پرده بکارت غربالی / پرده بکارت تیغه ای (دو سوراخه)

عکس واژن دو تکه,پرده بکارت غربالی,پرده بکارت تیغه ای (دو سوراخه),قاعدگی با پرده بکارت دوسوراخه,جراحی پرده بکارت تیغه‌ای,جنس پرده‌ی بکارت غربالی,پرده بکارت غربالی یا مشبک, نحوه پارگی پرده بکارت تیغه‌ای

پرده بکارت

پرده بکارت به بافت یا غشای نازکی (لایه ای از جنس پوست) می گویند که ورودی مهبل زن را به صورت ناقص می ‌پوشاند. پرده بکارت جزو بخش خارجی اندام جنسی زنان است.

• Hymen، نام علمی پرده بکارت بوده و به معنای پوست یا پرده که از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان God Hymen گرفته شده است.

محل قرارگیری پرده بکارت

بسیاری تصور می کنند که پرده بکارت، داخل واژن قرار دارد. در صورتی که اینطور نیست. پرده بکارت، در ورودی دهانه واژن قرار دارد و به سادگی قابل رویت و تشخیص است و در برخی نیز در عمق ( حدود یک سانتیمتر داخل تر) است و مشاهده آن به طور معمول امکان پذیر نیست. به همین دلیل، دخول های بسیار سطحی نیز ممکن است منجر به آسیب به پرده بکارت شوند.

چگونگی شکل گیری پرده بکارت

در  مراحل اولیه  رشد جنین مونث، هیچ دهانه  ورودی به واژن وجود ندارد. لایه باریک بافتی که در این مرحله واژن را می پوشاند، قبل از تولد به طور ناقص تقسیم می شود، این لایه بعدها پرده بکارت را به وجود می آورد.

در هنگام تولد دختران با یک غشائ پرده ای شکل نازک بدنیا میایند که با افزایش سن وتحولات هورمونی درحال تغییر وضخیم شدن میشود.

در صورتیکه در مرحله قبل از تولد، تقسیم لایه به طور کامل صورت گیرد، موجب می شود بعضی زنان به طور مادرزاد، پرده بکارت نداشته باشند. تعداد افرادیکه به طور مادرزادی پرده بکارت ندارند، کم بوده و این نوع پرده بکارت، در معاینه، با پرده بکارت پاره شده، توسط پزشک یا ماما افتراق داده می شود.

بعضی دیگر پرده بکارت شان بدون سوراخ است، درحالیکه برخی دیگر پرده بکارت بسیارضخیمی دارند که ممکن است برای پاره کردن آن ،کمک پزشک مورد نیاز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسی جلوگیری شود، این شیوه را بریدن پرده بکارت می نامند.

پرده بکارت برای هر دختری نوع خاصی دارد و در انواع مختلف می باشد. هر پرده از نظر ضخامت و مقدار خونریزی نیز با هم متفاوت است.

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت عبارتند از :

– پرده بکارت بسته (مسدود یا بدون منفذ)

– پرده بکارت مثلثی

پرده بکارت نوع حلقوی (قابل اتساع و غیرقابل اتساع)

– پرده بکارت نوع هلالی

پرده بکارت نوع تیغه ای (پل دار یا دو تکه)

پرده بکارت نوع غربالی (مشبک)

– پرده بکارت نوع زبانه دار

پرده بکارت نوع دندانه دار

– عدم وجود پرده بکارت به طور طبیعی

– پرده بکارت بسیار سخت و سفت

توصیه می‌کنیم مطلب انواع پرده ی بکارت را مطالعه فرمایید.

روش تشخیص نوع پرده بکارت

برای دیدن پرده بکارت باید جلوی آینه بنشینید و پاها را کاملا باز کنید و بعد با دو انگشت شصت و انگشت اشاره لبه های فرج را کاملا باز کنید و با چراغ قوه نور به داخل بیاندازید که به سادگی قابل مشاهده است.

پرده ی بکارت به شکلی است که خود شخص به تنهایی قادر به معاینه نیست و در مواردی که ناشیانه این عمل انجام گیرد موجب صدمه زدن به پرده خواهد شد.

در مواردی هم ممکن است به علت قرار گرفتن پرده بکارت شخص در ورودی ترین قسمت واژن، افراد  بتوانند خودشان آن را ببینید، ولی تشخیص اینکه پرده بکارت چه نوعی است بر عهده پزشک متخصص است.

توصیه می شود که برای معاینه ی پرده بکارت خود به ماما و پزشک زنان مراجعه نمایید. (18 سالگی سنی است که دختر جوان اولین چک آپ خودش را باید پیش یک پزشک یا ماما انجام بدهد)

همانطور که در قسمت بالا خواندید پرده بکارت انواع مختلفی دارد و با انواع آن به اختصار آشنا شدید. در ادامه پرده‌ بکارت غربالی و تیغه ای را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

پرده بکارت غربالی یا مشبک

پرده غربالی که با پرده یکارک مشبک یا نیز عنوان می‌شود، پرده ای است که به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده امّا سطح آن دارای چندین روزنه و سوراخ سوراخ است. این سوراخ‌ها معمولاً ریز هستند. در این نوع پرده امکان خون ریزی پریودی وجود دارد.

  تشخيص سالم بودن بكارت توسط خود فرد / تشخيص بكارت سالم

پرده بکارت غربالی / پرده بکارت تیغه ای (دو سوراخه)

انواع پرده بکارت از نظر جنس

پرده بکارت از نظر “جنس” دو نوع است:

پرده بکارت ارتجاعی: که حین دخول پاره نمی‌شود، اما کش می‌آید و معمولاً خونریزی ندارد. فردی که  با پرده ارتجاعی دخول داشته، اما خونریزی ندیده است، باید بداند، در معاینه امکان تشخیص دخول وجود دارد. چون درست است که پرده پاره نشده است اما کش آمده و ظاهرش تغییر پیدا می‌کند.

• پرده بکارت غیر ارتجاعی: یعنی پرده‌ی بکارت قابلیت کش آمدن ندارد و با پارگی از بین می‌رود. پرده‌های بکارت غیر ارتجاعی، حتماً خونریزی خواهند داشت.

جنس پرده‌ی بکارت غربالی

در پاسخ به سوال آیا پرده بکارت غربالی می تواند از نوع ارتجاعی باشد باید گفت خیر. پرده بکارت غربالی (مشبک) غیر ارتجاعی است.

علائم و تشخیص پاره شدن پرده بکارت چیست؟

پارگی پرده بکارت می‌تواند کاملا بدون علامت باشد. گاهی اوقات خونریزی رخ می‌دهد که می‌تواند از چند قطره تا خونریزی شدید باشد. گاهی درد خفیف تا شدید وجود دارد ولی در کل درد یا خونریزی معیار مناسبی برای تشخیص پارگی پرده بکارت نیست و فقط با معاینه می‌توان در مورد آن نظر داد.

در معاینه‌ای که توسط پزشک متخصص متبحر انجام می‌شود، سائیدگی‌ها، پارگی‌ها و گاهی کبودی‌های پرده بکارت مشخص می‌شود و گاهی بر اساس همین علائم می‌توان قدیمی یا جدید بودن زمان دخول جنسی را هم مشخص کرد و به همین دلیل است که در موارد تجاوزجنسی، توصیه می‌شود هرچه زودتر معاینه پرده بکارت صورت بگیرد تا شاید بتوان در مورد زمان اتفاق نیز نظر داد.

عوامل موثر در پاره شدن پرده بکارت

– برخی فعالیت‌ها می‌تواند سبب آسیب و یا پارگی پرده بکارت شوند از جمله :

– ورزش‌های سنگین

– جابه‌جا و یا بلند کردن وزنه و وسایل سنگین

– ضربه‌های شدید در منطقهٔ مهبل (مانند لگد خوردن)

– داخل کردن شیء خارجی به داخل مهبل مانند انگشت

– تصادف

– عملهای لگنی وخیم

– عمل جنسی که همراه با ورود آلت جنسی به مهبل باشد

پرده بکارت تیغه‌ای چیست؟

پرده بکارت دو سوراخی، تیغه‌ای یا دو تکه پرده‌ای است که یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد. پرده بکارت دو تکه دارای بافت اضافه‌ای هستند. این بافت اضافه، باعث به وجود آمدن دو سوراخ در واژن میشود.

پرده بکارت دوسوراخه

قاعدگی با پرده بکارت دوسوراخه

افرادی که دارای پرده بکارت دو تکه هستند در زمان قاعدگی خونریزی از این دو سوراخ ریز دچار درد زیاد و خونریزی بیشتری هستند و معمولا افرادی که دارای این نوع پرده بکارت هستند در زمان استفاده از تامپون مشکل دارند.

رابطه جنسی و نحوه پارگی پرده بکارت تیغه‌ای

رابطه جنسی در افرادی که دارای پرده بکارت دو تکه‌ای هستند، معمولا با درد زیادی همراه است. تیغه‌ای که بین دو سوراخ پرده وجود دارد ممکن است با دخول پاره شود و هنگام پاره شدن، خون ریزی نیز دارد. اما در برخی موارد به علت ضخامت، برای پاره شدن و برداشتن تیغه نیاز به جراحی است.

جراحی پرده بکارت تیغه‌ای

برای پاره شدن این نوع پرده بهتر است از عمل جراحی استفاده شود. در جراحی پرده بکارت دو تکه ای، بافت اضافه بین دو سوراخ بریده شده،  تا سوراخ بزرگتر شود. جراحی این نوع پرده بکارت حدود 15 دقیقه طول میکشد و درد زیادی ندارد.

 

منبع: beytoote.com

  کیا شب عروسی خونریزی نداشتن / اگر شب عروسی خون نیاد

پرده بکارت چیست محاسبه طول عمر پریود قاعدگی یا عادت ماهانه یعنی چه

4.4/5 - (20 امتیاز)

یک نظر

  1. مال منم غربالی هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *