سوالات درباره ترميم بكارت / سوال و جواب در مورد پرده بكارت

بعد از پارگی بکارت,تشخیص عمل ترمیم پرده بکارت ,تشخیص زمان پارگی پرده بکارت,سوالات درباره ترميم بكارت ,سوال و جواب در مورد پرده بكارت, پرسش و پاسخ دخترانه,معاینه بکارت قبل از عقد,عوارض ترمیم پرده بکارت

مراقبت و خونریزی بعداز ترمیم پرده بکارت، هایمنوپلاستی برای بازسازی و ترمیم غشای شبیه پرده ای که از بافت های هایمنال و پوست واژینال تشکیل شده است مورد استفاده قرار می گیرد. روش های متعددی برای اینکار وجود دارد اما همه این روش ها شبکه ای از پوست را ایجاد می کنند که در اولین دخول پاره میشود. توصیه می شود هایمنوپلاستی را ۱ ماه قبل از ازدواح انجام دهید. هر باری که پرده پاره می شود مقادیر اندکی از بافت های زخمی توسعه پیدا می کند و همین امر منبع خون در این ناحیه را کاهش می دهد. در چنین شرایطی احتمال خونریزی پس از تکرار هایمنوپلاستی اندک خواهد بود.

سوالات درباره ترميم بكارت / سوال و جواب در مورد بكارت

نکته مهم:
هر نوع ترمیم پرده بکارت توسط پزشک قانونی قابل تشخیص میباشد. تنها چیزی که از ترمیم پرده بکارت حاصل می شود خونریزی مجدد حین اولین دخول واژینال بعد از ترمیم است! بنابراین هیچ تضمینی برای مشخص نبودن جای عمل نیست .

سوالات درباره ترميم بكارت

ایا بعد از انجام جراحی ترمیم پرده بکارت خونریزی وجود خواهد داشت؟

افراد معمولا سوالات زیادی در مورد فرایند هایمنوپلاستی یا همان ترمیم پرده بکارت دارند. ایا بعد از جراحی و پس از مقاربت جنسی پاره شدن پرده باعث خونریزی می شود؟ باید از موارد مصنوعی استفاده شود؟ ایا این روش موثر خواهد بود؟

بعد از انجام هایمنوپلاستی به طور طبیعی خونریزی وجود خواهد داشت و به طور قطعی می توان گفت بیمار بعد از برقراری رابطه جنسی خونریزی خواهد داشت.

متاسفانه بیش از ۳۰ درصد بیمارانی که پرده بکارت خود را ترمیم میکنند در طول اولین مقاربت جنسی خود خونریزی تجربه نکرده اند و همین امر می تواند برای بیشتر افراد یک گزینه ازاردهنده و استرس زا باشد. توصیه می شود فعالیت های جنسی همچون مقاربت از طریق واژن حداقل ۴هفته پس از جراحی به تعویق انداخته شود.

زمانی که شما مقاربت جنسی انجام می دهید باید مطمئن باشید که خونریزی خواهید داشت. اگر در مورد نتایج این جراحی نگرانی دارید بهتر است با یک مشاوره خوب ومنطقی تماس بگیرید و در مورد این نگرانی ها با پزشک خود صحبت کنید.

بیشتر خانم هایی که هایمنوپلاستی را انجام داده اند بعد از اولین رابطه جنسی شان دچار خونریزی می شوند . جراحی هایمنوپلاستی اگر توسط یک فرد متبحر و با تجربه انجام شود می تواند فرایند امنی برای افراد باشد.

خونریزی معمولا بعد از هایمنوپلاستی یا دوختن پرده بکارت رخ می دهد برخی از زنان ممکن است رگ های خونی بیشتری در این ناحیه نسبت به دیگران داشته باشند. افرادی که رگ های خونی اندکی در این ناحیه دارند ممکن است بعد از برقراری رابطه جنسی اصلا خونریزی نداشته باشند یا بسیار اندک باشد.

ترمیم پرده بکارت بعد از اولین رابطه جنسی موفقیت آمیز خواهد بود؟

سلام. من بعد از ترمیم پرده بکارت رابطه جنسی داشته ام و فکر می کنم دخول دو دقیقه طول کشید. بعد از دخول خونریزی داشتم و احساس دردی را تجربه کردم. در فرهنگ ما خونریزی پس از دخول در شب عروسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . حالا نمی دانم دوباره خونریزی خواهم داشت یا خیر. لطفا کمکم کنید

سلام و از سوال شما بسیار ممنونم. هایمنوپلاستی همانطور که می دانید به دلایل مختلف فرهنگی و مذهبی انجام می شود ترمیم پرده بکارت در برگیرنده ترمیم پرده است تا بتواند به وضعیت قبلی خود باز گردد. برای اینکه فرایند درمان به خوبی انجام شود رابطه جنسی و مقاربت از طریق واژن باید ۴ هفته به تاخیر بیفتد. هر گونه دخولی می تواند عملکرد پرده ترمیم شده را مختل کند و باعث خونریزی شود. در مقاربت های بعدی احتمال خونریزی بسیار اندک خواهد بود و شما باید قبل از ازدواج دوباره پرده بکارت خود را ترمیم کنید. توصیه می شود در این شرایط فعالیت جنسی خود همچون مقاربت از طریق واژن را حداقل ۴ هفته پس از جراحی به تاخیر بیندازید. زمانی که رابطه جنسی داشتید خونریزی ایجاد می شود که نشان دهنده موفقیت عمل جراحی است. برخی از افراد در دفعات بعدی رابطه جنسی خونریزی تجربه نمی کنند. اگر نگرانی در مورد نتایج جراحی دارید بهتر است با مشاور خود تماس بگیرید و از او کمک بخواهید . پرده شما دوباره خونریزی نخواهد داشت مگر اینکه جراحی ترمیم پرده بکارت دوباره تکرار شود. اصلا مهم نیست چقدر زمان برای دخول سپری شده است. وقتی پرده پاره شد، خونریزی متوقف می شود.

چگونه می توانم واژن خود را تنگ تر کنم؟

من می خواهم بعد از دو ماه عروسی کنم و قصد تنگ تر کردن واژن خود را دارم اما ترس زیادی از آن دارم. لطفا بگویید از چه کرم یا روشی برای اینکار استفاده کنیم.

شما اطلاعات مهمی که برای پاسخگویی به سوال نیاز بود را بیان نکرده بودید. هدف شما از اینکار دقیقا چیست؟ مسلمان هستید و می خواهید شب عروسی باکره به نظر برسید و می خواهید خونریزی داشته باشید؟ اگر چنین است باید هایمنوپلاستی را از همین حالا انجام دهید. اگر محدودیت مذهبی ندارید و می خواهید واژن را تنگ تر کنید موضوع فرق می کند. قبلا رابطه جنسی زیادی داشته اید؟ شریک جنسی تان آلت تناسلی بزرگ داشته و همین امر باعث گشاد شدن واژن شده است؟ اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت است باید فرایندی را انجام دهید که شواهدی از برش در آن باقی نماند و در عین حال واژن تنگ تر شود.

تمرینات ورزشی کگل مفید خواهد بود اما کافی نیست. استفاده از کرم نیز اصلا فایده ای برایتان ندارد. اگر ترومای قبلی داشته اید و می خواهید این مشکل را برطرف کنید می توانید از جراحی استفاده کنید. اینکار نیازمند دوره ریکاوری ۶ هفته ای قبل از برقراری رابطه جنسی است. باز هم باید جراحی را چند ماه قبل از شب عروسی انجام دهید.

توصیه می کنیم با یک پزشک متبحر تماس بگیرید و در مورد شرایط خود با او مشورت کنید. جراح پلاستیک، تخصصی در ترمیم واژن و جوانسازی آن ندارد. این افراد نمی توانند نگرانی های جنسی زنان را هدف قرار دهند. پرده بکارت داخل ورودی واژن قرار دارد و ممکن است بقایای اضافی داشته باشد. همین امر به خاطر ظاهر و حس آن ها موجب نگرانی هایی می شود . این ناحیه می تواند تحریک گردد.

ممکن است با یک فرایند ساده از بین برود یا پاره شود. پرده بکارت را می توان دوباره ساخت. در برخی از فرهنگ ها وجود پرده بکارت ضروری است و قبل از ازدواج وجود آن مورد بررسی قرار می گیرد. متاسفانه کرمی که بتواند واژن را تنگ تر سازد وجود ندارد. اگر تمرینات کگل برایتان کافی نبود می توانید برای رسیدن به نتایجی که به دنبالش هستید از فرایندهای جراحی استفاده کنید. در بیشتر موارد تنگ کردن واژن می تواند بخش امن و موثر جوانسازی واژینال باشد که به صورت بیهوشی عمومی یا بی حسی انجام می شود و ۴۵ دقیقه تا یک ساعت به طول می انجامد.

این روزها خانم های زیادی به دلایل مختلف به دنبال هایمنوپلاستی یا همان ترمیم پرده بکارت هستند. هایمنوپلاستی در اصل ترمیم پرده بکارت از طریق جراحی است. همانطور که می دانید پرده بکارت غشایی است که به طور جزئی، دهانه واژن را می بندد. در بیشتر فرهنگ ها و مذاهب، پرده بکارت دست نخورده نشانگر بکارت و دوشیزگی فرد خواهد بود.

به خاطر موارد مختلفی به جز مقاربت جنسی( همچون تمرینات ورزشی شدید یا قرار دادن تامپون) ممکن است پرده بکارت پاره شود یا سوراخ گردد. در چنین شرایطی بیشتر خانم ها به دنبال فرایند هایمنوپلاستی می روند. مراکز درمانی مختلف این نیاز خانم ها را درک می کنند و شرایط و مشکلات خاص مرتبط با فرهنگ، جامعه یا مذاهب را مدنظر قرار می گیرند.

دلایلی که نشان دهنده نیاز به هایمنوپلاستی دوختن پرده بکارت است:

دلایل مختلفی برای انجام این فرآیند در میان زنان وجود دارد. برخی از این دلایل را در ادامه با هم مرور می کنیم:

دلایل فرهنگی و مذهبی:

در برخی از فرهنگ ها وجود پرده بکارت از اهمیت بسیار زیادی برخودار است زیرا نشانگر پاکدامنی و عفت یک زن است. پرده بکارت یک زن در طول فعالیت جنسی یا سایر شرایط ممکن است پاره شود. وجود جراحی زیبایی برای بازیابی این پرده می تواند به این افراد کمک کند.

درمان روانی:

اگر زنی از سوء استفاده جنسی رنج برده باشد احتمال بروز مشکلات روانی در او وجود خواهد داشت. در این شرایط احتمال دارد پرده بکارتش پاره شده باشد. برای بهبود چنین مشکلات روانی، برخی از خانم ها جراحی پرده بکارت را انتخاب می کنند تا بتوانند خود را از لحاظ فیزیکی و روحی به موقعیت قبل از سوء استفاده جنسی بازگردانند.

اسیب به پرده بکارت:

برای برخی از زنان وجود پرده بکارت که در طول اولین تجربه جنسی از بین رفته یا دچار مشکل شده است بسیار اهمیت دارد. در برخی از موارد، پرده بکارت ممکن است قبل از دخول پاره شود. استفاده از تامپون یا انجام تمرینات ورزشی سخت نیز می تواند بر روی پاره شدن این پرده اثر بگذارد. در مواردی که پرده بکارت به خاطر چنین فعالیت هایی پاره می شود، هایمنوپلاستی یک روش درمانی خواهد بود.

– زمانی که زن وارد رابطه جدیدی با همسر جدید خود می شود اما پرده بکارتش قبلا پاره شده است می تواند از هایمنوپلاستی برای ترمیم پرده بکارت خود استفاده کند.

دلیل شما برای انتخاب هایمنوپلاستی هر چیزی که باشد می توانید از یک مشاوره و معاینه حرفه ای برای انجام آن کمک بگیرید.

ایا من کاندید مناسبی برای هایمنوپلاستی هستم؟

بهترین کاندید برای این فرآیند زنان سالمی هستند که انتظار واقعی از چنین فرایندهایی دارند. ترمیم پرده بکارت می تواند ظاهر بکارت فرد را بهبود ببخشد و او را در موقعیت های فرهنگی و مذهبی یاری کند. برای زنانی که به دنبال انجام این جراحی هستند باید آن را حداقل ۴هفته قبل از روز عروسی انجام دهند. وبرای دائمی بودن ترمیم باید یک روتوش بعداز ۲ماه مجددا انجام شود.از آنجایی که این جراحی از لحاظ پزشکی ضروری نیست افراد باید خودشان برای انجام آن رغبت کافی داشته باشند.

از هایمنوپلاستی چه انتظاری می توانید داشته باشید؟

بهترین روش برای تعیین اینکه هایمنوپلاستی می تواند نتایجی که به دنبالش هستید را فراهم کند یا خیر، حرف زدن با یک مشاوره خوب است. شما می توانید اهداف و انتظاراتی که از این جراحی دارید را بیان کنید و هر سوالی که داشتید را بپرسید.

در طول مشاوره اولیه پزشک:

– سابقه پزشکی و داروهایی که مصرف می کنید را مورد بررسی قرار خواهد داد

– در مورد فرایند و سایر فرآیندهای مرتبط بحث خواهد کرد

– توصیه هایی را بر اساس نیازها و اهداف شما ارائه خواهد کرد

او می تواند به نیازها، انتظارات و نتایجی که می خواهید برسید خوب گوش کند. پزشک در مورد این فرایند با شما بحث می کند و به سوالاتی که در ذهن دارید پاسخ می دهد. این جراحی تحت بی حسی موضعی انجام می شود. شما می توانید بعد از اتمام جراحی به منزل بازگردید. ترمیم پرده بکارت یک عمل جراحی برای ترمیم پرده پاره شده است. در طول این جراحی پزشک لبه های پاره شده پرده را دقیقا مورد بررسی قرار می دهد و به کمک بخیه های قابل جذب و ریز آن را سر جایش قرار می دهد.زمانی که جراحی تکمیل شد، جای زخمی وجود نخواهد داشت ولی ممکن است پرده بکارت همانند روز اول نشود. بعد از جراحی اگر فرد دوباره رابطه جنسی داشته باشد ممکن است پرده خود را پاره کند.

فرآیند مراقبت های بعد از عمل پرده بکارت

از آنجایی که هایمنوپلاستی یک فرایند غیر پیچیده است و می تواند ۳۰ دقیقه الی یک ساعت طول بکشد، فرایند ریکاوری نیز سریع تر خواهد بود. فرد ممکن است برای ۴۸ الی ۷۲ ساعت اول دچار لکه بینی و سوزش شود. بعد از جراحی فرد ممکن است درد و ناراحتی داشته باشد که می توان آن را به کمک مسکن مدیریت کرد. درمان کامل ۶ هفته طول می کشد. شما می توانید بعد از عمل به خانه باز گردید و استراحت داشته باشید. از آنجایی که ترمیم این ناحیه به زمان نیاز دارد پس از جراحی باید مراقب آن باشید. عمل ترمیم و دوخت پرده بکارت پروتکل های ریکاوری منحصر به فرد خود را دارد که در برگیرنده موارد زیر است:

– دوری از رابطه جنسی: فعالیت جنسی می تواند درد این ناحیه را بدتر کند. بنابراین باید برای ۴هفته از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید. هرگونه رابطه جنسی می تواند هایمنوپلاستی را خراب کند

– از پوشیدن لباس زیر تنگ خودداری کنید. لباس زیری که بسیار تنگ است را برای ۲ الی ۴ هفته پس از جراحی نپوشید

– از کاربرد تامپون خودداری نمایید: برای شش هفته از نوارد بهداشتی در موارد ضروری استفاده کنید

ممکن است دختری پرده بکارت نداشته باشد؟

بعضی ها مادرزاد پرده بکارت ندارند، بعضی دیگر پرده بکارت شان بدون سوراخ است، درحالیکه برخی دیگر پرده های بسیار ضخیمی دارند که ممکن است برای پاره کردن پرده بکارت، کمک پزشک مورد نیاز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسی جلوگیری شود، این شیوه را بریدن پرده بکارت می نامند.طی اولین دخول، پرده بکارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم می شود، غالبا تا زمانی که زن، نوزادی به دنیا بیاورد باقیمانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

چه عواملی ممکن است باعث پارگی پرده بکارت دختران شود؟

برخی فعالیت ها می تواند سبب آسیب و پارگی برگشت ناپذیر پرده بکارت شود. برخلاف تصور برخی که می پندارند پرده بکارت دختران در داخل واژن قرار دارد،پرده بکارت که از جنس دیواره واژن می باشد در بخش خارجی دستگاه تناسلی زنان قرار دارد و در دهانه واژن واقع شده است.پرده بکارت از نظر فرم در چند نوع می باشد که قبلا به آن اشاره شده است.

»برخی فعالیت ها که می تواند سبب آسیب و پارگی برگشت ناپذیر پرده بکارت شود از جمله :

-ورزش های سنگین از جمله ژیمناستیک

-انجام نزدیکی و فعالیت جنسی با مرد – دخول آلت تناسلی

-عمل خودارضایی اگر همراه با داخل کردن یک شئی به داخل واژن باشد میتواند سبب پارگی و آسیب پرده بکارت شود.

-برخی نیز بطور مادر زادی با مشکل آسیب یا حتی نبود پرده بکارت مواجه هستند.

-تصادف نیز میتواند سبب آسیب و پارگی پرده بکارت شود.

-عملهای لگنی وخیم

قابل توجه اینکه تمامی مسائل ذکر شده بالا در مورد آسیب و پارگی پرده بکارت توسط پزشک قابل معاینه و تشخیص صد در صد می باشد.

  پرده بكارت در چه عمقی است؟ فاصله دهانه واژن تا بكارت؟ فاصله ورودی واژن تا دهانه رحم

آیا پرده بکارت قابل ترمیم است؟

آیا پرده بکارت قابل ترمیم است؟

در جواب این سوال باید گفت بله.در ادامه به روش های ترمیم پرده بکارت و جراحی های زیبایی واژن از دیدگاه جراحی پلاستیک خواهیم پرداخت.

سه روش عمده جراحی زیبایی واژن جهت بازیابی احساس جوانی در مقاربت وجود دارد . این روشها جهت اصلاح و بهبود اختلالات در زیبایی پنهان زنان در نظر گرفته شده است . شرح کوتاه این سه روش بدین شرح است :

* هایمنوپلاستی (Hymenoplasty)- در این روش بازسازی پرده بکارت و بازگرداندن دختری صورت میگیرد .

* بازسازی و دوباره جوان سازی واژن (vaginal reconstruction and rejuvenation) – که با روش واژینوپلاستی (vaginoplasty) واژن تنگ میشود .

* عمل جراحی لبهای فرج (labia surgery) – که با روش لابیاپلاستی (labiaplasty) لبهای فرج کوچک و نمای آن بهبود داده میشود و اندازه و شکل لب های داخلی و خارجی اصلاح میشود .

عمل جراحی هایمنوپلاستی به منظور ترمیم و یا بازسازی پرده بکارت بکار میرود . پرده فوق ، غشاء پوستی حلقه مانندی میباشد و دهانه مهبل را پوشش میدهد . با اولین تجربه ی مقاربت ، پرده بکارت جراحت میابد و موجب خونریزی میشود . در جراحی هایمنوپلاستی ، بافت پاره شده را به حالت قبلی باز میگردانتد و کیفیت باکره مانندی را ایجاد میکنند .

گاهی یک دختر می تواند ندانسته پرده بکارتش را با قرار دادن تامپون پاره کند . همچنین پارگی پرده بکارت ممکن است در طی ورزش رخ می دهد (به عنوان مثال طی دوچرخه سواری یا اسب سواری) و ندرتان بعضی از دخترها به شکل مادر زادی این پرده را ندارند .

عملکرد بیولوژیکی پرده بکارت هنوز نامشخص است ، با این حال ، کارکرد اجتماعی آن چنان نماد افسانه ای در بسیاری از فرهنگ ها شناخته می شود . بنابراین جراحی پلاستیک هایمنوپلاستی به دلیل اعتقادات قومی ، فرهنگی ، و مذهبی صورت میگیرد .

البته در پاره ای از کشورها تعداد فزاینده ای از بانوان که تمایل به رضایت مقاربتی بالاتر را دارند دست به عمل جراحی در ناحیه واژن میزنند که دلیل آن ریشه مذهبی یا مشابه آن ندارد و بلکه به خاطر تنگ کردن دیوار واژن و تمایلات مقاربتی میباشد .

عمل هایمنوپلاستی کوتاه مدت است و شخص قادر به بازگشت به کار در روز بعد میباشد . ترمیم پرده بکارت به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی یا آرام بخش انجام می شود . قبل از عمل ، بیماران موظف هستند که مشاوره قبل از جراحی و معاینه کامل توسط متخصص زنان و زایمان داشته باشند . این جراحی به روشهای لیزری ، رادیوسرجریکال تکنیک و یا با چاقوی جراحی صورت میگیرد .

آیا پرده بکارت بعد از عمل ترمیم به حالت عادی بازگردانده می شود؟

بله ، می تواند ، اما ترمیم به شکل طبیعی رخ نمیدهد . پرده بکارت دارای لایه ای است که می تواند جابجا شود و به بخشی از پرده بکارت پاره شده بخیه بخورد در نتیجه آن شبیه به یک حلقه کوچک میگردد و بعد با هم به ناحیه تحتانی پیوند داده میشود تا مانند پرده بکارت اصلی بنظر آید. سوراخ آن به اندازه کافی کوچک است تا در شب عروسی پاره شده و خونریزی کند . گاهی پوشش لب واژن ممکن است برای ایجاد پرده بکارت جدید مورد استفاده قرار گیرد . این قطعه از پوست شامل شبکه ای از رگها است و با ساخت پرده بکارت نو و بعد از مقاربت به اندازه کافی خونریزی میکند . برای عمل جراحی ، ممکن است بیهوشی موضعی یا عمومی سبک تجویز شود .

آیا عمل ترمیم پرده بکارت عوارض جانبی دارد ؟

امکان از دست دادن حس در ناحیه عمل و عفونت وجود دارد . این عمل در اکثر موارد با استفاده از نخ بخیه نازک و قابل جذب و دوختن غشاء پوستی پرده در قسمت آسیب دیده صورت میگیرد و در مواردی برای تقلید خونریزی از کپسول های ژلاتینی حاوی خون مصنوعی استفاده میشود و در کل دخول آلت با پاره شدن پرده دوخته شده با درد و خونریزی همراه خواهد بود .

عمل جراحی ترمیم پرده بکارت چند ساعت طول میکشد ؟و چه زمانی برای جراحی بهتر است ؟

معمولا یک تا دو ساعت طول می کشد و شخص قادر به بازگشت به کار در روز بعد میباشد . ممکن است بعضی از جراحان زمانی را برای مقاربت تعیین کنند . حتی ممکن است زمان معینی برای جراحی تا نزدیکی یا ازدواج مشخص نمایند .

دوره بهبودی بعد از عمل چگونه است ؟

در مجموع بعد از جراحی ، ناحیه عمل شده متورم خواهد شد و ناراحتی و درد به مرور کاهش خواهد یافت. با توجه به نوع جراحی ، ممکن است توصیه شود که به مدت 3 تا 6 ماه مقاربت جنسی صورت نگیرد یعنی تا زمانی که منطقه به طور کامل بهبود یابد و در مواردی طول عمر پرده جدید کوتاه مدت میباشد.

آیا عمل ترمیم پرده بکارت قابل تشخیص می باشد؟

معمولا تا ۲ هفته بعد از پارگی بکارت از روی نشانه های ظاهری می توان تاریخ دقیق آن را حدس زد و پزشک متخصص یا ماما تا ۱ ماه می تواند تاریخ پارگی را حدس بزند و بعد از ۱ ماه به هیچ وجه زمان پارگی پرده معلوم نمی شود.از لحاظ شکل ظاهری اگر پرده بکارت ترمیم یافته نباشد لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود.بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند. اگر پرده بکارت ترمیم یافته باشد مراحل فوق صورت نمی گیرد.نکته مهم دیگر این است که لبه های پارگی چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هیچ وقت به هم جوش نمی خورند و اگر دو تکه پارگی به هم دوخته شوند و پرده ترمیم شود محل ترمیم به صورت یک اسکار برجسته روشن کوچک مشخص خواهد شد.

بررسی جنبه های قانونی و شرعی ترمیم پرده بکارت توسط پزشکان در ایران

ترمیم پرده بکارت فقط در صورتی جائز است که عفت و پاکدامنی دختر خدشه دار نشده و در صورت حوادث یا تجاوز به عنف، باکرگی خود را از دست داده باشد. در این صورت جایز می باشد. اما در غیر از این موارد حرام است و باعث اشاعه فحشا و گسترش روابط نامشروع می گردد و در موارد نخست نیز برای جلوگیری از عسر و حرج و بی آبرویی جایز می باشد. عمل هاینموپلاستی هر چند باعث فریب شوهر می شود ولی توسط پزشک و ماما و پزشکان قانونی قابل تشخیص می باشد و با وجود عمل هاینموپلاستی 80% قتل های ناموسی در مصر کاهش یافته است. در باب مسئولیت مدنی نیز پزشک مسئولیتی ندارد اما باعث فسخ نکاح و سقوط مهریه می شود. در باب مسئولیت کیفری نیز در صورتی که شرایط گفته شده جمع شوند، زوجه و پزشک دارای مسئولیت کیفری می شوند.پیشنهاد می کنیم مطلب تفاوت خون پریود و پرده بکارت را نیز بخوانید.

سوالات مهم پاره شدن پرده بکارت

سوالات مهم , جوابهای کوتاه:

معاینه بکارت قبل از عقد الزامیست؟

خیر . هیچ کس نمیتواند شما را مجبور به انجام معاینه بکارت نماید .

خود ارضایی باعث پاره شدن پرده بکارت میشود؟

در صورتی که عامل خارجی وارد مهبل (واژن) نشود , خیر .

پاره شدن پرده بکارت درد دارد؟

معمولا درد حس میشود ولی کم یا زیاد بودن آن به نحوه دخول , خیس بودن یا نبودن واژن , اندازه آلت و غیره دارد .

بعد از پارگی بکارت , خون جاری میشود؟

بسته به نوع پرده بکارت , نتیجه متفاوت است . در خیلی موارد به هیچ وجه خون جاری نمی شود .

ترمیم پرده بکارت ممکن است؟

دقت داشته باشید این کار قابل انجام است ولی حتی سالها بعد از ترمیم , پزشک قانونی میتواند پارگی و ترمیم را تشخیص دهد .

هزینه ترمیم پرده بکارت؟

(این کار  فقط با اجازه دادگاه و تحت شرایطی قابل انجام است)
با توجه به تحقیقات میدانی  هزینه ترمیم پرده بکارت به طور میانگین 1.500.000 تا 4 میلیون تومان متغیر است .

چند نوع پرده بکارت داریم ؟

1-پرده بدون سوراخ (imperforated hymen) که شخص در اولین قاعدگی شکم درد گرفته و در معاینه پرده متورم  و آبی رنگ است .

درمان  : با اجازه دادگستری پزشک شکاف صلیبی یا خطی در پرده ایجاد میکند و به بیمار گواهی میدهد تا بعدا مشکلی ایجاد نشود .

2- حلقوی (Anularis) که به چهار نوع تقسیم میشود :

الف) حلقوی صاف (لبه ی سوراخ صاف است)

ب) کنگره دار یا لب دار (labatus) زبانه های بزرگ با فرورفتگی عمیق دارد.

ج) دندانه دار (Denticulatus)  فاصله کم و دندانه دندانه

د) نواردار دو سوراخ (Septus) نواری از پرده سوراخ رو به دو نیم تقسیم کرده.

3- پرده غربالی (Cribriformis) پرده چندتا سوراخ دارد .

4- پرده هلالی شکل هلال میباشد .قسمت قطور آن در پایین و عقب و دو انتهای آن درطرفین به جدار واژن چسبیده و در قسمت قدامی فوقانی واژن چسبندگی ندارد.

در معاینه پزشک قانونی آیا مقعد هم معاینه خواهد شد و معاینه ی مقعد هم لازم است؟

خیر .

تشخیص زمان پارگی پرده بکارت توسط پزشکی قانونی امکان پذیر است؟

تاریخ زوال بکارت بعد از گذشت یک هفته فقط به صورت حدودی مشخص خواهد شد که چه زمانی بوده است مثلا اگر 15 ماه پیش بوده است شاید عنوان شود که حدود یک سال قبل. لذا به صورت دقیق مشخص نخواهد شد.

آیا مراجعه به پزشک قانونی جهت معاینه ی پرده بکارت نیازی به اذن زوج دارد یا خیر؟

خیر . ولی نیاز به ارائه مدارک هویتی میباشد .

آیا میتوان کسی را که پرده بکارت را از بین برده شناسایی کرد؟

بعد از گذشت دوهفته تا یک ماه از ازاله پرده , این کار ممکن نیست . پس باید قبل از این مدت اقدام نمود .

سوال پایانی جهت روشن شدن افکار :

سلام اقای دکتر

دختری هستم که مدت دو سال است خود ارضایی میکنم
خود ارضایی من به صورت مالش کلیتوریس(قسمت بالای واژن) و باز کردن زیاد پاها از هم در حین مالش کلیتوریس بوده است اما هرگز انگشت یا شی را داخل نکرده ام و تنها با همین کار به ارگاسم میرسیدم
ایا پرده بکارت من دچار پارگی یا اسیب شده است؟
ایا پزشکی قانونی قادر است خود ارضایی من را بفهمد؟
ایا ارگاسم و انقباض ریتمیک عضلات لگن ناشی از ارگاسم به پرده اسیب میزند؟
پیشاپیش از پاسخ گویی شما ممنونم

جواب در تمام موارد منفی ست.

 

منابع:

niniban.com

saednews.com

medplus.ir

  پرده بکارت ارتجاعی / پرده بکارت حلقوی
پرده بکارت چیست محاسبه طول عمر پریود قاعدگی یا عادت ماهانه یعنی چه

4.6/5 - (9 امتیاز)

10 نظرات

 1. بدلیل بزرگ بودن حالت همسرم خیلی فکر میکنم گشاد شده . قصد بازسازی و جوان کردن واژن دارم . البته همسرم درخواست داره که خیلی تنگ کنم . چگونه باید این کار را انجام دهم.

 2. آیا بعد از ترمیم پرده بکارت می‌شود دوچرخه سواری کرد؟

 3. سلام ببخشید من ۱۵ روزه که عمل بکارت کردم و روز ۱۵هم که امروز بود یه بخیه ازم افتاده بود روی رانم بعد وقتی مادرم ازش با فلش عکس گرفت پردم مثل پرده‌ی تیغه‌ایی یا همون دو تیکه‌ایی شده بود چون یه سوراغ جدید کوچیک که جای اون بخیه بود باز شده بود الان چه مشکلی برام پیش اومده چیکار کنم باید باز بخیه کنم؟

  • پشتیبان

   سلام
   به همان پزشکی که انجام دادند مراجعه کنید بررسی کند

 4. سلام من چند سال پیش وقتی 10 سالم بود از روی کنجکاوی اما دهانه واژنم بازم تنگه.13 سالگی معاینه کلی رفتم و گفت مشکلی ندارم در صورت اینکه مطمعنم بکارت ندارم.این موضوع رو نمیتونم با خانوادم در میون بزارم و احساس خجالت و نگرانی دارم میترسم سرزنش بشم.الان نمیدونم چکار کنم چون بعدا برای ازدواجم مشکل ساز میشه):

  • پشتیبان

   سلام وقتی پزشک گفته مشکل ندارید دیگر جای نگرانی نیست. فقط اون کار غلط را دیگر تکرار نکنید

 5. سلام خسته نباشید تقریبا 8 سال پیش بعد الان دارم ترکش میکنم سوالام این بود که برم معاینه معلوم میشه که رابطه نداشتم یا نه ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *