گواهی سلامت بکارت / ترميم بكارت پزشك قانونی / ترمیم پرده بکارت با لیزر

بخشنامه دولت به پزشكي قانوني در مورد بكارت,ترميم بكارت پزشكي قانوني,هزینه ترميم پرده بكارت با ليزر,مراكز ترميم بكارت,عوارض بعد از ترميم بكارت,تشخيص پارگي بكارت پزشك قانوني,ترميم بكارت با گیاهان دارویی,گواهی سلامت بعد از ترمیم

گرفتن گواهی سلامت بکارت از مسایلی است که ذهن بسیاری از دختران و پسران را درگیر خود کرده است . اولین چیزی که لازم میدونم بنویسم  این هست که گرفتن یا نگرفتن این نامه بستگی به فرهنگها و افکار مختلف دارد. پس اینقدر توی سوالات از من نپرسید که :

آیا گرفتن نامه بکارت لازم است؟

آیا گرفتن گواهی سلامت توهین به دختر نیست؟

آیا گرفتن نامه ی سلامت پرده ی بکارت به این معناست که این فرد هیچ رابطه ای با هیچ کسی از هیچ نوعی ندارد؟

من هیچ نظری راجع به سوالات بالا ندارم. چون اینکه اهمیت این برگه چقدر کم یا زیاد است، بستگی به فرهنگهای شما دارد. اما راجع به معاینه ی پرده بکارت باید بدانید به هیچ عنوان توصیه نمیکنم که خودتان را معاینه کنید. چون اولا این معاینه اصلا صحیح نیست و خطاهای زیادی دارد. در ثانی ممکن است طی معاینه به نوعی به خود آسیب بزنید.در این مقاله به گواهی سلامت و ترميم بكارت در پزشك قانونی می پردازیم.

گواهی سلامت بکارت / ترميم بكارت پزشك قانونی / ترمیم پرده بکارت با لیزر

به چه کسی و با چه کسانی و با چه مدارکی مراجعه کنم؟

شخصی که قانونا 18 سال به بالا است می تواند به تنهایی جهت چکاپ هر جای بدن خود (از جمله پرده ی بکارت ) به ماما یا پزشک زنان مراجعه کند. متاسفانه گاهی دیده می شود برخی همکاران و پزشکان از پذیرفتن دختران مجرد به تنهایی جهت ویزیت خودداری می کنند. خب مگر دختر مجرد مشاوره و راهنمایی و چکاپ نیاز ندارد؟

اگر برای چک سلامت پرده ی بکارت مراجعه می کنید دو حالت دارد :

پاسخ کتبی – .پاسخ شفاهی

اگر قرار باشد من ِ نوعی داخل مطب به شخصی گواهی بکارت صدور کنم لازم است که هویت ش را با عکس و مدارک شناسایی مثل شناسنامه و کارت ملی چک کنم.

رضایت فرد جهت چک کردن پرده  بکارت مهم است :

برای انجام معاینه پرده ی بکارت از یک فرد بالغ (خصوصا اگر به تنهایی مراجعه کرده باشد) یک رضایت نامه کتبی می گیرم که این درخواست خودش بوده جهت اینکه پرده ی بکارت ش را چک کنم.

شرایط گواهی سلامت بکارت :

پس از چک کردن مدارک با شخص موجود، برگه گواهی بکارت در 2 نسخه نوشته شده که یکی تحویل معاینه شونده داده می شود. دیگری نزد من می ماند. یک قطعه عکس به هر کدام از نامه ها ضمیمه شده و مهر را طوری می زنم که نصف آن روی عکس قرار بگیرد. اثر انگشت فردی که معاینه کرده ام را روی برگه می گیرم.

در نامه ی سلامت پرده بکارت چه چیزی می نویسند ؟

داخل گواهی سلامت بکارت تقریبا با این جمله بندی توضیح می دهم : ” گواهی می شود در تاریخ —— و ساعت —- پس از اخذ رضایت کتبی از شخص — ساله به نام —- و کد ملی —-، صاحب عکس فوق و اثر انگشت ذیل، و پس از احرازهویت و تطبیق با مدارک شناسایی در حضور—- معاینه پرده ی بکارت به عمل آمده و ———– . “

گواهی سلامت بکارت به چه کار می آید؟

خب توضیح دادم که من جهت اصل انجام این کار و چرایی این کار نظری ندارم. اما پرده ی بکارت یک سند و مدرک برای یک دختر می باشد و فقط باید نزد خودش باشد. بنابراین گواهی فقط و فقط تحویل به خود شخص (که سن قانونی دارد) می شود. نه همراهش،نه مادرش ، نه نامزدش. اینکه در این نامه چه چیزی نوشته شده را هم شفاها به کسی جز صاحب نامه توضیح نمی دهم. اصل رازداری باید برقرار باشد و حتی منشی و دستیار معاینه کننده نباید راجع به سلامت یا عدم سلامت بکارت شخص اطلاعات داشته باشند.

آیا در موارد تجاوز نیز معاینه بکارت انجام می شود؟

در این موارد مستقیما به پزشکی قانونی مراجعه کنید تا علاوه بر چک سلامت پرده ی بکارت شما، موضوع را پیگیری کنند. از پیگیری این موضوعات نترسید. پدر و مادران عزیز اگر خدای نکرده این موارد برای عزیز شما پیش آمد از پیگیری کردن نهراسید و فرزندتان را سرزنش نکنید .

آیا برای نامه ی پرده ی بکارت مقعد هم چک می شود ؟

اصولا آدمیزاد با هر جای بدنش می تواند فرد دومی را به ارگاسم برساند! گواهی پرده ی بکارت فقط رابطه ی واژینال را مشخص می کند. اما هرگز نمی توان با این معاینه تشخیص بدهیم آیا فردی در گذشته هیچ گونه تماس بدنی ، دهانی و ..داشته است یا نه !

گواهی بکارت فقط برای دخول های واژینال صادر می شود.

مقعد فقط توسط پزشکی قانونی و در موارد خاص(که خواسته شده باشد) چک می شود.

دهان و پستان و دست و پا و …سایر اعضا و جوارح را نمی توان از نظر تماس با فرد مخالف چک کرد! (و اصلا نمیدانم چرا این کار باید انجام شود و اصلا بهش فکر شود!)

اگر کوچکترین شکی در معاینه ام داشته باشم ، هیچ نامه ی کتبی ای صادر نمی کنم. این به معنی ” عدم بکارت ” نیست .

سوال:من قبلا با نامزدم رابطه جنسي داشتم. نامزدی بهم خورد و من بكارتمو ترميم كردم.حالا خونواده ي خواستگارم مذهبي هستن و گواهي-سلامت ميخواهند.آيا پزشك قانوني براي پرده بكارت ترميمي،گواهي سلامت براي ازدواج صادر ميكند ؟ با گذشت يكي دو سال از ترميم چه طور ؟

جواب:پزشکی قانونی فقط با دستور مقام قضایی در این موارد نظر کارشناسی خود را اعلام می کند البته در موضوع مطروحه نیز در صورت مراجعه به پزشک متخصص جهت دریافت گواهی بکارت این ترمیم توسط ایشان نیزقابل تشخیص است.

طي چند سال اخير دولت به پزشكي قانوني اعلام كرده كه اگر خانمي به اين اداره براي تشخيص صحت بكارتش مراجعه كرد و بكارت ايشون ترميمي و يا خراشيدگي سطحي داشته باشه، در گواهي پزشكي بكارت سالم و دست نخورده اعلام بشه!

و حالا هدف دولت از اين حمايت، آسيب نديدن دختران با يكارت ناسالم هست تا نظام خانه و خانواده دچار از هم پاشيدگي نشه و اين خانمها هم بتونن يك موقعيت خوب براي زندگي و ازدواج داشته باشند..

عوارض عمل ترمیم پرده بکارت

امکان از دست دادن حس در ناحیه عمل و عفونت وجود دارد. عمل ترمیم پرده بکارت در اکثر موارد با استفاده از نخ بخیه نازک و قابل جذب و دوختن غشاء پوستی پرده در قسمت آسیب دیده صورت می‌گیرد و در مواردی برای تقلید خونریزی از کپسول های ژلاتینی حاوی خون مصنوعی استفاده می‌شود و در کل دخول آلت تناسلی مرد با پاره شدن پرده دوخته شده همراه با درد و خونریزی خواهد بود. در مجموع بعد از جراحی ناحیه عمل شده متورم می‌شود و ناراحتی و درد به مرور کاهش خواهد یافت. با توجه به نوع جراحی توصیه می‌شود که فرد به مدت ۳ تا ۶ ماه از رابطه جنسی خودداری کند تا ناحیه مربوط به جراحی به‌طور کامل بهبود یابد

  پرده بکارت مصنوعی چیست؟ / شیاف یا کپسول ترمیم هایمن

ترمیم بکارت

ترمیم بکارت با گیاهان دارویی

نگور فرنگی بخورید.

انگور فرنگی منبع غنی ویتامین سی است که به تنگ شدن طبیعی واژن کمک خواهد کرد. فقط باید انگور فرنگی را در آب بجوشانید و محلول بدست آمده را در یک ظرف نگاهداری کنید. قبل از دوش گرفتن، مایع را روی واژن خود بریزید، این کار باعث می شود که به سرعت، انعطاف پذیری واژن خود را دست یابید. اما استفاده بیش از حد از این محلول اثراتی منفی در پی دارد.

زردچوبه

زرد چوبه گیاه دارویی دیگری است که باعث تنگ شدن واژن و سفت شدن اندام های تناسلی زنانه می شود. علاوه بر این، زرد چوبه عضلات شما را به سرعت ترمیم می کند. این گیاه دارویی به راحتی در بازار یافت نمی شود و باید اصل آن را پیدا کنید. زرد چوبه، ادویه ای گیاهی است که بر ماهیچه های تناسلی اثر گذاشته و باعث تنگ شدن واژن می شود. علاوه بر این، پرولاپس مثانه و پرولاپس ( افتادگی) رحم را نیز کاهش می دهد.

پودرهای تقلبی زیادی با عنوان زردچوبه وجود دارد که باید دقت کنید. گونه های خالص زرد چوبه تنها در مناطق بخصوصی از شمال تایلند کشت می شوند.

روش های دروغین ترمیم پرده بکارت

پرده بکارت مصنوعی

ای نروزها شاهد شاهکار جدیدی از کشور چین هستیم بنام کپسول پرده بکارت مصنوعی که در واقع یک ورق پلاستیکی یا کپسول قرمز رنگی که حاوی مواد رنگی شبیه به جوهر خودکار قرمز است و در داخل واژن تعبیه شده و در اولین ارتباط کپسول پاره میشود و چیزی شبیه خونریزی رخ میدهد.حال سوال اینست که باقیمانده کپسول یا ورقه پلاستیکی بعد نزدیکی ایا مشخص نمیشود و واقعا چه جوابی باید در پرسش به این سوال داد. بجای استفاده از این محصولات مصنوعی بهتر است صداقت داشته باشید و با شریک زندگیتان مساله شخصی خود را مطرح کنید.

روش لیزر در ترمیم بکارت

تکنولوژی لیزر در شاخه پزشکی فقط در جراحی شبكیه‌ چشم وباز كردن‌ رگ ‌های‌ صدمه‌ دیده‌قلب و درمان‌ بسیاری‌ از مشكلات‌ پوستی‌، ازبین بردن موهای زاید میباشد.(ان هم نه صد درصد)

در زمینه جراحی پرده بکارت همانطور که حتی در سایتهای خارجی مانند YouTube میبینید ترمیم پرده بکارت لزوما با جراحی و بخیه صورت گرفته است.یعنی غشاهای باقیمانده توسط بخیه پلاستیک به هم جوش میخورند. گاهی برای ازبین بردن جای عمل در پرده بکارت میتوان با لیزر محل بخیه ها را کمرنگ کرد که با مرور زمان ازبین میرود.

ترمیم پرده بکارت با روش تغذیه درمانی

در این روش به دختران بی نوا مدتی داروهای اسهال اور داده میشود وبعد رژيم اجیل و میوه که با این روش بکارت شما اصلاح میشود و دراخر پول گزافی از جیب دختران فریب خورده می رود ولی هرگز بازسازی در بکارت انها رخ نمیدهد .

تمامی پزشکان دنیا وقانون گراها به این مسئله واقفند که نباید دختری که مورد حمله تجاوز و تعرض جنسی قرارگرفته بقیه عمر خود را رنج ببرد و در کنج تنهایی سپری شود. در قانون شرع اسلام عزیزمان نیز ازین مسیله مستسنی نبوده و به دخترانی که مورد تجاوز قرارگرفته اند اجازه ترمیم بکارتشان داده شده تا زندگی دوباره ای به انها ببخشند و از انزوا و تنهایی برهند.

عمل هایمنوپلاستی یا ترمیم پرده بکارت

۱- عمل هایمنوپلاستی کوتاه مدت بوده و به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی یا آرام بخش انجام صورت می گیرد.

۲- قبل از عمل ، بیماران موظف هستند که مشاوره قبل از جراحی و معاینه کامل توسط متخصص زنان و زایمان داشته باشند.

۳- این جراحی به روشهای لیزری – رادیوسرجریکال تکنیک و یا با چاقوی جراحی صورت میگیرد .

۴- قبل از عمل فرد باید عاری از هرگونه عفونت زنان باشد.

۵- توسط جراحان پلاستیک انجام میشود و در فیلد تخصصی جراحی زنان نمیباشد

۶– زمان جراحی: ۱٫۵ ساعت

۷- تعداد جراحی های مورد نیاز: ۱

۸- زمان بهبودی: ۱-۲ هفته

عمل جراحی چند ساعت طول میکشد ؟ و چه زمانی برای جراحی بهتر است ؟

معمولا یک تا دو ساعت طول می کشد و شخص قادر به بازگشت به کار در روز بعد میباشد . ممکن است بعضی از جراحان زمانی را برای مقاربت تعیین کنند . حتی ممکن است زمان معینی برای جراحی تا نزدیکی یا ازدواج مشخص نمایند .پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ خون نیامدن در شب زفاف را نیز مطالعه کنید.

دوره بهبودی چگونه است ؟

در مجموع بعد از جراحی ، ناحیه عمل شده متورم خواهد شد و ناراحتی و درد به مرور کاهش خواهد یافت. با توجه به نوع جراحی ، ممکن است توصیه شود که به مدت 3 تا 6 ماه مقاربت جنسی صورت نگیرد یعنی تا زمانی که منطقه به طور کامل بهبود یابد و در مواردی طول عمر پرده جدید کوتاه مدت میباشد .

  پرده بکارت یا Hymen چیست ؟
پرده بکارت چیست محاسبه طول عمر پریود قاعدگی یا عادت ماهانه یعنی چه

4.8/5 - (13 امتیاز)

9 نظرات

 1. گرفتن گواهی سلامت بکارت

 2. سلام. اگر پرده بکارت بدلیل خودارضایی پاره شده باشد گواهی سلامت میدهند؟

  • پشتیبان

   سلام
   بستگی داره٬ به متخصص زنان مراجعه کنید بررسی کنند.

 3. وقتتون بخیر علت پارگی پرده بکارت را پزشک قانونی و یا متخصص زنان میتونه تشخیص بده؟؟ مثل ورزش، افتادن از بلندی یا خودارضایی
  یا فقط سالم نبودن تشخیص داده میشه؟

 4. ناشناس

  سلام وقتتون بخیر
  درحال حاضر اگر دختری ترمیم هایمن انجام داده باشه پزشک قانونی بهش گواهی سلامت هایمن میدن؟ایا این صحت داره یا نه؟

 5. سلام اگر پرده روش ی سوراخ کوچیک افتاده باشه ولی بقیه جاهاش سالم باشه گواهی سلامت بکارت میگیره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *