکل ظاهری، نوازش یا دست زدن مستقیم به دستگاه تناسلی، بوسه، صدا یا صحبت، حرکات لطیف و رمانتیک تصویری و جسمی ازجمله رفتارهایی هستند که زنان را برای شروع رابطه آماده می کنند.

پژوهش ها نشان می دهد تنها یک چهارم زنان بر اثر دیدن عمل جنسی تحریک می شوند. نتایج نشان داد دیدن تصویر مربوط به رابطه جنسی، زن را بیشتر از آن که تحریک کند، شوکه می کند. تحریک مناسب می تواند بی میلی جنسی زنان را رفع نماید.

تحریک مناسب زنان

تحریک در زنان با انجام حرکت های آهسته، تاثیر بهتر و موثرتری می گذارد. زنان معمولا با کتاب، فیلم یا روش هایی که آهسته پیش می روند، بهتر تحریک می شوند. مقاله شناخت بدن همسر به زوجین برای درک بهتر از نحوه برخورد مناسب در رابطه موثر می‌باشد.

نکته مهم در تحریک جنسی زنان توجه به هورمون هاست. میل جنسی زنان، متناسب با میزان ترشح هورمون های جنسی افزایش پیدا می کند. میل جنسی در جریان عادت ماهانه دستخوش تغییرات بسیاری می شود. در روزهای نزدیک تخمک گذاری، میل جنسی به حداکثر خود می رسد. شما به عنوان یک زن می توانید برای تحریک جنسی بهترین خاطره جنسی خود را قبل از هر رابطه مرور کنید تا آمادگی و پذیریش کامل تری داشته باشید. مردان نیز برای افزایش میلی جنسی زنان باید از تکنیک های جنسی آگاهی داشته باشند.

نشانه های تحریک در زنان

جریان گردش خون در پوست زن، شدت می یابد. قسمت های مشخصی از پوست قرمز می گردد. پستان ها بزرگ و نوک آن ها برجسته می شوند. در زیر لب های آلت تناسلی زنانه، غدد کوچکی وجود دارند که در زمان تحریک، مایع لزجی تولید می کنند. در مرحله تحریک زنان:

  1. ماهیچه های دستگاه تناسلی و لگن خاصره بدون اراده منقبض می شوند. انقباض عضلات شدید می شود.
  2. ضربان خون شدت می گیرد، فشار خون افزایش پیدا می کند، حرکات تنفسی افزایش می یابد. خون زیادی در لگن خاصره و دستگاه تناسلی جمع می شود.
  3. واژن بزرگ می شود و دستگاه تناسلی قرمز می گردد.

ارگاسم زنان | مرحله اوج

تغییراتی که در مرحله تحریک رخ داد، پایدار می شوند. اعصاب پاراسمپاتیک، با استفاده از شریان ها و ورید های واژن، موجب جمع کردن خون در ورودی واژن می گردد و واژن را تنگ می کند. واژن تنگ شده تا نصف حالت معمول پیش می رود و می تواند به دور آلت مردانه حلقه بزند. واژن با این روش فضای مناسبی برای تحریک آلت مردانه محیا می کند و تحریک را افزایش می دهد.

 

کلیتوریس در به وجود آوردن احساس های جنسی بسیار حساس است. کلیتوریس نه تنها بزرگ نمی شود، بلکه به سمت استخوان شرم گاه کشیده و بیشتر به عقب رانده می شود، پس لمس مستقیم آن مشکل می گردد. فاز اوج، بسته به وضعیت روانی یا تحریک فیزیکی می تواند طولانی یا کوتاه باشد. در بهترین حالت زن می تواند قبل از آرام شدن به فاز سوم و ارضا جنسی برسد.

 

ارگاسم زنان | مرحله ارضاء

 

مرحله ارضا جنسی نسبت به مرحله اوج از زمان بسیار کوتاهی برخوردار است؛ زمان این مرحله چند ثانیه بوده و از 3 تا 12 انقباض در هر فرد بسته به شرایط روحی متفاوت می باشد. اما این مرحله از لذت بخش ترین قسمت های رابطه جنسی برای زنان است.

ارضا جنسی زنان شامل انقباض ریتمیک عضلانی، عضلات خارج واژن، بافت های وریدی دور واژن و بافت های جلویی لب های کوچک واژن است. در واقع در جریان ارگاسم عضلات پرینه (ناحیه بین واژن و مقعد) به صورت هماهنگ و رقص گونه ای منقبض می شوند و فرد را وارد مرحله ارگاسم یا ارضاء جنسی می کنند. هماهنگی کشش عضلات موجب فشار و درنتیجه جاری شدن خون در رگ ها و در نهایت ارضا می گردد.

 

زنان در تحریک کامل می توانند تا چندین بار هم پشت سر هم ارضا شوند. در مقاربت واژنی، زن می تواند 6بار یا بیشتر به ارضا دست یابد. در صورتی که کلیتوریس به صورت مستقیم مورد تحریک باشد و زن بتواند آن را هدایت کند، تعداد دفعات تحریک بیشتر نیز می شود.

 

تفاوت ارضا از طریق واژن و کلیتوریس

 

طبق تحقیقات تفاوتی در ارضاء از طریق واژن یا کلیتوریس وجود ندارد. به طوری که ارضا واژنی، ارضا از طریق کلیتوریس و حتی رویا در دیدگاه فیزیولوژی یکسان هستند و نتایج یکسانی را نشان می دهند.

 

ارگاسم زنان | مرحله بازگشت

 

در بازگشت به مرحله قبل از تحریک فشار خون، ضربان قلب و تنفس حالت اولیه خود را بازمی یابند، عضلات دوباره منبسط شده و کلیتوریس به حالت قبل باز می گردد. البته سرعت بازگشت به روند ارضا شدن بستگی دارد.

بعد از ارضا شدن همه چیز در عرض چند دقیقه به حالت اولیه برمی گردد. در غیر این صورت خون در واژن باقی می ماند و می تواند تا یک ساعت احساس نامطبوعی ایجاد کند. این حالت، وضعیتی نیست که فرد به صورت آگاهانه آن را ایجاد یا رفع نماید. یک سوم زنان برای رهایی از گرفتگی جنسی به خود ارضایی می پردازند تا به حالت اول برگردند. با مشاوره جنسی می توانید کیفیت رابطه خود را بالا برده و هر دو به لذت کامل برسید.

منبع :

beytoote.com

honarehzendegi.com

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *