انواع پرده بکارت / شکل و عکس انواع بکارت

انواع پرده بکارت,شکل انواع پرده بکارت,انواع پرده های بکارت,پرده بکارت کجاست,عکس انواع پرده بکارت,پرده بکارت مسدود (بدون سوراخ) ,پرده بکارت تیغه ای یا دو سوراخی,پرده بکارت حلقوی,پرده بکارت غربالی (سوراخ سوراخ),پرده بکارت  دندانه دار (شرابه ای )

انواع پرده بکارت از نظر نوع و جنس

قبل از اینکه بخواهیم از انواع پرده بکارت بگوییم لازمه تا در مورد پرده بکارت چیزهایی را بدانید. پرده بکارت که تمام یا قسمتی از دهانه واژن را می پوشاند، لایه ای از جنس پوست است. نام علمی آن Hymen به معنای پوست یا پرده که از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان God Hymen گرفته شده است.

انواع پرده بکارت / شکل و عکس انواع بکارت

در مراحل اولیه رشد جنین مونث، هیچ دهانه ورودی به واژن وجود ندارد. لایه باریک بافتی که واژن را می پوشاند، قبل از تولد به طور ناقص تقسیم می شود، این لایه بعدها پرده بکارت را به وجود می آورد. در صورتیکه اگر در مرحله قبل از تولد، تقسیم لایه به طور کامل صورت گیرد، موجب می شود بعضی زنان به طور مادرزاد، پرده بکارت نداشته باشند که این تعداد افراد کم هستند.

پرده بکارت کجاست

بسیاری تصور می کنند که پرده بکارت، داخل واژن قرار دارد در صورتیکه اینطور نیست. پرده بکارت دقیقا در ورودی دهانه واژن قرار دارد. نهایتا ۱ سانتیمتر داخل تر. به همین دلیل، دخول های بسیار سطحی نیز ممکن است منجر به آسیب به پرده بکارت شوند.

 

انواع پرده ی بکارت از نظر جنس

پرده بکارت ارتجاعی که حین دخول پاره نمی شود، اما ” کش” می آید و معمولا خونریزی ندارد. فردی که با پرده ارتجاعی دخول داشته اما خونریزی ندیده است، باید بداند در معاینه امکان تشخیص دخول وجود دارد. چون هنگام دخول، پرده بکارت کش آمده و ظاهرش تغییر پیدا می کند.

پرده بکارت غیر ارتجاعی یعنی پرده بکارت قابلیت کش آمدن ندارد و با پارگی از بین میرود. پرده های بکارت غیر ارتجاعی حتما خونریزی خواهند داشت.

 

انواع پرده بکارت از نظر شکل

همینجا یادآوری میکنم که اشکال ترکیبی و مختلفی در پرده بکارت وجود دارند و محدود به همین چند نوعی که تصویرشان را در ادامه می بینید، نمی باشد. ضمنا معاینه پرده بکارت توسط خود فرد امکان پذیر نیست. پس تلاش نکنید که پرده بکارت خود را دیده و با اشکال سایت مقایسه کنید!پیشنهاد میشود  مقاله علائم پاره شدن پرده بکارت را نیز  بخوانید.

پرده بکارت حلقوی

پرده بکارت حلقوی

غیر قابل اتساع و در حین اولین دخول آلت تناسلی مردانه پاره شده و مانند سایر انواع هستند اما انواع حلقوی قابل اتساع علیرغم دخول ممکنست پاره نشده و برای مرد این تصور را ایجاد کنند که همسر او باکره نبوده است. این توهم سبب مراجعه مکرر زوجین جوان به پزشکی قانونی است که با یک معاینه سطحی و توضیحات لازم رفع خواهد شد. در عین حال در لبه پرده بکارت حلقوی قابل اتساع می توان علائم سائیدگی خفیف یا خونمردگی را مشاهده کرد.

پرده بکارت تیغه ای یا دو سوراخی

پرده بکارت تیغه ای یا دو سوراخی

پرده ای که پل پوستی در طول ورودی واژن دارد. گاهی این پل شناسایی نمی شود و فقط باعث نزدیکی های دردناک می شود. گاهی برای اولین بار طی زایمان طبیعی دیده می شود.

پرده بکارت غربالی (سوراخ سوراخ)

پرده بکارت غربالی (سوراخ سوراخ)

پرده بکارت غربالی از دیگر انواع پرده بکارت می باشد. این پرده به طور کامل در عرض واژن کشیده شده و کاملا واژن را پوشانده ، اما سطح آن سوراخ سوراخ است. این سوراخها معمولا ریز هستند.

پرده بکارت  دندانه دار (شرابه ای )

پرده بکارت  دندانه دار (شرابه ای )

شبیه پرده حلقوی است با این تفاوت که کنره هایش نا منظم است. در واقع تفاوت این نوع پرده با پرده حلقوی یا گرد فقط در مضرس یا هفت و هشتی بودن لبه های حفره می باشد.

پرده بکارت مسدود (بدون سوراخ)

پرده بکارت مسدود (بدون سوراخ)

این نوع پرده هیچ سوراخی ندارد و کاملا مسدود است.پرده ای است که تنها با خروج نوزاد پاره می شود. امّا به صورت خطوط نامنظم گوشتی پیرامون ورودی واژن باقی می ماند. در دخترانی که به سن بلوغ می رسند، در صورتیکه دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود در نتیجه باعث بروز درد می شود، اینگونه افراد باید به دکتر مراجعه کرده تا طی عمل جراحی و ایجاد برشی در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.

پرده بکارت مسدود (سوراخ ریز)

پرده بکارت مسدود (سوراخ ریز)

در این نوع پرده، به نظر می‌رسد که دریچه واژن کاملاً با پرده پوشانده شده است و این نوع پرده معمولاً با پرده بسته اشتباه گرفته می‌شود اما با آزمایش دقیق سوراخی در پرده مشاهده می‌شود که معمولاً بااستفاده از میکروسکوپ قابل مشاهده است. در این وضعیت، مقدار کمی خون قاعدگی می‌تواند از آن عبور کند اما بااینحال این دریچه آنقدر بزرگ نیست که خونریزی را تسهیل کند.

این افراد معمولاً بخاطر کند بودن خروج خون از واژن پریودهای طولانی‌تری دارند. زمانی که این زنان از تامپون استفاده می‌کنند دچار درد می‌شوند و بااینکه ممکن است فرد بتواند تامپون بگذارد اما درآوردن آن معمولاً برایش دشوار خواهد بود. رابطه جنسی نیز تجربه‌ای بسیار دردناک خواهد بود زیرا این پرده‌ها طی رابطه پاره می‌شوند.

طی اولین دخول، پرده بکارت معمولا در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم می شود. گاهی بندرت پرده بکارت به قدری ضخیم است که بهتر است با جراحی اندکی باز شده و سپس دخول انجام شود.

 

منبع: ghelghelikhan.com

  معاینه پرده بکارت / دیه بکارت

پرده بکارت چیست محاسبه طول عمر پریود قاعدگی یا عادت ماهانه یعنی چه

4.7/5 - (19 امتیاز)

یک نظر

  1. عالی بود
    با انواع بکارت آشنا شدم فهمیدم چجوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *