فال حافظ آنلاین با تعبیر و تفسیر کامل

فال حافظ

فال حافظ آنلاین

 

فال حافظ آنلاین با تعبیر و تفسیر – فال حافظ شیرازی اصلی با تفسیر کامل

از قدیم الایام ایرانیان علاقه عجیبی به جناب خواجه شمس‌الدین محمد شیرازی معروف به حافظ شیرازی داشته اند و برای کارهایی تفالی به دیوان حافظ می زدند و فال می گرفتند .

 

مشخص نیست چرا ایرانیان علاقه عجیبی به او داشتند و برای اعیاد و مناسبتهای خاص تفالی به کتاب او می زدند .

عده ای گویند که اولین فال با دیوان او بعد از وفاتش گرفته شده٬ همچنین می گویند خودش هم هنگامی که غمگین و غصه دار می شده تفال می زده برای رهایی از ناراحتی و حال خوب و امیدواری که در بیتی اشاره کرده که :
از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش
زده‌ام فالی و فریاد رسی می‌آید

هر چه که بوده باشد بعد از گذشتن قرن ها هنوز هم مردم دوست دارند در بعضی اوقات سری به دیوان او بزنند و صفحه و ورقی را بگشایند٬ شاید توصیه ای و پند و ارزی مناسب با حال خود در بیتهای غزل این شاعر و عارف نامدار ایرانی یافتند .

می گویند هر ایرانی یک دیوان حافظ در خانه خود داشته و در روزهای خاص مانند عید نوروز و شب یلدا در کنار سفره دیوان را باز می کردند و فال می گرفتند .

 

دیوان خواجه شمس‌الدین محمد شیرازی مملو از مضامین عرفانی و اخلاقی و پندهای اخلاقیست که انسان تشنه عرفان و مضامین عاشقانه را سیراب می کند .

یکی از بزرگان بعد از خوانده حمد و سوره و ذکر صلوات برای شادی روح حافظ نیت می کرده و صفحه ای از دیوان را باز می کند و با صدای بلند برای حاضرین می خواند که به اصطلاح به فال گرفتن مشهور شده است .

شما هم می توانید نیت کنید و تفالی بزنید و فال حافظ بگیرید.

برای گرفتن فال آنلاین حافظ بر روی لینک عکس زیر کلیک نمایید .

 

 

 

گرفتن فال حافظ آنلاین

 

 

 

همچنین توصیه روزانه خود را از طریق صفحه « فال روزانه » مشاهده نمایید.