آموزش تصویری درمان زود انزالی / درمان قطعی زود انزالی بدون دارو

فیلم آموزش درمان زود انزالی,درمان انزال زودرس بدون دارو,درمان انزال زودرس با زغال اخته و هنداونه و بادام و زعفران,درمان زود انزالی با مواد غذایی طبیعی و گیاهی,آموزش تصویری درمان زود انزالی,درمان قطعی زود انزالی بدون دارو,درمان زود انزالی با یوگا

آیا انزال زودرس شما را از داشتن رابطه جنسی لذت بخش محروم کرده است؟ یکی از متداول‌ترین مشکلات دستگاه تناسلی مردان انزال زودرس است. هرچند مراجعه به پزشک و ایجاد برخی تغییرات در شیوه زندگی مانند استفاده از مکمل های افزایش قوای جنسی یا استفاده از محصولات بهداشتی آقایان مانند کاندوم یا اسپری تاخیری می‌تواند در توقف زود انزالی مؤثر واقع شود، اما درمان زود انزالی با ورزش یوگا در کنار این روش‌ها می‌تواند شما را سریع‌تر به هدفتان برساند.

آموزش تصویری درمان زود انزالی با یوگا

یوگا بدن و ذهن را درگیر کرده و علاوه بر کنترل بهتر بر عضلات تناسلی می‌تواند در تقویت عضلات ناحیه لگنی و از بین بردن استرس (عامل اصلی زود انزال) مؤثر باشد. در این مقاله از داروخانه آنلاین مثبت سبز مجموعه‌ای از اثربخش‌ترین حرکات یوگا برای درمان انزال زودرس را مشاهده  خواهید نمود.

حرکت اول کوسانا یا ژست پروانه (Konasana )

کوسانا یا ژست پروانه
این حرکت برای افزایش جریان خون در لگن، ناحیه پشت و شکم بسیار مفید بوده، همچنین به عنوان هیپ بازکن عمل می‌کند و برای افراد مبتلا به مشکلات زودانزالی، درمان ناباروری، درد یا سنگینی بیضه‌ها مفید است.

مراحل انجام حرکت کوناسانا

بر روی زمین بنشینید و کمرتان را صاف نگه دارید، زانوهای خود را طوری خم کنید که کف پاها به یکدیگر بچسبند.

در حالی که با دست هر دو پای خود را نگه داشته‌اید، بدون اینکه ارتعاشی در بدنتان ایجاد شود زانوهای خود را به بالا و پایین حرکت دهید، درست مثل بال پروانه.

این حرکت را با معده خالی و حداقل به مدت 3 دقیقه در یک زمان انجام داده و بهتر است 2 الی 3 بار در روز این تمرین را تکرار کنید.

حرکت دوم دانورآسانا یا ژست کمان (Dhanurasana )

دانورآسانا یا ژست کمان
این حرکت علاوه بر افزایش هدایت جریان خون به عضلات پشت و شکم، در تحریک اندام‌های تناسلی مردان و زنان، درمان اختلالات کلیوی و جلوگیری از زودانزالی مؤثر است.

مراحل انجام حرکت دانورآسانا
روی شکم دراز بکشید و در حالی که نفس عمیق می‌کشید زانوها را خم کنید و بالا ببرید.

سپس دست‌هایتان را به عقب ببرید، مچ پاها را بگیرید و به سمت خودتان بکشید، درست شبیه کمان.

در این حرکت باید تنها قسمت بدن که با زمین در تماس است شکم باشد، شاید در ابتدا این حرکت برایتان دشوار باشد اما با تمرین بیشتر و گذشت زمان میتوانید به راحتی این کار را انجام دهید.

هنگام کشیدن زانوها باید سرتان را بالا بگیرید، زمانی که به حداکثر موقعیت این حرکت رسیدید، 30 ثانیه در همان حالت بمانید و سپس دوباره به موقعیت شروع برگردید. این حرکت را 3 بار متوالی با 1 دقیقه استراحت انجام دهید.

حرکت سوم ساروانگ آسانا (Sarvangasana )

ساروانگ آسانا
یکی دیگر از آسانا است که اغلب برای درمان زودانزالی در مردان پیشنهاد می‌شود. در این حرکت تمام قسمت‌های بدن روی شانه ها تکیه می‌کنند. این حرکت در تقویت عضلات شکم و لگن، بهبود جریان خون، کاهش درد و درمان مشکلات نخاعی بسیار مؤثر است. با این حال توصیه می‌شود انجام این حرکت زیر نظر یک مربی یوگا انجام شود.

مراحل انجام حرکت ساروانگ آسانا

به پشت دراز بکشید، برای رسیدن به یک موقعیت عمودی نسبت به زمین، پاهایتان را حدود 60 درجه به سمت بالا ببرید، از کف دست‌هایتان برای بالابردن لگن و کمر استفاده کنید.

حالا بدون اینکه زانوهایتان خم شود شروع به کشیدن پاها به سمت بالا کنید و تمام وزن بدن را روی شانه ها بیندازید.

این موقعیت را برای 30 ثانیه نگه دارید و سپس کمر، لگن و پاها را به آرامی پایین بیاورید.

می‌توانید برای شروع تنها یک بار در روز این حرکت را انجام دهید و سپس دفعات تمرینتان را افزایش دهید، پیشنهاد می‌شود ساروانگ آسانا را 3 الی 4 ساعت بعد از خوردن غذا انجام دهید.

حرکت جهارم اوتانا پاداسانا (Uttana Padasana)

اوتانا پاداسانا
این حرکت بهترین پیشنهاد برای هر نوع مشکل معده، تقویت کننده اندامهای شکمی، پشت و لگن است که میتواند برای جلوگیری از انزال زودرس، درمان کمردرد و بهبود عملکرد اندام‌های تناسلی مفید باشد.

مراحل انجام این حرکت

به پشت دراز بکشید و دست‌ها را کنار بدن قرار دهید، کف دست‌ها باید کاملا روی زمین باشد تا در حفظ تعادل کمک کنند.

همزمان با بازدم و درحالی که پاهایتان از زانو یا مچ خم نیست، به آرامی و با زاویه 45 تا 60 درجه از سطح زمین فاصله بگیرید.

حدود 20 الی 30 ثانیه در همان حالت بمانید، سپس خیلی آرام پاها را پایین بیاورید، سعی کنید در حین انجام این حرکت به طور طبیعی نفس بکشید.

بهتر است این حرکت را یکبار صبح و یکبار شب انجام دهید و در هر بار حداقل 5 تا 8 دفعه آنرا پشت سر هم تکرار کنید.

حرکت پنجم برهما آسانا (Brahmacharyasana )

این آسانا نیز علاوه بر درمان زودانزالی مردان، به عنوان کنترل بیشتر بر عضلات آلت تناسلی شناخته شده است.

مراحل انجام این حرکت

زانوهای خود را خم کرده و روی تشک بنشینید، طوری که زانوها در جلو بدن به هم نزدیک باشند و انتهای پاها در جهت مخالف و به سمت بیرون قرار بگیرند.

حال بدن خود را در فاصله ایجاد شده بین پاها پایین بیاورید و روی باسنتان بنشینید.

30 ثانیه در همان حالت بمانید. سپس آرام بدن خود را بالا بکشید و پاهایتان را باز کنید. برای بدست آوردن نتایج بهتر توصیه می‌شود این آسانا را یکبار صبح و یکبار شب انجام دهید.

حرکت ششم گارود آسانا یا ژست عقاب (Garudasana )

گارود آسانا یا ژست عقاب
انجام این حرکت به طور منظم علاوه بر کنترل انزال میتواند در تقویت لگن، باسن، عضلات ران، همچنین تقویت عضلات شانه و بازوها مؤثر باشد.

مراحل انجام حرکت

روی پاهای خود بایستید.

زانوی پای چپتان را خم کنید و مطابق تصویر دور پای راستتان بپیچید، در نظر داشته باشید زانوی پای راستتان هم خم باشد.

حال آرنج دست راستتان را داخل بازوی چپ برده و مطابق تصویر، انگشت‌ها و مچ دست راست را بچرخانید تا کف دست‌ها روی هم قرار بگیرند.

این موقعیت را برای 10 الی 15 ثانیه نگه دارید و سپس به حالت عادی بازگردید، تکرار این حرکت 6 الی 8 بار در صبح و شب توصیه می‌شود زیرا در تسکین درد مفاصل بسیار مفید است.

حرکت هفتم بوجانگ آسانا (Bhujangasana)

بوجانگ آسانا
این حرکت سلامت تیروئید و بهبود کنترل بدن را تضمین میکند و با از بین بردن سلولهای عصبی که به طور مستقیم روی انزال زودرس تاثیر دارند در درمان زودانزالی مفید است.

مراحل انجام حرکت

روی شکم بخوابید و پاهایتان را کنار هم قرار دهید. کف دستها را روی زمین بگذارید تا تعادلتان حفظ شود.

در حالی که نفس عمیق میکشید، بدن خود را به سمت بالا ببرید. کف دستهایتان را به زمین فشار دهید و تاجایی که ممکن است صورتتان را به سمت بالا و سقف بچرخانید.

این موقعیت را تا 30 ثانیه حفظ کنید و سپس سر را پایین بیاورید.

برای رسیدن به نتایج بهتر این حرکت را 2 بار در روز انجام دهید.

حرکت هشتم گوموک آسانا (Gomukhasana )

این حرکت در تسکین استرس معجزه میکند و همچنین در کنترل بهتر انزال مؤثر است. این آسانا با تقویت عضلات پایین بدن میتواند یک راه ایده آل برای درمان مشکلات جنسی باشد.

مراحل انجام حرکت گوموک آسانا

روی زمین بنشینید و کمرتان را صاف کنید.

پای چپ را خم کنید و آن را زیر باسن راست خود قرار دهید، سپس مطابق تصویر پای راست را خم کرده و روی ران چپ بگذارید.

دست چپ را از پهلو به عقب ببرید و پشت دستتان را روی کمر قرار دهید. در مرحله بعد دست راست را از بالای شانه به عقب ببرید و هر دو دست را در هم قفل کنید.

30 ثانیه در همان حالت بمانید، سپس با تغییر دادن موقعیت دستها و پاها حرکت را تکرار کنید.

نکته: در نظر داشته باشید نه تنها به منظور درمان زود انزالی با یوگا، بلکه به طور کلی انجام هر یک از حرکات یوگا نیاز به دقت دارد و سرعت در اجرای حرکت ملاک نیست بلکه قرار گرفتن در وضعیت صحیح مهم است.

  درمان زود انزالی با عسل و دارچین و سیر و حنا و روغن زیتون

آموزش تصویری درمان زود انزالی / درمان قطعی زود انزالی بدون دارو

مدت زمان طبیعی انزال در مردان

انزال زمانی اتفاق می افتد که مرد کمتر از ۲ دقیقه دخول ارضا می شود. دو نوع زود انزالی داریم:

انزال اصلی و یا مادام العمر:

این نوع انزال معمولا به سنین نوجوانی مربوط می شود و تعیین روش مناسب درمان در این حالت سخت است.  معمولا دلایل این مسئله روان شناسی است. در واقع شرایط استرس زای محیطی سبب می شود، شما به فکر زودتر ارضا شدن باشید.

انزال ثانویه:

این نوع انزال در سنین بالاتر روی می دهد و علت اصلی این مسئله هم اساسا فاکتورهای روانشناسی مانند مشکلات و استرس های موجود در روابط است. زمانی که علت این مشکل فیزیکی باشد ممکن است به دیابت و یا فشار خون بالا مرتبط باشد.

درمان زود انزالی با مواد غذایی طبیعی و گیاهی

هندوانه

این میوه نوعی خاصیت تاخیری داشته و باعث پایین آمدن فشار خون می شود و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. روش استفاده از این میوه برای درمان زود انزالی بشکل زیر است:

– هندوانه را به قسمت های کوچک تقسیم کنید.

– مقداری پودر زنجبیل و نمک را بر روی قطعات هندوانه بپاشید.

مارچوبه و شیر

مارچوبه گیاهی گلدار است که به علت خواص پزشکی زیادی که دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این گیاه همانند دیگر گیاهان از قسمت های مختلقی تشکیل شده است، به طوری که تمام این قسمت ها خواص ویژه و خاص خود را دارند.

این گیاه به رنگ های بنفش، سبز و سفید وجود دارد. نحوه ی استفاده از این گیاه برای درمان زود انزالی بشکل زیر است. ۲ قاشق چایخوری پودر مارچوبه را در یک فنجان شیر حل کنید.

حال این ترکیب را بجوشانید. درب آن را گزاشته و بگذارید ۱۵ دقیقه بجوشد. این مخلوط فشار داده و صاف کنید. روزانه ۳ مرتبه بخورید.

زعفران، بادام، زنجبیل، هل

زعفران تقویت کننده قوای جنسی و بنابراین می توان از زعفران برای درمان زود انزالی استفاده نمود. برای بهره بردن از فواید این گیاه بی نظیر مراحل زیر را انجام دهید.

– به هنگام شب ۱۰ عدد بادام را در آب خیس کنید.

– در صبح روز بعد پوست این ۱۰ عدد بادام را کنده در مخلوط کن به همراه یک فنجان شیر مخلوط کنید.

– مقداری زعفران، زنجبیل و هل را به آن اضافه کرده و بنوشید.

چوب دارچین

چوب دارچین از پوست درخت دارچین تهیه می شود. چوب دارچین برای درمان سرماخوردگی های معمول، نفخ شکم، اسهال و ناراحتی های گوارشی مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت روغن دارچین مصارف گسترده ای دارد که به عنوان مثال می توان موارد زیر را نام برد.

غرغره کردن، لوسیون ها، صابون ها، خمیر دندان، لوازم آرایش بهداشتی، محصولات دارویی، چوب دارچین افزاینده اشتها، درمان گرفتگی های عضلانی در دوران قاعدگی و درمان زود انزالی است. برای درمان زود انزالی توسط چوب دارچین مراحل زیر را انجام دهید.

۲ قاشق غذاخوری پودر چوب دارچین طبیعی و ۵ قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید. مخلوط آماده شده را روزانه ۲ وعده میل کنید.

دانه پیازچه

دانه پیازچه برای بهبود زود انزالی مفید است. مزیت این سبزی، توانایی رشد بالا در تمامی وضعیت های آب و هوایی است. پیازچه از مراحل ابتدایی چرخه ی رشد پیاز محسوب می شود. بنابراین برای درمان زود انزالی بسیار مفید است. مراحل زیر را انجام دهید:

– برگ سبز پیازچه را تمیز کرده و قسمت هایی که فاسد شده اند را از خود پیاز جدا کنید.

– بایستی پوست سطح بیرونی پیازچه را جدا کرد. حال شما پیازچه ای ترد و تازه دارید.

– شما می توانید پیازچه را به قطعات کوچک تر تقسیم کرده و ترکیب با انواع سالاد و غذا میل کنید.

زغال اخته

این گیاه یکی از بهترین درمان های خانگی برای زود انزالی محسوب می شود. معمولا گیاهان همیشه قوای بدن را تقویت می کنند و استقامت بدن را بهبود می بخشند.

معمولا این گیاه برای درمان باروری مردان، ناتوانی جنسی و مشکلاتی که در شور جنسی مردانه وجود دارد را درمان می کند. این گیاه همچنین احساساتی نظیر استرس، اضطراب و بی خوابی را درمان و حتی موجب کند شدن رشد تومور می شود.

دستور مصرف: ریشه ی زغال اخته را از عطاری تهیه کنید. یک قاشق چای خوری از ریشه زغال اخته را با یک لیوان شیر به همراه یک قاشق چایخوری عسل ترکیب کنید. بطور مرتب از این مخلوط میل کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله درمان زود انزالی با عسل و دارچین را نیز در سایت ما مطالعه کنید و درباره این اطلاعات بیشتری کسب کنید.

درمان زود انزالی بدون دارو

استفاده از کاندوم ضخیم تر

کاندوم ضخیم تر از حساس بودن آلت شما جلوگیری می کند.

تمرینات کگل

یک باور قدیمی و اشتباهی وجود دارد که تمرینات کگل را بایستی فقط مردان انجام دهند. این باور درستی نیست و حتی زنان هم می توانند از این تمرین استفاده کنند.

تمرینات کگل لگن را تقویت می کنند. برای زنان این تمرینات ماهیچه های بالا برنده ی مقعد را تقویت می کنند.  بیشتر پزشکان عقیده دارند که این تمرینات می تواند انزال زودرس را درمان کند.

حواس تان به شریک جنسی باشد

ارتباط مناسب بین دو زوج می تواند هر گونه اختلافی را مثل افسردگی، اختلافات بین حالت های مورد علاقه، افسردگی که به علت انزال زودرس روی می دهد و غیره را از بین ببرد.

بنابراین داشتن رابطه ای سالم با شریک زندگی موجب بدست آوردن لحظات شاد در زندگی شما می شود. اگر شما نزدیک روان شناس بروید، شما درمانی متناسب با مشکلی که دارید دریافت خواهید کرد.

 

منابع:

mosbatesabz.com

niniban.com

  موادغذایی که باعث دیرانزالی می شوند

پرده بکارت چیست محاسبه طول عمر پریود قاعدگی یا عادت ماهانه یعنی چه

4.8/5 - (13 امتیاز)

2 نظرات

 1. ممد امین

  این ورزش ها برای دیسک کمر اشکالی نداره ؟

  • پشتیبان

   سلام
   قبلش با پزشک متخصص ارتوپدی و روماتولوژی مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *